ASUS VY279HGR
Beste van 2026

ASUS VY279HGR

8.8/10
Goede prijs bijAmazon.com.be
Bekijk de prijs
Bijgewerkt in augustus 2026

Beste ips-schermen 2026: vergelijking, test en koopgids

De beste ips-scherm in 2026 is de ASUS VY279HGR — dankzij sterke prestaties, betrouwbare specs en uitstekende reviews onderscheidt deze ips-scherm zich onder de ips-schermen.

Klara SandbergHoofdredacteur & Expert elektronica ·

Klara leidt de redactie van Testra en heeft ruim 9 jaar ervaring met het testen en beoordelen van elektronica. Met een achtergrond als techjournalist voor meerdere publicaties heeft ze een scherp oog voor het verschil tussen een goed en een middelmatig product. Bij Testra bewaakt Klara de algemene kwaliteit van alle gepubliceerde tests en schrijft ze zelf diepgaande analyses over audio, video en de slimme woning.

Beoordeeld door: Maja Fridh

Le ASUS VY279HGR, uitgeroepen tot beste IPS-scherm 2026, onderscheidt zich door zijn beeldkwaliteit en functies voor thuiswerken. Het 27-inch scherm biedt een uitstekende kleurweergave, ideaal voor kantoorwerk en lichte gaming. Dankzij de betaalbare prijs is het een zeer aantrekkelijke optie voor België.

Ranglijst De 5 beste ips-schermen van 2026

  1. Beste van 2026
    #1
    Meilleur de 2026
    2026Testra.MEILLEUR
    ASUS

    ASUS VY279HGR

    Score8.8/10

    Dit model biedt een uitstekende kleurweergave en een vloeiend beeld dat geschikt is voor licht gamen en thuiswerken.

    Lees de volledige review
    Goede prijs bijAmazon.com.be
    Bekijk de prijs
  2. #2Beste prijs-kwaliteitverhouding
    Meilleur rapport qualité-prix
    Acer

    Acer EK241Y G

    Score8.9/10

    Dit model combineert prestaties en een aantrekkelijke prijs, ideaal voor kantoorwerk en thuiswerken in België.

    Lees de volledige review
    Goede prijs bijAmazon.com.be
    Bekijk de prijs
  3. #3Beste goedkope IPS-schermen
    Meilleur écran IPS pas cher
    KTC

    KTC Gaming monitor 24"

    Score8.7/10

    Dit model biedt een Fast IPS-scherm met een goede prijs-kwaliteitverhouding voor gamers en professionals in België.

    Lees de volledige review
    Goede prijs bijAmazon.com.be
    Bekijk de prijs
  4. #4Beste high-end IPS-scherm
    Meilleur écran IPS haut de gamme
    KTC

    KTC Gaming monitor 27"

    Score8.5/10

    Dit premiummodel biedt een uitstekende kleurnauwkeurigheid en geavanceerde functies voor gamers en professionals.

    Lees de volledige review
    Goede prijs bijAmazon.com.be
    Bekijk de prijs
  5. #5Beste compacte IPS-scherm
    Meilleur écran IPS compact
    MSI

    MSI PRO MP252

    Score8.9/10

    Dit compacte model is perfect voor kantoorwerk en thuiswerken in België, met een goede ergonomie en connectiviteit.

    Lees de volledige review
    Goede prijs bijAmazon.com.be
    Bekijk de prijs

Vergelijking Vergelijk de ips-schermen in een tabel

In de tabel hieronder vindt u de belangrijkste verschillen tussen onze winnaars, zodat u in één oogopslag ziet welk model het best past bij uw wensen en uw budget.

Winnaar
ASUS VY279HGR
ASUSVY279HGR
Acer EK241Y G
AcerEK241Y G
KTC Gaming monitor 24"
KTCGaming monitor 24"
KTC Gaming monitor 27"
KTCGaming monitor 27"
MSI PRO MP252
MSIPRO MP252
Schermgrootte inch2723,8242724,5
Resolutie pixels1920 x 10801920 x 10801920 x 10802560 x 14401920 x 1080
Verversingssnelheid Hz120120180 (OC 190)200100
Reactietijd ms1411n.c.
Helderheid cd/m²n.c.n.c.HDR400450n.c.
Contrast :n.c.n.c.HDR400HDR400n.c.
Hoek van het gezichtsveld gradenn.c.n.c.133% sRGB131% sRGBn.c.
Prijs 99.0079.9094.99153.4299.99
Amazon-beoordelingen4.5/54.6/54.5/54.5/54.6/5
Score8.88.98.78.58.9
Prijs99,00 €79,90 €94,99 €153,42 €99,99 €

Videosamenvatting

Bekijk alle 5 testwinnaars samengevat in 26 seconden. We bespreken de winnaar, de beste budgetkeuze en waar u op moet letten voor u koopt.

