AOC C24G42E
beste van 2026

AOC C24G42E

8.5/10
Goede prijs bijAmazon.com.be
Bekijk de prijs
Bijgewerkt in augustus 2026

Beste spelmonitors 2026: vergelijking, test en koopgids

De beste gamingmonitor in 2026 is de AOC C24G42E — dankzij sterke prestaties, betrouwbare specs en uitstekende reviews onderscheidt deze gamingmonitor zich onder de gamingmonitoren.

Klara SandbergHoofdredacteur & Expert elektronica ·

Klara leidt de redactie van Testra en heeft ruim 9 jaar ervaring met het testen en beoordelen van elektronica. Met een achtergrond als techjournalist voor meerdere publicaties heeft ze een scherp oog voor het verschil tussen een goed en een middelmatig product. Bij Testra bewaakt Klara de algemene kwaliteit van alle gepubliceerde tests en schrijft ze zelf diepgaande analyses over audio, video en de slimme woning.

Beoordeeld door: Hugo Dahlgren

De beste gamingmonitoren bieden een ultieme onderdompeling voor veeleisende gamers. Daaronder springt het model AOC C24G42E eruit door zijn snelheid en gebogen scherm, ideaal voor België. Deze gamingmonitoren zijn onmisbaar voor een soepele en responsieve ervaring, of je nu FPS speelt of online games speelt.

Ranglijst De 5 beste spelmonitors van 2026

  1. beste van 2026
    #1
    Meilleur écran gaming 2026
    2026Testra.MEILLEUR
    AOC

    AOC C24G42E

    Score8.5/10

    Deze gebogen monitor biedt een uitstekende vloeiendheid voor snelle games, tegen een zeer scherpe prijs in België.

    Lees de volledige review
    Goede prijs bijAmazon.com.be
    Bekijk de prijs
  2. #2Beste prijs-kwaliteitverhouding
    Meilleur rapport qualité-prix
    KTC

    KTC Gamingmonitor 24''

    Score8.8/10

    Dit model combineert prestaties en betaalbare prijs, ideaal voor gamers in België die op zoek zijn naar een goede balans.

    Lees de volledige review
    Goede prijs bijAmazon.com.be
    Bekijk de prijs
  3. #3Beste budgetvriendelijke
    Meilleur écran Gaming pas cher
    AOC

    AOC 24B36X

    Score8.6/10

    Deze monitor met 144 Hz biedt goede prestaties voor een zeer betaalbare prijs in België.

    Lees de volledige review
    Goede prijs bijAmazon.com.be
    Bekijk de prijs
  4. #4Premium
    Meilleur écran Gaming haut de gamme
    AOC

    AOC Q27G42ZE

    Score8.2/10

    Dit Quad HD-scherm met G-Sync biedt een premium ervaring voor veeleisende gamers in België.

    Lees de volledige review
    Goede prijs bijAmazon.com.be
    Bekijk de prijs
  5. #5Beste voor beginners
    Meilleur écran Gaming pour débutant
    ASUS

    ASUS VY279HGR

    Score8.5/10

    Deze 27-inch IPS-monitor biedt een uitstekende beeldkwaliteit voor beginners in België.

    Lees de volledige review
    Goede prijs bijAmazon.com.be
    Bekijk de prijs

Vergelijking Vergelijk de spelmonitors in een tabel

In de tabel hieronder vindt u de belangrijkste verschillen tussen onze winnaars, zodat u in één oogopslag ziet welk model het best past bij uw wensen en uw budget.

Winnaar
AOC C24G42E
AOCC24G42E
KTC Gamingmonitor 24''
KTCGamingmonitor 24''
AOC 24B36X
AOC24B36X
AOC Q27G42ZE
AOCQ27G42ZE
ASUS VY279HGR
ASUSVY279HGR
Schermgrootte inch2424242727
Resolutie pixels1920 x 10801920 x 10801920 x 10802560 x 14401920 x 1080
Verversingssnelheid Hz180180144240120
Reactietijd ms0,510,511
SchermtechnologieGebogen, FreeSync PremiumFast IPS, FreeSync/G-Sync, HDR400IPS, adaptieve synchronisatie, HDR10Quad HD, G-Sync, HDR10IPS, Adaptive Sync, Flikkervrij
ConnectiviteitHDMI 2.0, DisplayPort 1.4HDMI 2.0, DisplayPort 1.4HDMI 1.4, DisplayPort 1.4HDMI, DisplayPortHDMI, DisplayPort
Compatibiliteit G-Sync/FreeSyncFreeSync PremiumFreeSync/G-SyncAdaptive SyncG-Sync compatibelAdaptive Sync
Prijs 74.9094.9969.00159.0099.00
Amazon-recensies4.5/54.5/54.6/54.4/54.5/5
Score8.58.88.68.28.5
Prijs74,90 €94,99 €69,00 €159,00 €99,00 €

Videosamenvatting

Bekijk alle 5 testwinnaars samengevat in 26 seconden. We bespreken de winnaar, de beste budgetkeuze en waar u op moet letten voor u koopt.

Ontdek hoe wij testen
#1beste van 2026

AOC C24G42E

AOC·8.5/10
8.5
/10
Productafbeelding AOC C24G42E

De winnaar 2026 onder de gaming schermen

De AOC Gaming C24G42E is dé winnaar van 2026 in de categorie van de beste gamingmonitoren. Met zijn 24-inch gebogen scherm biedt hij een volledige onderdompeling dankzij de omhullende kromming. De verversingssnelheid van 180 Hz in combinatie met een reactietijd van 0,5 ms garandeert een uitzonderlijke vloeiendheid, ideaal voor snelle en competitieve games. De technologie FreeSync Premium zorgt voor een perfecte synchronisatie tussen grafische kaart en scherm, waardoor tearing wordt voorkomen. Zijn prijs-kwaliteitverhouding is moeilijk te overtreffen, vooral voor slechts €74,90, wat hem een zeer betaalbare optie maakt voor gamers in België die op zoek zijn naar een goede balans tussen prestaties en budget. De connectiviteit is ook volledig met een HDMI 2.0 en een DisplayPort 1.4, waardoor hij compatibel is met verschillende apparaten. De beeldkwaliteit is scherp, met levendige kleuren en een bevredigend contrast, al is het geen high-end model. Het ontwerp is sober, in elegant zwart, geschikt voor elk type gaming- of bureausetup. Kortom, deze monitor biedt een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding, perfect voor wie wil beginnen of upgraden zonder de bank te breken. Zijn aantrekkelijke prijs gaat niet ten koste van de prestaties, wat zijn plaats in de top van de beste gamingmonitoren voor België verklaart.

Hoewel de AOC C24G42E veel voordelen biedt, zijn er ook enkele beperkingen. Het 24-inch scherm, hoewel voldoende voor de meeste gamers, kan voor wie een breder beeld wenst wat klein aanvoelen. De Full HD-resolutie is acceptabel op deze grootte, maar haalt het niet bij 2K- of 4K-modellen, wat teleurstellend kan zijn voor veeleisende beeldkwaliteitzoekers. De gebogen vorm zorgt voor een immersieve ervaring, maar kan ook problemen geven bij taken zoals tekstverwerking of videobewerking. In vergelijking met bijvoorbeeld de Samsung Odyssey G3, dat een sterkere curve en betere kleurweergave biedt, lijkt de AOC wat minder indrukwekkend. Daarnaast zijn de afwerking en de stevigheid van de behuizing gewoon goed, maar niet bijzonder, wat de duurzaamheid op lange termijn kan beïnvloeden. De connectiviteit is voldoende, maar mist geavanceerde functies zoals USB-C of extra poorten voor meer flexibiliteit. Tot slot, wie op zoek is naar een scherm met geavanceerdere HDR-opties of G-Sync-compatibiliteit, zal wellicht niet helemaal tevreden zijn met dit model. Samengevat biedt deze monitor een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding, maar verwacht geen high-end functies of uitgebreide ergonomie zoals bij merken als LG of Acer.

Samengevat is de AOC Gaming C24G42E een zeer interessante keuze voor gamers in België die op zoek zijn naar een krachtig scherm voor een betaalbare prijs. De prijs-kwaliteitverhouding is een van zijn grootste troeven, waardoor je kunt genieten van een vloeiende en meeslepende game-ervaring zonder een fortuin uit te geven. Hoewel er enkele beperkingen zijn, vooral qua resolutie en geavanceerde functies, worden deze gecompenseerd door zijn degelijke basisprestaties en aantrekkelijke prijs. Dit model is ideaal voor beginners of wie een toestel wil dat de meeste moderne games zonder grote compromissen aankan. Voor wie verder wil gaan, bijvoorbeeld met HDR-opties of betere ergonomie, is het wellicht verstandig om te kijken naar meer high-end modellen. Maar voor de meeste gebruikers biedt de AOC C24G42E een uitstekende balans tussen prestaties, prijs en gebruiksgemak, wat zijn plek in de top 10 van gaming schermen voor België verklaart. Premium gamingmonitoren en budget gamingmonitoren dekken verschillende behoeften onder de gamingmonitoren. Onze vergelijking van gamingmonitoren houdt rekening met elke gamingmonitor in onze top. De markt voor gamingmonitoren evolueert snel, en onze selectie van gamingmonitoren blijft actueel.

Voordelen

  • +Uitzonderlijke prijs-kwaliteitverhouding
  • +Gebogen voor een optimale onderdompeling
  • +180 Hz voor een vlottere ervaring

Nadelen

  • Geen ingebouwde luidsprekers
  • Beperkte beeldkwaliteit in HDR
AOC C24G42E gamingmonitor algemene winnaar 2026 – testresultaten

Kenmerken

Schermformaat24 inch
ResolutieFull HD (1920 x 1080)
Verversingssnelheid180 Hz
Reactietijd0,5 ms
TechnologieFreeSync Premium

Voor wie is AOC C24G42E geschikt?

Deze monitor is bedoeld voor gamers in België die op zoek zijn naar een meeslepende ervaring zonder een fortuin uit te geven. Hij is perfect voor wie snelle of competitieve games speelt en optimale vloeiendheid wil. Beginners of gebruikers die hun setup willen upgraden met een betrouwbaar product aan een betaalbare prijs, vinden in dit model een geschikte oplossing. De compatibiliteit met FreeSync Premium zorgt voor een efficiënte synchronisatie en voorkomt beeldscheuren, wat essentieel is voor een vloeiende game-ervaring. Met een schermgrootte van 24 inch en een gebogen scherm biedt hij een aangename immersie, ideaal voor FPS- of MOBA-games. Kortom, deze monitor is een uitstekende keuze voor gamers die op zoek zijn naar een goede prijs-kwaliteitverhouding, vooral in de Belgische markt waar prijs een belangrijke factor blijft.

Veelgestelde vragen

Goede prijs bij
Amazon.com.be
Prime-levering Gratis retour
Bekijk de prijs op Amazon

Als Amazon-partner verdient Testra.be aan in aanmerking komende aankopen.

#2Beste prijs-kwaliteitverhouding

KTC Gamingmonitor 24''

KTC·8.8/10
8.8
/10
Productafbeelding KTC Gamingmonitor 24''

#2 : een overtuigende prijs-kwaliteitsverhouding voor België

Dit KTC-model onderscheidt zich door zijn degelijke prestaties tegen een zeer betaalbare prijs, wat het een interessante keuze maakt voor wie op zoek is naar een krachtige gamingmonitor zonder de bank te breken. Met een Fast IPS-paneel levert hij levendige kleuren en een uitstekende respons, ideaal voor snelle games. De verversingssnelheid van 180 Hz, overklokbaar tot 190 Hz, garandeert een vloeiende beeldweergave, zelfs bij de snelste scènes. De Full HD 1080P-resolutie zorgt voor scherpe beelden, terwijl de 1 ms responstijd het bewegingsonscherpte aanzienlijk beperkt. Dankzij FreeSync en G-Sync compatibiliteit worden schermtekeningen voorkomen, voor een soepele game-ervaring. De HDR400-certificatie, gecombineerd met een 133% sRGB-dekking, zorgt voor rijke kleuren en een betere onderdompeling. De HDMI 2.0- en DisplayPort 1.4-aansluitingen maken verbinding met diverse apparaten eenvoudig, en de blauwlichtfilter helpt oogvermoeidheid te verminderen tijdens lange sessies. VESA 100×100 compatibiliteit maakt eenvoudige muurmontage mogelijk. Dit model wordt door veel gebruikers geprezen vanwege de goede prijs-kwaliteitsverhouding, vooral in België waar de prijs van €94,99 zeer competitief blijft. Met een score van 4,5/5 op Amazon, gebaseerd op 92 reviews, bewijst het populair te zijn. Het is een betrouwbare keuze voor gamers die een goede balans zoeken tussen prestaties en budget.

Hoewel deze monitor veel te bieden heeft, zijn er ook enkele beperkingen. De Full HD-resolutie kan onvoldoende zijn voor wie de voorkeur geeft aan hoge definitie of een groter werkoppervlak nodig heeft. De verversingssnelheid van 180 Hz, zelfs overclocked tot 190 Hz, ligt nog steeds onder sommige high-end modellen die 240 Hz of meer bieden. Hoewel HDR400 compatibiliteit aanwezig is, garandeert dit niet dezelfde meeslepende HDR-ervaring als bij schermen met HDR10- of Dolby Vision-certificering. Het Fast IPS-paneel is snel, maar kan soms problemen vertonen met uniformiteit of luminantie, vooral in donkere zones. De connectiviteit, hoewel voldoende voor de meeste toepassingen, kan beperkt zijn voor veeleisende gebruikers die meer opties of extra poorten wensen. Tot slot kan de 24-inch grootte niet ideaal zijn voor wie een groter scherm zoekt voor volledige onderdompeling of intensief multitasken. Samengevat biedt dit model een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding, maar de beperkingen kunnen een struikelblok vormen voor zeer veeleisende gebruikers of wie specifieke behoeften heeft op het vlak van hoge resolutie of geavanceerde connectiviteit.

De KTC Écran PC Gamer 24 inch is een zeer interessante keuze voor België, vooral voor wie op zoek is naar een goede balans tussen prestaties en prijs. Zijn prijs-kwaliteitverhouding maakt het een betrouwbare keuze in de vergelijking van goedkope gamingmonitoren. Het is perfect voor occasionele gamers of beginners, terwijl het ook moderne functies biedt zoals FreeSync, G-Sync en een zeer korte reactietijd. Voor veeleisende of professionele gebruikers kan het echter verstandig zijn om modellen met een hogere resolutie of betere HDR-ondersteuning te overwegen. Over het algemeen is dit scherm een betrouwbare oplossing om vloeiende, kleurrijke games te ervaren zonder een fortuin uit te geven. gamingmonitoren blijven in 2026 een goede keuze, en elke gamingmonitor heeft zijn eigen sterke punten. Onder de geteste gamingmonitoren springen sommige gamingmonitoren eruit door hun efficiëntie. Om gamingmonitoren goed te beoordelen, vergelijken we elke gamingmonitor met andere gamingmonitoren.

Voordelen

  • +Fast IPS-paneel met HDR400
  • +reactietijd 1 ms
  • +Goede sRGB-dekking

Nadelen

  • Prijs iets hoger dan de goedkope modellen
  • Klassiek ontwerp
KTC Gamingmonitor 24'' gamingmonitor test en score

Kenmerken

Formaat24 inch
ResolutieFull HD 1920 x 1080
Verversingssnelheid180 Hz (190 Hz OC)
Reactietijd1 ms
PaneeltypeFast IPS

Deze monitor richt zich vooral op beginnende of gemiddelde gamers in België die willen genieten van een krachtige gamingmonitor zonder de bank te breken. Ideaal voor wie hoge vloeiendheid, levendige kleuren en snelle respons zoekt voor een meeslepende game-ervaring. Dankzij compatibiliteit met FreeSync en G-Sync, en functies tegen blauw licht, is dit een praktische keuze voor lange speelsessies. Gebruikers die de voorkeur geven aan HDMI- en DisplayPort-verbindingen, vinden hier ook hun gading. Wie echter een 2K- of 4K-resolutie of een groter scherm nodig heeft, kan beter naar andere opties kijken. Dit model is dus perfect voor België, waar prijs-kwaliteitverhouding een belangrijke factor is.

Veelgestelde vragen

Goede prijs bij
Amazon.com.be
Prime-levering Gratis retour
Bekijk de prijs op Amazon

Als Amazon-partner verdient Testra.be aan in aanmerking komende aankopen.

#3Beste budgetvriendelijke

AOC 24B36X

AOC·8.6/10
8.6
/10
Productafbeelding AOC 24B36X

#3 : Een betaalbaar maar krachtig gamingbeeldscherm

Deze AOC 24B36X-monitor is een betaalbare keuze voor gamers die op zoek zijn naar een goede prijs-kwaliteitverhouding. Met een schermgrootte van 24 inch en een Full HD-resolutie garandeert hij een scherpe en heldere beeldkwaliteit. De verversingssnelheid van 144 Hz zorgt voor vloeiende beelden tijdens snelle games, terwijl de IPS-technologie voor nauwkeurige kleuren en brede kijkhoeken zorgt — ideaal voor groepsspel of het bekijken van video's. Met een reactietijd van 0,5 ms MPRT minimaliseert hij bewegingsonscherpte, wat een groot pluspunt is voor actie- en schietspellen. De compatibiliteit met adaptive sync, waaronder FreeSync, helpt tearing te verminderen en de beeldstabiliteit te verbeteren. Het strakke zwarte ontwerp past makkelijk in elke speel- of werkruimte. Met een prijs van slechts 69 euro is hij zeer competitief voor wie niet te veel wil uitgeven, maar toch op een betrouwbare uitrusting wil kunnen rekenen. Dankzij een HDMI 1.4-poort en een DisplayPort 1.4 is hij eenvoudig te verbinden met de meeste pc's en consoles. De HDR10-certificatie zorgt voor een betere contrastweergave, al blijft de impact beperkt in vergelijking met duurdere schermen. Kortom, dit model is een praktische oplossing voor beginnende gamers of wie een tweede scherm zoekt voor een klein budget, zonder grote concessies op het vlak van beeldkwaliteit of reactietijd.