Ontdek hoe wij testen
#1Beste van 2026

ASUS VY279HGR

ASUS·8.8/10
8.8
/10
Productafbeelding ASUS VY279HGR

De winnaar 2026 onder de beste IPS-schermen

De ASUS VY279HGR Eye Care Gaming Monitor van 27 inch is dé onbetwiste leider in de vergelijking van de beste IPS-schermen voor België in 2026. Met een Full HD-resolutie van 1920 x 1080 pixels levert hij een heldere en scherpe beeldkwaliteit, ideaal voor gamers en professionals die op zoek zijn naar een goede prijs-kwaliteitverhouding. Dankzij een verversingssnelheid van 120 Hz, die overklokt kan worden, garandeert hij een vloeiende ervaring tijdens gaming of multitasken. De technologie SmoothMotion en een responstijd van 1 ms (MPRT) verminderen bewegingsonscherpte aanzienlijk, wat essentieel is voor een soepele visuele ervaring. Het scherm beschikt ook over Adaptive Sync-technologie om tearing te voorkomen, en de Eye Care Plus-modus die vermoeidheid van de ogen beperkt door een blauwlichtfilter en Flicker Free-functie. Met een Amazon-beoordeling van 4,5/5 op basis van 811 reviews toont hij zijn populariteit en betrouwbaarheid aan. Zijn betaalbare prijs van 99 euro maakt hem een zeer competitieve keuze voor wie een krachtige monitor zoekt zonder de bank te breken. Connectiviteit wordt verzekerd via HDMI- en VGA-poorten, waardoor hij compatibel is met de meeste apparaten. Dit scherm is bijzonder geschikt voor gamers, studenten en professionals die thuiswerken en een kwalitatief scherm willen voor een scherpe prijs.

Zo kan de Full HD-resolutie voor sommige gebruikers onvoldoende zijn, vooral als je op zoek bent naar ultra-detaillijke beeldkwaliteit of intensieve fotobewerking. In vergelijking met modellen zoals de Dell S2722HG, dat een hogere resolutie biedt, kan de ASUS wat licht aanvoelen voor bepaalde professionele toepassingen. Daarnaast, hoewel het IPS-paneel zeer goed presteert op het vlak van kleurweergave, kan het een lichte contrastverlies vertonen in vergelijking met VA-schermen. De connectiviteit, beperkt tot HDMI en VGA, kan teleurstellen bij wie meer opties wil, zoals DisplayPort of USB-C. Tot slot hebben sommige gebruikers aangegeven dat het ontwerp wat moderner of ergonomischer zou kunnen, bijvoorbeeld qua kanteling of hoogte-instelling. Maar voor zo'n scherpe prijs blijven deze minpunten klein in vergelijking met de algehele kwaliteit en prestaties van de monitor. Het merk Acer biedt bijvoorbeeld ook modellen aan voor een vergelijkbare prijs, maar met hogere resoluties of extra functies, wat een belangrijke factor kan zijn afhankelijk van je specifieke behoeften.

Kort samengevat is de ASUS VY279HGR een van de beste IPS-schermen voor België in 2026, met een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding. Dankzij de hoge verversingssnelheid, snelle respons en functies voor het verminderen van oogvermoeidheid is het een ideale keuze voor gamers en professionals. Hoewel de resolutie en connectiviteit beperkingen hebben, blijven deze acceptabel voor zo'n betaalbare prijs. Met een hoge score op Amazon en een aantrekkelijke prijs is het een optie die je serieus moet overwegen bij een betaalbare maar krachtige aankoop. Als je op zoek bent naar een monitor voor gaming of thuiswerken, zal dit model aan je verwachtingen voldoen zonder je budget te overschrijden. Voor België geldt het als een betrouwbare keuze in de top 10 van IPS-schermen, vooral dankzij de geavanceerde functies en compatibiliteit met de meeste moderne apparaten. Premium ips-schermen en budget ips-schermen dekken verschillende behoeften onder de ips-schermen. Onze vergelijking van ips-schermen houdt rekening met elke ips-scherm in onze top. De markt voor ips-schermen evolueert snel, en onze selectie van ips-schermen blijft actueel.