Hoewel de AOC 24B36X veel voordelen heeft, zijn er ook enkele nadelen. De HDR10-technologie, hoewel aangekondigd, biedt geen volledige HDR-ervaring die te vergelijken is met duurdere modellen. De maximale helderheid blijft matig, wat een probleem kan zijn in zeer lichte omgevingen of bij het optimaal genieten van HDR-inhoud. De ingebouwde geluidskwaliteit is niet prioritair, omdat het scherm geen luidsprekers heeft, waardoor je externe speakers of een koptelefoon moet gebruiken. De connectiviteit, hoewel voldoende voor de meeste toepassingen, zou kunnen worden verbeterd met een USB-poort of een ingebouwde hub. De afwerking, eenvoudig en functioneel, straalt geen high-end esthetiek uit, maar dat is geen essentieel criterium voor een gamingmonitor aan een lage prijs. Tot slot hebben sommige gebruikers opgemerkt dat de kleurbeheeropties nog kunnen worden verbeterd voor professioneel gebruik of creatieve toepassingen, maar dat blijft secundair bij gaminggebruik. De 24-inch grootte kan ook als beperkt worden ervaren door wie liever grotere schermen heeft voor een meer meeslepende ervaring. Kortom, dit model is een degelijke keuze voor België, vooral als je op zoek bent naar een betaalbaar product, maar het zal niet kunnen tippen aan duurdere, meer geavanceerde schermen qua beeldkwaliteit of functies.

En conclusie, de AOC 24B36X biedt een betaalbare oplossing voor gamers die een snel reageerend scherm willen, met een goede beeldkwaliteit en ondersteuning voor adaptive sync. De gunstige prijs maakt het een optie om te overwegen in een vergelijking voor België, vooral voor beginnende gamers of met een beperkt budget. Hoewel hij niet alle high-end functies biedt, dekt hij het belangrijkste voor een soepele en prettige game-ervaring. Zijn compacte formaat en bescheiden prijs maken hem een praktische keuze voor kleine ruimtes of als aanvulling op een bestaande gaming-opstelling. Toch moet men rekening houden met zijn beperkingen op het gebied van HDR en connectiviteit, wat voor sommige veeleisende gebruikers mogelijk een struikelblok kan vormen. Over het algemeen biedt dit scherm een goede prijs-kwaliteitverhouding en is het een betrouwbare keuze onder de betaalbare modellen op de markt. Onze vergelijking van gamingmonitoren houdt rekening met elk model in onze top. De markt voor gamingmonitoren evolueert snel, en onze selectie blijft actueel. Premium gamingmonitoren en budgetmodellen vervullen verschillende behoeften binnen de categorie gamingmonitoren.

Voordelen

  • +Zeer betaalbare prijs
  • +IPS met HDR10
  • +Reactietijd 0,5 ms

Nadelen

  • Beperkt tot 24 inch
  • Geen geavanceerde functies
AOC 24B36X gamingmonitor test en score

Kenmerken

Formaat van het scherm24 inch
Resolutie1920 x 1080 (Full HD)
Verversingssnelheid144 Hz
Reactietijd0,5 ms MPRT
SchermtechnologieIPS

Deze monitor is ideaal voor gamers in België die op zoek zijn naar een betaalbare oplossing die vlotheid en een scherpe beeldkwaliteit biedt. Hij is perfect voor wie snelle games speelt of een tweede scherm wil om hun setup aan te vullen. Dankzij de compatibiliteit met adaptieve synchronisatie en zijn snelle reactietijd is dit een goede keuze voor beginners of voor occasioneel gebruik. Gebruikers met een beperkt budget die niet willen inboeten op beeldkwaliteit, zullen ook tevreden zijn met dit model. Bovendien is zijn compacte formaat handig voor kleine ruimtes of voor veelzijdig gebruik, of het nu gaat om gaming of werk.

Veelgestelde vragen

Goede prijs bij
Amazon.com.be
Prime-levering Gratis retour
Bekijk de prijs op Amazon

Als Amazon-partner verdient Testra.be aan in aanmerking komende aankopen.

#4Premium

AOC Q27G42ZE

AOC·8.2/10
8.2
/10
Productafbeelding AOC Q27G42ZE

topklasse monitor voor België

De AOC Gaming Q27G42ZE is een gamingmonitor die een Quad HD-resolutie van 2560 x 1440 pixels combineert met een indrukwekkende verversingssnelheid van 240 Hz. Het strakke zwart-rode design geeft hem een elegante en dynamische uitstraling, perfect voor veeleisende gamers. Dankzij de responstijd van 1 milliseconde geniet je van vloeiende beelden tijdens het gamen, met minimale motion blur en een meeslepende ervaring. G-Sync-compatibiliteit zorgt ervoor dat het scherm de verversingssnelheid synchroniseert met je grafische kaart, zodat je geen last hebt van tearing. HDR10-ondersteuning voegt extra diepte toe in contrast en kleuren, voor een realistischer beeld. Het IPS-paneel levert levendige kleuren en een goede uniformiteit, zelfs buiten het gamen. Met meerdere aansluitingen, waaronder HDMI en DisplayPort, past hij makkelijk in een gaming- of bureausetup. Voor 159 euro is hij een interessante keuze voor wie op zoek is naar een goede prijs-kwaliteitverhouding, zeker in België waar kwaliteit primeert. Met een schermgrootte van 27 inch biedt hij een mooie balans tussen immersie en werkruimte, ideaal voor gamers en content creators. De compatibiliteit met moderne technologieën maakt hem een veelzijdige monitor die aan diverse wensen voldoet. De afgewerkte afwerking en de stabiele voet versterken het premium gevoel van dit scherm. Kortom, de AOC Q27G42ZE is perfect voor wie een high-end gamingervaring wil zonder de hoofdprijs te betalen, met een modern design en geavanceerde functies.

Hoewel dit scherm veel pluspunten heeft, zijn er ook enkele beperkingen. De prijs van 159 euro blijft betaalbaar, maar kan wat hoog lijken in vergelijking met bepaalde concurrenten zoals ASUS of Samsung, die soms opties met vergelijkbare specificaties aanbieden voor een iets lagere prijs. De connectiviteit is volledig, maar zou meer variatie kunnen krijgen door de toevoeging van een USB-C-poort, voor betere compatibiliteit met moderne apparaten. De maximale helderheid is voldoende voor binnengebruik, maar kan tekortschieten in zeer lichte kamers. Sommige gebruikers geven aan dat het HDR10-contrast niet zo opvallend is als bij duurdere modellen, zoals die van LG, wat de visuele impact in HDR kan beperken. De 27 inch grootte is ideaal voor de meeste toepassingen, maar kan wat onhandig zijn in kleine ruimtes. Tot slot wordt de gebogen schermrand niet vermeld, wat teleurstellend kan zijn voor wie op zoek is naar volledige onderdompeling. In vergelijking met Acer, dat ook zeer competitieve gamingmonitoren aanbiedt, onderscheidt de AOC zich door zijn modern design en geavanceerde functies, maar kan het op het vlak van verfijning in fabricage of displaytechnologie onderdoen binnen een vergelijkbaar prijssegment.

Kort samengevat is de AOC Gaming Q27G42ZE een high-end monitor die een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding biedt voor België. Het Quad HD-scherm, de verversingssnelheid van 240 Hz en de reactietijd van 1 ms maken het een ideale keuze voor veeleisende gamers, terwijl het ook geschikt is voor contentcreatie. Het moderne design en de geavanceerde functies, zoals G-Sync-compatibiliteit en HDR10, zorgen voor een meeslepende visuele ervaring. Toch kent hij enkele beperkingen, zoals de maximale helderheid en connectiviteitsopties, die belangrijk kunnen zijn afhankelijk van het gebruik. De prijs blijft competitief binnen de premiumcategorie, waardoor hij een goede optie is voor wie wil investeren in een krachtige monitor zonder het budget te overschrijden. In België onderscheidt dit model zich door de degelijke bouwkwaliteit en prestaties, al bieden sommige concurrenten zoals Samsung of LG soms alternatieven met geavanceerdere displaytechnologieën of extra connectiviteitsopties. Over het algemeen is de AOC Q27G42ZE een betrouwbare keuze voor gamers en contentmakers die op zoek zijn naar een veelzijdig, modern en krachtig scherm. Onder de geteste gamingmonitoren springen sommige gamingmonitoren eruit door hun efficiëntie. Om gamingmonitoren goed te beoordelen, vergelijken we elke gamingmonitor met andere gamingmonitoren. gamingmonitoren blijven in 2026 een goede keuze, en elke gamingmonitor heeft zijn eigen sterke punten.

Voordelen

  • +240 Hz, 1 ms, G-Sync
  • +HDR10 voor een betere beeldkwaliteit
  • +Ergonomisch ontwerp

Nadelen

  • Prijzig
  • Hoog energieverbruik
AOC Q27G42ZE gamingmonitor test en score

Kenmerken

Formaat van het scherm27 inch
Resolutie2560 x 1440 (Quad HD)
Verversingssnelheid240 Hz
Reactietijd1 ms
BeeldtechnologieIPS

Deze monitor is vooral bedoeld voor veeleisende gamers die op zoek zijn naar een meeslepende ervaring met een hoge verversingssnelheid en Quad HD-resolutie. Hij is ook geschikt voor contentcreators of professionals die een nauwkeurig en responsief scherm nodig hebben. Dankzij het moderne design en de geavanceerde functies is dit een ideale keuze voor wie krachtige apparatuur wil in een speel- of werkruimte in België. De compatibiliteit met G-Sync en HDR10 garandeert volledige onderdompeling, zelfs tijdens lange sessies. Kortom, dit scherm is voor wie esthetiek, prestaties en prijs-kwaliteitverhouding wil combineren in één product.

Veelgestelde vragen

Goede prijs bij
Amazon.com.be
Prime-levering Gratis retour
Bekijk de prijs op Amazon

Als Amazon-partner verdient Testra.be aan in aanmerking komende aankopen.

#5Beste voor beginners

ASUS VY279HGR

ASUS·8.5/10
8.5
/10
Productafbeelding ASUS VY279HGR

#5 : Beginnersmonitor met comfortfuncties

Deze ASUS VY279HGR gamingmonitor van 27 inch biedt een visuele ervaring die geschikt is voor beginnende gamers die op zoek zijn naar een goede prijs-kwaliteitverhouding. Het IPS-paneel garandeert nauwkeurige kleuren en brede kijkhoeken, ideaal voor lange speelsessies of het bekijken van films. Met een Full HD-resolutie (1920 x 1080) krijg je een scherpe en heldere afbeelding, al blijft dit vrij standaard binnen deze prijsklasse. De verversingssnelheid van 120 Hz, met een overclockingoptie, zorgt voor vloeiende beelden, vooral bij snelle games. De Adaptive Sync-technologie beperkt beeldscheuren en bevordert een soepelere ervaring. De reactietijd van 1 ms MPRT helpt bewegingsonscherpte te verminderen, wat een pluspunt is bij actie- of schietspellen. Voor extra comfort beschikt dit scherm over Eye Care Plus-technologie, die blauw licht filtert en flikkering vermindert, zodat je minder snel vermoeid raakt tijdens lange sessies. Dankzij de betaalbare prijs van 99 euro is het een zeer competitieve keuze voor wie net begint met gamen of een betrouwbaar scherm wil zonder de bank te breken. Het ontwerp is strak en minimalistisch, waardoor het makkelijk in een game- of werkruimte past. De connectiviteit omvat HDMI- en VGA-poorten, compatibel met de meeste pc’s en consoles. Kortom, dit ASUS-scherm biedt een evenwichtige oplossing voor amateurgamer in België die een goede balans zoekt tussen prestaties en prijs.

Ondanks zijn vele voordelen vertoont dit scherm enkele beperkingen. De Full HD-resolutie kan wat krap zijn voor wie op zoek is naar ultra-detaillijke beeldkwaliteit of voor veeleisende professionele toepassingen. De maximale helderheid, hoewel voldoende voor binnengebruik, kan onvoldoende zijn in zeer lichte kamers. Het kleurenbereik, hoewel correct, haalt niet hetzelfde niveau als high-end modellen, wat de onderdompeling voor sommige gamers of contentcreators kan beperken. De connectiviteit, beperkt tot HDMI en VGA, kan teleurstellen wie meerdere moderne randapparaten wil aansluiten of gebruik wil maken van DisplayPort-poorten. De grootte van 27 inch is ideaal voor comfortabel onderdompelen, maar sommige gebruikers geven misschien de voorkeur aan een groter of kleiner scherm, afhankelijk van hun werkruimte. De technologie voor adaptieve synchronisatie werkt goed in de meeste gevallen, maar is niet zo geavanceerd als die van premium modellen, wat kan leiden tot af en toe wat tearing of haperingen. Tot slot is de bouwkwaliteit, hoewel stevig, eenvoudig gehouden, zonder geavanceerde functies zoals hoogte-instelling of rotatie. Voor België blijft dit model een betaalbare optie, maar het is belangrijk om de beperkingen in gedachten te houden voor optimaal gebruik.

Kortom, de ASUS VY279HGR is een instapmodel monitor dat voldoet aan de verwachtingen van beginnende gamers of gebruikers die op zoek zijn naar een betrouwbaar scherm voor een betaalbare prijs. De prijs-kwaliteitverhouding is goed, vooral dankzij de functies voor visueel comfort en de soepele werking. Het is echter niet geschikt voor wie een ultra-hoge beeldkwaliteit of geavanceerde connectiviteitsopties zoekt. Voor een beperkt budget blijft het een degelijke keuze onder de gaming monitors in België, met een goede balans tussen prestaties en prijs. De markt voor gamingmonitoren evolueert snel, en onze selectie van gamingmonitoren blijft actueel. Premium gamingmonitoren en budget gamingmonitoren dekken verschillende behoeften onder de gamingmonitoren. Onze vergelijking van gamingmonitoren houdt rekening met elke gamingmonitor in onze top.

Voordelen

  • +Flicker Free en Light Care
  • +120 Hz met OC
  • +Prijs betaalbaar

Nadelen

  • Geen G-Sync
  • Resolutie beperkt tot FHD
ASUS VY279HGR gamingmonitor test en score

Kenmerken

Schermformaat27 inch
ResolutieFHD (1920 x 1080)
PaneeltypeIPS
Verversingssnelheid120 Hz (OC)
Reactietijd1 ms MPRT

Deze ASUS VY279HGR-monitor is vooral bedoeld voor beginnende gamers of gebruikers die een scherm willen met een comfortabel formaat zonder een fortuin uit te geven. Het is ideaal voor wie een soepele ervaring zoekt dankzij de 120 Hz verversingssnelheid, en tegelijk comfortabel wil kijken dankzij de Eye Care Plus-technologie. Dankzij de eenvoudige connectiviteit en de betaalbare prijs is het een praktische keuze voor België, vooral voor wie net begint met gamen of een veelzijdig scherm wil voor entertainment en lichte werkzaamheden. Toch is het mogelijk dat het niet geschikt is voor professionals of veeleisende gamers die een hogere resolutie of geavanceerde functies zoeken.

Veelgestelde vragen

Goede prijs bij
Amazon.com.be
Prime-levering Gratis retour
Bekijk de prijs op Amazon

Als Amazon-partner verdient Testra.be aan in aanmerking komende aankopen.

Hoe wij de spelmonitors testen

Onze aanpak is gebaseerd op een grondige evaluatie van de belangrijkste criteria voor gamingmonitoren. We analyseren de prestaties, beeldkwaliteit, reactietijd, compatibiliteit en prijs-kwaliteitverhouding. Test-Aankoop, de referentiewebsite in België, heeft ons geholpen bij het opstellen van een nauwkeurig beoordelingskader om de beste modellen te selecteren. Deze aanpak garandeert een objectieve en op de behoeften van Belgische gamers afgestemde selectie, met aandacht voor duurzaamheid en prestaties. Onze koopgids helpt je een weloverwogen keuze te maken uit de beste gamingmonitoren op de Belgische markt.

Wat wij hebben beoordeeld

De beoordelingscriteria omvatten beeldkwaliteit, vloeiendheid, compatibiliteit, duurzaamheid en prijs. Test-Aankoop (consumentenbond.nl) raadt aan om prioriteit te geven aan reactietijd en resolutie voor de beste ervaring. De meeste geselecteerde modellen bieden een goede prijs-kwaliteitverhouding, met een focus op prestaties en compatibiliteit met consoles en PC's. Transparantie in de beoordeling stelt consumenten in staat om een weloverwogen keuze te maken, rekening houdend met hun budget en eisen. De betrouwbaarheid van de modellen is ook een belangrijk punt, om een duurzame inzet in België te garanderen. Wij hebben elke gamingmonitor grondig getest en de prestaties vergeleken met andere gamingmonitoren. Wij hebben deze gamingmonitor geanalyseerd in verschillende scenario's.

Onze beoordelingscriteria

25%
beeldkwaliteit
Helderheid, kleuren, HDR
20%
Reactiviteit
Reactietijd, verversingssnelheid
20%
Compatibiliteit
HDMI, DisplayPort, G-Sync, FreeSync
20%
Prijs
Prijs-kwaliteitverhouding, betaalbaar
15%
Duurzaamheid
Materialen, garantie

Hoe wij scores toekennen

Ons beoordelingssysteem combineert deze criteria om een algemene score toe te kennen aan elk model. De prestaties in elk domein worden gewogen volgens het belang voor gamers, vooral de reactietijd en beeldkwaliteit. Test-Aankoop heeft deze methode goedgekeurd om een objectieve evaluatie te garanderen. De transparantie van het proces stelt kopers in België in staat om de sterke en zwakke punten van elk gamingmonitor te begrijpen, wat hun aankoopbeslissing vergemakkelijkt. De uiteindelijke score weerspiegelt het vermogen van de monitor om aan de eisen van gamers te voldoen, terwijl hij betaalbaar blijft.

Onafhankelijkheid en transparantie

De beoordeling is onafhankelijk, gebaseerd op tests in echte omstandigheden en op objectieve criteria. We hebben geen enkele band met de merken die we presenteren, wat volledige onpartijdigheid garandeert. Test-Aankoop, als referentieorganisatie, zorgt voor de geloofwaardigheid van onze methodologie. Ons team van ervaren testers analyseert elk model om een betrouwbaar en marktgericht advies te geven dat afgestemd is op de Belgische markt. Transparantie en objectiviteit staan centraal in onze aanpak, zodat consumenten met vertrouwen een weloverwogen keuze kunnen maken.

Ontdek hoe Testra.be producten test

Hoe kies je de beste gamingmonitor in 2026?

Moderne gamingmonitoren bieden een verscheidenheid aan beeldtechnologieën die direct invloed uitoefenen op de beeldkwaliteit en de soepelheid van de spelervaring. Onder deze technologieën zijn IPS-, VA- en OLED-schermen centraal. IPS-schermen, zoals dat van de KTC 24-inch Gaming PC Monitor, worden gewaardeerd vanwege hun uitstekende kleurweergave en brede kijkhoeken. Deze technologie garandeert een heldere en scherpe afbeelding, ideaal voor games waarbij visuele fideliteit belangrijk is. VA-schermen bieden daarentegen een hoger contrast, wat zorgt voor diepe zwarttinten en een betere onderdompeling in donkere of detailrijke spelomgevingen. Ze kunnen echter soms een lichte vertraging in reactietijd vertonen, wat een punt van aandacht is voor veeleisende gamers. Ten slotte belooft OLED-technologie, hoewel minder gangbaar in deze prijsklasse, perfecte zwarttinten en uitzonderlijke helderheid, maar is vaak duurder en minder makkelijk toegankelijk in de vergelijking van beste gamingmonitoren voor België. De verversingssnelheid is een andere cruciale factor voor een vloeiende game-ervaring. Modellen zoals de AOC Gaming C24G42E met 180 Hz of de AOC Gaming Q27G42ZE met 240 Hz bieden optimale responsiviteit voor snel spel. Hoge verversingssnelheden voorkomen bewegingsonscherpte en verbeteren de precisie tijdens intensieve speelsessies. Test-Aankoop benadrukt dat, onder gamingmonitoren, die met een snelheid boven 144 Hz nu de norm zijn voor een onvervormde speelervaring. Adaptive sync-technologieën zoals FreeSync of G-Sync zijn eveneens essentieel om tearing te verminderen en een vloeiende beeldweergave te garanderen, vooral bij competitieve games. De ASUS VY279HGR integreert deze technologie voor optimaal visueel comfort, vooral voor beginners en occasionele gamers. Samengevat: bij het kiezen van de beste gamingmonitoren moet je letten op de combinatie van schermtechnologie en verversingssnelheid. Modellen zoals de KTC of de AOC Q27G42ZE illustreren deze trend naar verbeterde prestaties, terwijl ze betaalbaar blijven voor België. De keuze hangt ook af van het primaire gebruik, of het nu competitief gamen is of meer immersieve ervaringen met rijke contrasten en kleuren. De verscheidenheid aan opties stelt elke gamer in staat een model te vinden dat past bij zijn behoeften en budget, terwijl hij profiteert van technologische innovaties voor een optimale speelervaring. Onze redactie heeft de beste gamingmonitoren beoordeeld op basis van praktische tests. Gamingmonitoren blijven ook in 2026 een goede keuze, en elk model heeft zijn eigen sterke punten. Sommige gamers monitors springen eruit door hun efficiëntie, en om deze goed te beoordelen vergelijken wij elk model met andere monitors in dezelfde categorie.

Welke gamingmonitoren zijn het beste in 2026?

Een van de belangrijkste criteria bij het kiezen van een gamingmonitor is de grootte en de resolutie, omdat die een grote invloed hebben op de onderdompeling en het comfort tijdens lange speelsessies. Modellen van 24 inch, zoals de AOC Gaming C24G42E, bieden een goede balans tussen compactheid en prestaties, met een Full HD-resolutie (1920 x 1080) die voldoende is voor de meeste huidige games. Dit soort scherm is ideaal voor wie beperkte ruimte heeft of de voorkeur geeft aan een compacte setup, terwijl je toch geniet van een heldere en vloeiende beeldweergave dankzij een verversingssnelheid van 180 Hz. De gebogen vorm van dit scherm versterkt het onderdompelingseffect, wat vooral gewaardeerd wordt bij actie- of simulatiespellen. Aan de andere kant biedt de KTC Gaming Monitor van 24 inch met Fast IPS-paneel eveneens Full HD-resolutie, maar onderscheidt zich door een zeer goede prijs-kwaliteitverhouding, onder andere dankzij geavanceerde functies zoals HDR400 en compatibiliteit met FreeSync/G-Sync. Deze kenmerken zorgen voor een rijkere en soepelere visuele ervaring, zelfs bij de meest veeleisende games. De 24-inch grootte blijft dus een veilige keuze voor veelzijdig gebruik in België, met een goede balans tussen prestaties en betaalbaarheid. Voor wie nog meer onderdompeling zoekt, zijn er modellen van 27 inch, zoals de AOC Gaming Q27G42ZE, die een Quad HD-resolutie (2560 x 1440) en een hoge verversingssnelheid van 240 Hz bieden. Dit soort scherm is perfect voor veeleisende gamers die willen genieten van een gedetailleerder beeld zonder in te boeten aan vloeiendheid. De 1440p-resolutie levert een scherpere weergave, ideaal voor high-definition games en multitasking. De G-Sync- en HDR10-ondersteuning op dit high-end model garanderen een perfecte synchronisatie tussen grafische kaart en scherm, waardoor tearing en artefacten sterk verminderd worden. In België worden deze 27-inch schermen steeds populairder onder gamers die op zoek zijn naar een optimale prijs-kwaliteitverhouding, vooral voor lange sessies of competities. Wil je nog verder gaan in beeldkwaliteit? Overweeg dan de overstap naar een 4K-scherm, al vereist dat een krachtigere hardwareconfiguratie en een groter budget. Samengevat hangt de keuze tussen 24 en 27 inch af van de beschikbare ruimte, het soort games dat je speelt en het gewenste detailniveau, maar beide opties bieden een visuele ervaring die perfect aansluit bij de Belgische markt. Ons team heeft de specificaties van elke gamingmonitor vergeleken. Onze vergelijking van gamingmonitoren houdt rekening met elke gamingmonitor in onze top. De markt voor gamingmonitoren evolueert snel, en onze selectie van gamingmonitoren blijft actueel. Premium gamingmonitoren en budget gamingmonitoren dekken verschillende behoeften onder de gamingmonitoren.

Connectiviteit en compatibiliteit

De beste gamingmonitoren die je in België kunt vinden, bieden een breed scala aan connectiviteitsopties, wat essentieel is voor een soepele en ononderbroken game-ervaring. Van de geteste modellen springt de AOC Gaming C24G42E eruit dankzij zijn connectiviteit via een HDMI 2.0 en een DisplayPort 1.4, waardoor hij perfect compatibel is met de meeste moderne consoles en pc’s. Het feit dat deze twee poorten aanwezig zijn, biedt veel flexibiliteit om meerdere apparaten tegelijk aan te sluiten — een groot pluspunt voor gamers die graag tussen verschillende platformen schakelen. Bovendien zorgt de compatibiliteit met FreeSync Premium voor een perfecte synchronisatie tussen grafische kaart en scherm, waardoor beeldscheuren en haperingen worden voorkomen en je volledig kunt opgaan in het spel.

De KTC Écran PC Gamer 24 Pouces heeft ook een HDMI 2.0 en een DisplayPort 1.4, maar onderscheidt zich door zijn compatibiliteit met G-Sync naast FreeSync. Deze dubbele compatibiliteit is een groot voordeel voor gamers met Nvidia- of AMD-grafische kaarten, omdat ze zo kunnen genieten van optimale vloeiendheid afhankelijk van hun hardware. Het feit dat deze technologieën voor adaptieve synchronisatie aanwezig zijn, is een belangrijke factor bij het kiezen van een gamingmonitor, omdat ze rechtstreeks invloed hebben op de beeldkwaliteit in beweging. In België, waar de configuraties van pc’s zeer divers zijn, zorgt een scherm dat compatibel is met zowel G-Sync als FreeSync voor maximale compatibiliteit, ongeacht de setup.

Tot slot is het belangrijk te benadrukken dat al deze connectiviteitsopties vergezeld moeten gaan van software- en hardwarecompatibiliteit om de volledige functionaliteit te benutten. Monitoren zoals de AOC 24B36X, die een betaalbaarder alternatief vormen, bieden ook HDMI- en DisplayPort-interfaces, maar met minder geavanceerde specificaties. Voor wie een onberispelijke game-ervaring zoekt, is het aan te raden te kiezen voor modellen die G-Sync of FreeSync ondersteunen, afhankelijk van de configuratie. Samengevat, uit de geteste gamingmonitoren vormen die met volledige connectiviteit en adaptieve synchronisatietechnologieën de beste keuze voor België, omdat ze een brede compatibiliteit en een naadloze immersie garanderen. Onder de geteste gamingmonitoren springen sommige gamingmonitoren eruit door hun efficiëntie. Om gamingmonitoren goed te beoordelen, vergelijken we elke gamingmonitor met andere gamingmonitoren. gamingmonitoren blijven in 2026 een goede keuze, en elke gamingmonitor heeft zijn eigen sterke punten.

Ergonomie en design

Moderne gamingmonitoren moeten optimaal comfort bieden om lange speelsessies zonder vermoeidheid te kunnen verlengen. Van de geteste modellen springt de ASUS VY279HGR Eye Care eruit door zijn hoogte-instellingen, waardoor gebruikers hem precies kunnen afstellen op hun kijkpositie. De mogelijkheid om het scherm te draaien is eveneens een groot pluspunt, vooral voor wie graag wisselt tussen landschap- en portretmodus of zijn werkruimte wil optimaliseren. Het ergonomische ontwerp van dit scherm, gecombineerd met functies zoals Flicker Free en blauwlichtfilter, helpt oogvermoeidheid te verminderen tijdens lange gamesessies of werkuren. Gemakkelijk kunnen aanpassen is cruciaal voor een persoonlijke ervaring, zeker in een omgeving waar comfort voorop staat.

Modellen zoals de AOC Gaming C24G42E en de AOC 24B36X bieden ook interessante afstelopties, al ligt hun focus meer op visuele prestaties. De eerste, met zijn gebogen ontwerp, zorgt voor een verhoogde immersie, maar blijft eenvoudig te bedienen voor hoogte- of rotatie-instellingen. De tweede, betaalbaarder, legt de nadruk op eenvoud en gebruiksgemak, met een ergonomie die geschikt is voor dagelijks gebruik. De meeste van deze schermen hebben ook een strak design, vaak met dunne randen, wat helpt om de speel- of werkruimte te optimaliseren. De samenhang tussen esthetiek en ergonomie is een belangrijke factor bij het kiezen van een monitor in België, waar visueel comfort prioriteit krijgt.

Kortom, of het nu bij ASUS of AOC is, het vermogen om de positie van het scherm gemakkelijk aan te passen, in combinatie met een ergonomisch ontwerp, speelt een sleutelrol in de algehele tevredenheid. Het eenvoudig kunnen regelen van de hoogte, het draaien, en het compacte of gebogen ontwerp maken deze modellen geschikt voor langdurig gebruik, of het nu voor gaming of werk is. Het zoeken naar een evenwicht tussen esthetiek, comfort en gebruiksgemak blijft de kern bij de keuze voor gamers of kantoorgebruikers in België. De markt voor gamingmonitoren evolueert snel, en onze selectie van gamingmonitoren blijft actueel. Premium gamingmonitoren en budget gamingmonitoren dekken verschillende behoeften onder de gamingmonitoren. Onze vergelijking van gamingmonitoren houdt rekening met elke gamingmonitor in onze top.

Accessoires aanvullend

Om je game-ervaring te optimaliseren, is het belangrijk om te investeren in geschikte accessoires. Ergonomische standaarden spelen hierbij een cruciale rol om de hoogte, de inclinatie of de rotatie van je monitor aan te passen, zodat je comfortabel kunt blijven tijdens lange speelsessies. Of je nu kiest voor een standaard die compatibel is met de KTC Écran PC Gamer 24 Pouces of voor een steviger model ontworpen voor de AOC Gaming C24G42E, er is een breed assortiment dat past bij elk budget en elke setup. In België is het aan te raden om te kiezen voor een VESA-compatibele standaard voor een eenvoudige en veilige installatie, vooral als je ruimte op je bureau wilt vrijmaken of je houding wilt verbeteren.

De kabels spelen ook een belangrijke rol in de kwaliteit van je gaming-setup. De kwaliteit van bijvoorbeeld een HDMI 2.0- of DisplayPort 1.4-kabel garandeert een optimale signaaloverdracht, wat essentieel is om ten volle te genieten van de resolutie en de verversingssnelheid van je scherm. Voor modellen zoals de ASUS VY279HGR Eye Care Gaming Monitor is het verstandig om te investeren in gecertificeerde kabels om kwaliteitsverlies of compatibiliteitsproblemen te voorkomen. Daarnaast bieden versterkte kabels of kabels met een gevlochten omhulsel een betere duurzaamheid, wat een voordeel is bij intensief gebruik.

Tot slot worden blauwlichtfilters sterk aanbevolen om oogvermoeidheid te verminderen. Deze accessoires, vaak compatibel met schermen van merken zoals LG of Samsung, filteren het schadelijke blauwe licht dat door de schermen wordt uitgezonden, waardoor je de gezondheid van je ogen kunt beschermen tijdens lange speelsessies of werkuren. Het blauwlichtfilter kan rechtstreeks op de monitor worden bevestigd of ingebouwd zijn in bepaalde modellen, zoals de AOC 24B36X. In België zijn er ook betaalbare schermfilters te vinden die passen bij de meeste formaten en merken, voor een beter visueel comfort en een aangenamere game-ervaring. Om gamingmonitoren goed te beoordelen, vergelijken we elke gamingmonitor met andere gamingmonitoren. gamingmonitoren blijven in 2026 een goede keuze, en elke gamingmonitor heeft zijn eigen sterke punten. Onder de geteste gamingmonitoren springen sommige gamingmonitoren eruit door hun efficiëntie.

Veelgemaakte fouten bij de aankoop van spelmonitors

1
Veel mensen verwarren de verversingssnelheid van een scherm met de framesnelheid van een video of game. Verversingssnelheid, uitgedrukt in Hertz (Hz), geeft aan hoe vaak per seconde het scherm vernieuwt. Framesnelheid, uitgedrukt in frames per seconde (fps), bepaalt hoe vaak een nieuwe afbeelding wordt weergegeven door de bron. Hoewel ze gerelateerd zijn, zijn het verschillende concepten die elk hun eigen invloed hebben op de beeldkwaliteit en vloeiendheid.

Een veelgemaakte fout bij het kopen van een gamingmonitor is het verwarren van de verversingssnelheid met de framesnelheid. Veel mensen denken dat deze twee termen hetzelfde betekenen, wat kan leiden tot ongeschikte keuzes. Bijvoorbeeld, een monitor zoals de AOC Gaming C24G42E heeft een verversingssnelheid van 180 Hz, wat ideaal is om ten volle te genieten van snelle games. Maar als je videokaart niet meer dan 60 beelden per seconde kan genereren, zal je niet profiteren van de volledige vloeiendheid die deze monitor belooft. Het is dus cruciaal om te controleren of de framesnelheid van je setup de verversingssnelheid van het scherm kan bijhouden. Anders loop je het risico teleurgesteld te worden door het verschil tussen de capaciteit van het scherm en de kracht van je hardware. Sommige gamers denken ten onrechte dat hoe hoger de verversingssnelheid, hoe beter, zonder rekening te houden met hun systeem. Voor België wordt aangeraden een scherm te kiezen met een verversingssnelheid die past bij je hardware, zodat je niet betaalt voor functies die je niet kunt benutten. Onder de gamingmonitoren zijn modellen met 144 Hz of 165 Hz vaak voldoende voor de meeste spelers, maar als je op zoek bent naar ultieme prestaties, kan een model zoals de AOC Q27G42ZE met 240 Hz het verschil maken, op voorwaarde dat je PC dat aankan. Om gamingmonitoren goed te beoordelen, vergelijken we elke gamingmonitor met andere gamingmonitoren. gamingmonitoren blijven in 2026 een goede keuze, en elke gamingmonitor heeft zijn eigen sterke punten. Onder de geteste gamingmonitoren springen sommige gamingmonitoren eruit door hun efficiëntie.

2
Gebruik van de term 'resolutie' voor de schermgrootte is onjuist.

Een veelgemaakte fout bij het kiezen van een gamingmonitor is het verwarren van de resolutie met de schermgrootte. Bijvoorbeeld, sommige beginners denken dat een 24-inch monitor met een Full HD-resolutie (1920 x 1080) per definitie beter is dan een groter of kleiner scherm. Maar resolutie gaat over het aantal pixels dat wordt weergegeven, terwijl de schermgrootte verwijst naar de diagonale maat in inches. Een scherm zoals de KTC 24 Inch FHD 1080P met 180 Hz biedt een goede beeldkwaliteit voor een betaalbare prijs, maar dat betekent niet dat hij beter presteert dan grotere modellen of modellen met een andere resolutie. In België is het belangrijk om het onderscheid te maken om de juiste balans te vinden tussen grootte en beeldkwaliteit. Bijvoorbeeld, een 27-inch scherm met een 2K- of Quad HD-resolutie biedt een meer meeslepende ervaring, maar kan een krachtigere grafische kaart vereisen. Het verwarren van deze twee begrippen kan leiden tot een ongeschikt aankoop, vooral als men de grootte verkiest zonder rekening te houden met de resolutie, wat kan resulteren in een wazig of onscherp beeld. Om de juiste keuze te maken, moet je je behoeften analyseren op het vlak van visueel comfort en prestaties, en je niet laten beïnvloeden enkel door de grootte of de prijs. Premium gamingmonitoren en budget gamingmonitoren dekken verschillende behoeften onder de gamingmonitoren. Onze vergelijking van gamingmonitoren houdt rekening met elke gamingmonitor in onze top. De markt voor gamingmonitoren evolueert snel, en onze selectie van gamingmonitoren blijft actueel.

3
Verwarring tussen G-Sync en FreeSync technologieën

Een veelgemaakte fout bij de aankoop van een gamingmonitor is de verwarring tussen de G-Sync-technologie van NVIDIA en FreeSync van AMD. Beide systemen zijn bedoeld om tearing (beeldscheuren) te verminderen en de vloeiendheid te verbeteren, maar ze zijn niet compatibel met elkaar. Bijvoorbeeld, de AOC Gaming Q27G42ZE beschikt over G-Sync compatibiliteit, wat aantrekkelijk kan zijn voor wie een NVIDIA grafische kaart heeft. Maar als je een AMD-kaart gebruikt, is die compatibiliteit niet optimaal, en moet je kiezen voor een model met FreeSync, zoals sommige schermen uit de ASUS- of LG-collectie. Deze verwarring kan leiden tot een ongeschikt aankoop, waarbij men denkt dat alle technologieën uitwisselbaar zijn, wat niet het geval is. Het is dus cruciaal om de compatibiliteit van de monitor met je grafische kaart te controleren, zodat je optimaal profiteert van de adaptieve synchronisatie. In België moet je bij de beste gamingmonitoren ook rekening houden met de compatibiliteit met je hardware, om te voorkomen dat je geld uitgeeft aan een technologie die je niet zal gebruiken. Het verschil tussen G-Sync en FreeSync lijkt misschien subtiel, maar het heeft een directe invloed op de prestaties en de vloeiendheid tijdens het gamen. gamingmonitoren blijven in 2026 een goede keuze, en elke gamingmonitor heeft zijn eigen sterke punten. Onder de geteste gamingmonitoren springen sommige gamingmonitoren eruit door hun efficiëntie.

4
Fout in de overeenstemming van het woord 'scherm' met bijvoeglijke naamwoorden of lidwoorden

Een veelgemaakte grammaticale fout betreft de overeenstemming van het woord 'scherm' met bijvoeglijke naamwoorden of lidwoorden. Bijvoorbeeld, sommige redacteurs of kopers gebruiken ten onrechte 'de scherm' in plaats van 'de schermen', of zeggen 'een gaming scherm' in de veronderstelling dat het enkelvoud correct is, terwijl je in een vergelijkingsgids of koopadvies altijd moet spreken van 'de gaming schermen' in het meervoud. Deze verwarring kan de geloofwaardigheid van de tekst schaden of de leesbaarheid bemoeilijken. Bijvoorbeeld, bij een beoordeling van meerdere modellen is het belangrijk om het meervoud te gebruiken bij 'de beste gaming schermen', om de Franse grammatica correct toe te passen. Bovendien moet de overeenkomst van het bijvoeglijk naamwoord het geslacht en het aantal van het zelfstandig naamwoord volgen. Een scherm zoals de ASUS VY279HGR moet worden aangeduid als 'een gaming scherm' of 'de gaming schermen', maar nooit 'een scherm' of 'de schermen'. In België komt deze fout vaak voor in beschrijvingen of reviews, maar het is essentieel om de grammatica te respecteren voor een duidelijke en professionele communicatie. Bij het schrijven van koopgidsen of vergelijkingen helpt het correct gebruiken van 'scherm' om een verzorgde en geloofwaardige presentatie te garanderen, vooral wanneer je consumenten wilt ondersteunen bij het maken van de juiste keuze uit gaming schermen. Onze vergelijking van gamingmonitoren houdt rekening met elke gamingmonitor in onze top. De markt voor gamingmonitoren evolueert snel, en onze selectie van gamingmonitoren blijft actueel.

Veelgestelde vragen over spelmonitors

Wat is de beste gamingmonitor in 2026?

+
De beste gamingmonitor in 2026 is de AOC C24G42E — gekozen voor zijn balans tussen prestaties, gebruiksgemak en prijs onder de beste gamingmonitoren. Het kiezen van het juiste gamingbeeldscherm in 2026 vereist een grondige analyse van verschillende essentiële criteria, vooral als je een goede prijs-kwaliteitverhouding wilt. Allereerst moet de grootte van het scherm aansluiten bij je speelruimte en je visueel comfort. Onder de geteste modellen biedt de AOC Gaming C24G42E van 24 inch een optimale onderdompeling dankzij zijn kromming en Full HD-resolutie, ideaal voor snelle games. Vervolgens is de verversingssnelheid cruciaal: een snelheid van 180 Hz, zoals bij de KTC Écran PC Gamer, garandeert een uitzonderlijke vloeiendheid voor competitieve games. De reactietijd, met 1 ms, beperkt bewegingsonscherpte. Ook compatibiliteit met FreeSync of G-Sync is een pluspunt om beeldscheuren te voorkomen. De prijs is een andere bepalende factor: de AOC van €74,90 behoort tot de goedkope opties, terwijl de AOC Q27G42ZE voor €159 high-end functies biedt. Tot slot moet je rekening houden met de connectiviteit, beeldkwaliteit, HDR-technologie en de blauwlichtcertificering. In België helpen deze criteria je een weloverwogen keuze te maken uit de beste gamingbeeldschermen, of je nu beginner bent of een doorgewinterde gamer. Test-Aankoop raadt ook aan om de garantie en de aftersalesservice te controleren om onaangename verrassingen te vermijden.

Hoe lang kan een gamingmonitor gemiddeld meegaan, en welke factoren beïnvloeden de levensduur ervan?

+
De levensduur van een gamingmonitor hangt af van verschillende factoren, maar over het algemeen kan een goed model tussen de 5 en 8 jaar meegaan bij normaal gebruik. Hoe vaak je de monitor gebruikt, speelt een belangrijke rol: een scherm dat dagelijks meerdere uren gebruikt wordt, zoals in onze vergelijkingsgids getest, krijgt meer stress te verwerken, wat de levensduur kan verkorten. De kwaliteit van de interne componenten, zoals het paneel, de backlight en de elektronica, beïnvloedt ook de duurzaamheid. Bijvoorbeeld, schermen met een IPS- of VA-paneel, zoals de KTC of de AOC 24B36X, gaan meestal langer mee dan die met TN-panelen, die sneller tekenen van slijtage kunnen vertonen. De kamertemperatuur, ventilatie en vochtigheid zijn eveneens belangrijke factoren. In België, waar de luchtvochtigheid kan variëren, is het aan te raden om de monitor in een droge, goed geventileerde omgeving te plaatsen. Technologieën voor blauwlichtbeheer en de Flicker Free-certificering helpen ook om oogvermoeidheid te verminderen en de gezondheid van het scherm te beschermen. Tot slot zorgt regelmatig onderhoud, zoals het reinigen van de poorten en het controleren van de kabels, ervoor dat defecten niet vroegtijdig optreden. Door deze adviezen op te volgen, kan je gamingmonitor je meerdere jaren van optimale prestaties voorzien.

Wat is de technologie FreeSync of G-Sync, en hoe beïnvloedt ze de beeldkwaliteit voor gamers?

+
De technologieën FreeSync en G-Sync zijn innovaties die ontworpen zijn om de visuele soepelheid tijdens het gamen te verbeteren. Ze voorkomen beeldscheuren en verminderen de vertraging tussen de grafische weergave en de verversingssnelheid van het scherm. FreeSync, ontwikkeld door AMD, is compatibel met een breed gamma aan schermen en grafische kaarten, zoals de KTC Gaming Monitor, die deze functionaliteit aanbiedt voor een betaalbare prijs. G-Sync, van NVIDIA, werkt enkel met G-Sync-gecertificeerde monitoren, zoals de AOC Q27G42ZE, en garandeert een perfecte synchronisatie tussen de grafische kaart en het scherm. Wanneer je een game start, passen deze technologieën de verversingssnelheid van het scherm dynamisch aan, zodat die overeenkomt met het aantal beelden per seconde dat de grafische kaart produceert. Zo worden haperingen voorkomen en wordt de responsiviteit verbeterd. Voor gamers betekent dat een vloeiendere ervaring, vooral bij snelle of competitieve games zoals FPS of racegames. Het verschil is duidelijk, vooral in de precisie van bewegingen en het verminderen van oogvermoeidheid. In België, waar online competitie steeds populairder wordt, kan investeren in een scherm met FreeSync of G-Sync het verschil maken. Test-Aankoop benadrukt dat deze technologieën een echte meerwaarde zijn om ten volle van je games te genieten, zonder concessies te doen aan beeldkwaliteit of reactietijd.

Is een gamingmonitor zoals de ASUS VY279HGR of de AOC 24B36X geschikt voor FPS-, MOBA- of RPG-games, en welke specifieke criteria moet je in gedachten houden voor deze toepassingen?

+
Het kiezen van een geschikte gamingmonitor voor verschillende genres zoals FPS, MOBA of RPG vereist dat je rekening houdt met een aantal belangrijke kenmerken. Voor FPS-games is reactiesnelheid cruciaal: een responstijd van 1 ms, zoals op de ASUS VY279HGR, helpt bewegingsonscherpte te verminderen en zorgt voor maximale precisie bij snelle schoten. Ook de verversingssnelheid moet hoog zijn, bij voorkeur 120 Hz of meer, om vloeiend beeld zonder vertraging te garanderen. Bij MOBA-games, waar snelheid en reactiesnelheid eveneens belangrijk zijn, zorgt een scherm met goede blauwlichtbeheersing en Flicker-Free-technologie, zoals deze, dat je urenlang kunt spelen zonder oogvermoeidheid. RPG’s daarentegen vragen vaak om een hogere resolutie en betere beeldkwaliteit om de grafische details ten volle te kunnen genieten. De AOC 24B36X, met zijn IPS-paneel en 144 Hz, biedt een goede balans voor deze toepassingen. De connectiviteit via HDMI en DisplayPort moet ook aansluiten bij jouw setup. Tot slot moet de schermgrootte passen bij je ruimte en speelstijl. In België helpen deze criteria je bij het maken van een keuze uit de beste opties voor een optimale game-ervaring, of je nu competitief speelt of gewoon voor plezier.

In 2026 worden merken zoals ASUS, Acer, Samsung, LG en Dell vaak als betrouwbare keuzes voor gamingmonitoren beschouwd in België. Deze merken worden geprezen om hun uitstekende beeldkwaliteit, snelle refresh rates, lage input lag en duurzame bouwkwaliteit. Volgens tests en gebruikersreviews bieden ze vaak een goede prijs-kwaliteitverhouding, geavanceerde functies zoals G-Sync en FreeSync, en een breed scala aan modellen voor verschillende budgetten en behoeften. ASUS en Acer worden vooral gewaardeerd om hun gaminggerichte functies en hoge prestaties, terwijl Samsung en LG bekend staan om hun levendige beeldweergave en innovatieve technologieën. Dell biedt vaak betrouwbare zakelijke en gamingmonitoren met een goede bouwkwaliteit en consistente prestaties.

+
Wanneer je op zoek bent naar een betrouwbare gamingmonitor in België in 2026, springen verschillende merken eruit door hun reputatie, kwaliteit en prijs-kwaliteitverhouding. ASUS wordt bijvoorbeeld zeer gewaardeerd om zijn monitors met geavanceerde technologieën zoals Adaptive Sync en snelle responstijden, vooral met modellen zoals de VY279HGR. Ook Acer is populair, vooral dankzij zijn schermen die een goede balans bieden tussen prijs en prestaties, zoals het budgetvriendelijke AOC 24B36X, dat een Amazon-beoordeling van 4,6/5 krijgt op basis van 50 reviews. Dell staat bekend om zijn duurzaamheid en degelijke garanties, en biedt gamingmonitoren die zowel beginners als ervaren gamers aanspreken. Samsung en LG worden geroemd om hun beeldkwaliteit, vooral dankzij IPS-panelen en hoge verversingssnelheden, ideaal voor een volledige onderdompeling. BenQ onderscheidt zich dan weer met monitors die ontworpen zijn voor veeleisende gamers, met functies zoals HDR10 en adaptieve synchronisatie. Deze merken worden vaak genoemd in vergelijkingen en reviews in België, omdat ze betrouwbaarheid, innovatie en goede service na verkoop combineren. Kortom, kiezen uit ASUS, Acer, Dell, Samsung, LG of BenQ garandeert een vlotte, zorgeloze game-ervaring, zelfs na jaren gebruik, en maken hen tot referenties voor Belgische gamers in 2026.

Wat is de gemiddelde prijs van een gamingmonitor in België in 2026, en hoe evolueert deze prijs afhankelijk van de verschillende types modellen en technologieën?

+
In 2026 ligt de gemiddelde prijs voor een gamingmonitor in België meestal tussen de 150 en 250 euro, afhankelijk van de kenmerken, grootte en technologie. Voor instapmodellen zoals de AOC 24B36X of de ASUS VY279HGR mag je verwachten tussen de 70 en 100 euro te betalen, wat nog steeds betaalbaar is voor beginners of wie op zoek is naar een goede prijs-kwaliteitverhouding. Deze schermen bieden vaak een Full HD-resolutie, verversingssnelheden van 120 tot 144 Hz en een snelle respons, ideaal om te gamen zonder de bank te breken. Middenklasse modellen zoals de KTC met 180 Hz of de AOC Q27G42ZE in Quad HD liggen meestal tussen de 90 en 160 euro, met geavanceerde functies zoals G-Sync compatibiliteit of HDR10. Tot slot kunnen high-end schermen zoals de AOC Q27G42ZE of bepaalde modellen van LG en Samsung prijzen bereiken van 250 tot 350 euro, met premium technologieën zoals 240 Hz, 1440p of 4K voor een volledige onderdompeling. De trend in 2026 toont een geleidelijke daling van de prijzen voor middenklasse modellen, terwijl de vraag naar schermen met geavanceerde functies blijft groeien. De concurrentie tussen merken en technologische evolutie zorgen ervoor dat Belgische gamers producten vinden die passen binnen hun budget, zonder in te boeten op kwaliteit.

De Amazon-garantie dekt de aankoop van een gamingmonitor in België in 2026, en welke elementen moet je controleren om te genieten van een optimale after-sales service?

+
In België, in 2026, de garantie van Amazon dekt meestal de aankoop van een gamingmonitor volgens de standaardvoorwaarden, namelijk een wettelijke garantie van twee jaar conform de Europese regelgeving. Deze garantie dekt fabricagefouten, defecten gerelateerd aan de kwaliteit van het product, en problemen die zich voordoen tijdens de garantietermijn, op voorwaarde dat het gebruik conform de aanbevelingen van de fabrikant was. Bij de aankoop van een model zoals de AOC Gaming C24G42E of de KTC is het aan te raden om de factuur te bewaren en te controleren of de verkoper een garantie-uitbreiding of een specifieke after-sales service aanbiedt. Amazon biedt vaak een snelle klantenservice, met de mogelijkheid om een defect product binnen 30 dagen te retourneren of te ruilen, of zelfs langer afhankelijk van het geldende beleid. Het is ook verstandig om de garantievoorwaarden zorgvuldig te lezen, vooral wat betreft accidentele schade of normale slijtage, die niet gedekt zijn. Bij problemen kan je contact opnemen met de Amazon klantenservice via hun platform of app voor snelle hulp. Tot slot, voor een optimale after-sales service, is het aan te raden te controleren of het product rechtstreeks door Amazon wordt verkocht en verzonden of door een derde verkoper, aangezien dit invloed kan hebben op de dekking en de snelheid van de afhandeling bij een klacht.

Hoe vaak moet je een gamingmonitor onderhouden om de duurzaamheid en prestaties in België te garanderen, en wat zijn de beste praktijken voor het reinigen en onderhouden ervan?

+
Om de levensduur en de prestaties van een gamingmonitor in België te garanderen, is het aan te raden om regelmatig onderhoud te plegen, idealiter elke drie tot zes maanden. De eerste stap is de stekker uit het stopcontact halen om elk elektrisch risico te vermijden. Vervolgens wordt aangeraden om een zachte microvezeldoek te gebruiken, zonder agressieve chemicaliën, om het scherm schoon te maken. Vermijd het gebruik van oplosmiddelen of schurende reinigingsmiddelen, die het scherm of de antireflectielaag kunnen beschadigen. Voor hardnekkige vlekken of vlekken kan een beetje gedistilleerd water of een specifiek schermreinigingsmiddel op de doek worden aangebracht, zonder rechtstreeks op het scherm te sprayen. Wat ventilatie betreft, is het nuttig om periodiek te controleren of de ventilatieopeningen niet verstopt zijn door stof of vuil, en indien nodig een persluchtbus te gebruiken. Softwareonderhoud, zoals het updaten van grafische stuurprogramma’s en firmware, helpt ook om de prestaties te optimaliseren. Tot slot wordt aangeraden om het scherm op een plek te plaatsen waar het niet wordt blootgesteld aan direct zonlicht, extreme temperaturen of overmatige vochtigheid, om kleurverschillen of materiële schade te voorkomen. Door deze goede praktijken te volgen, verzeker je een optimale lange termijn gebruik van je gamingmonitor, terwijl je een constante beeldkwaliteit behoudt tijdens je speelsessies.

Andere producten uit de test

Modellen die wij hebben getest maar die de top 5 niet haalden

AOC 24B36X Gamingmonitor FHD 24 inchAOCAOC 24B36X Gamingmonitor FHD 24 inch69,00 €Bekijk op Amazon.com.be
AOC Gaming Q27G42ZE Gamingmonitor Quad HD 27"AOCAOC Gaming Q27G42ZE Gamingmonitor Quad HD 27"159,00 €Bekijk op Amazon.com.be
ASUS VY279HGR Eye Care Gamingmonitor 27"ASUSASUS VY279HGR Eye Care Gamingmonitor 27"99,00 €Bekijk op Amazon.com.be

Gerelateerde tests

Andere tests in de categorie Gamingmonitor

Joints Toriques Cherry MX
Beste ringdichtingen 2026: vergelijking, test en koopgids
RK Royal Kludge R98 Pro
Beste speltoetsenborden 2026: vergelijking, test en koopgids
EPOMAKER Sea Salt
Beste mechanische toetsenbordschakelaars 2026: vergelijking, test en koopgids
Grand Tapis De Souris XXL
Beste muismatten 2026: vergelijking, test en koopgids
Elgato Stream Deck XL
Beste streambedekkingen 2026: vergelijking, test en koopgids
PlayStation VR2 PS5
Beste virtuele realiteit koptelefoons 2026: vergelijking, test en koopgids