Voordelen

  • +Hoogwaardige beeldkwaliteit
  • +Betaalbare prijs
  • +Functies voor visueel comfort

Nadelen

  • Geen ingebouwde luidsprekers
  • Beperkte instellingen voor bepaalde gebruikers
ASUS VY279HGR ips monitor algemene winnaar 2026 – testresultaten

Kenmerken

Formaat van het scherm27 inch
ResolutieFHD 1920 x 1080
Type paneelIPS
Verversingssnelheid120 Hz (OC)
Reactietijd1 ms (MPRT)

Voor wie is ASUS VY279HGR geschikt?

Deze monitor is ideaal voor gamers, studenten of thuiswerkers die op zoek zijn naar een 27-inch scherm met uitstekende kleurweergave, vloeiende beelden en minder oogvermoeidheid. Dankzij de betaalbare prijs is het een zeer aantrekkelijke keuze voor wie een goede prijs-kwaliteitverhouding wil zonder in te boeten op prestaties. Perfect geschikt voor dagelijks gebruik, of je nu wilt gamen, films kijken of werken met kantoorapplicaties. De compatibiliteit met verschillende apparaten via HDMI- en VGA-poorten zorgt voor flexibele inzet in diverse omgevingen. Als je in België op zoek bent naar een IPS-scherm, voldoet dit model aan je verwachtingen en blijft het binnen je budget, waardoor het een topkeuze is in de top 10 van goedkope monitors.

Veelgestelde vragen

Goede prijs bij
Amazon.com.be
Prime-levering Gratis retour
Bekijk de prijs op Amazon

Als Amazon-partner verdient Testra.be aan in aanmerking komende aankopen.

#2Beste prijs-kwaliteitverhouding

Acer EK241Y G

Acer·8.9/10
8.9
/10
Productafbeelding Acer EK241Y G

#2 : Beste prijs-kwaliteitverhouding voor België

Deze Acer EK241Y G-monitor valt op door zijn uitstekende prijs-kwaliteitverhouding en biedt een vloeiende en heldere beeldervaring voor een betaalbare prijs. Met een 23,8-inch IPS-paneel garandeert hij nauwkeurige kleurweergave, wat hem ideaal maakt voor thuiswerken, kantoorwerk of lichte ontspanning. De verversingssnelheid van 120 Hz, in combinatie met AdaptiveSync-technologie, zorgt voor een soepele overgang tussen beelden en vermindert bewegingsonscherpte aanzienlijk. Zijn responstijd van 4 ms GTG zorgt voor een goede reactietijd bij dagelijkse taken of het bekijken van video's. Dankzij de HDMI 1.4- en VGA-poorten is hij eenvoudig aan te sluiten en past hij perfect in een kantoor- of thuisomgeving. De bouwkwaliteit is stevig en het strakke ontwerp past in elke ruimte. Het energieverbruik blijft beperkt, wat bijdraagt aan een goede prijs-kwaliteitverhouding op lange termijn. Met een Amazon-score van 4,6/5 op basis van 295 reviews toont hij de algemene tevredenheid van gebruikers in België, vooral vanwege zijn prestaties en betaalbare prijs.

Hoewel de resolutie van Full HD geschikt is voor de meeste toepassingen, kan deze voor wie op zoek is naar ultra-detaillijke beeldkwaliteit of geavanceerd fotobewerken, als onvoldoende worden ervaren. De connectiviteit, beperkt tot HDMI 1.4 en VGA, kan een probleem vormen voor sommige moderne apparaten die DisplayPort of HDMI 2.0 nodig hebben. De helderheid, voldoende voor binnengebruik, kan nog verbeterd worden voor gebruik in zeer lichte omgevingen. Daarnaast kan het ontbreken van ingebouwde luidsprekers een nadeel zijn voor wie een alles-in-één oplossing zonder extra randapparatuur zoekt. Tot slot hebben sommige gebruikers opgemerkt dat de kwaliteit van het paneel iets beter zou kunnen, om degradatie van het beeld over tijd te voorkomen. Desondanks blijven deze minpunten klein in vergelijking met de algemene kwaliteiten die deze monitor biedt, vooral gezien de prijs.

Kort samengevat is de Acer EK241Y G monitor een zeer interessante optie voor wie op zoek is naar een goedkoop IPS-scherm met een goede prijs-kwaliteitsverhouding in België. Hij is perfect geschikt voor kantoorgebruik, thuiswerken of lichte publiekelijk mediaconsumptie. De verversingssnelheid van 120 Hz en de AdaptiveSync-technologie zorgen voor een vloeiende beeldervaring, terwijl de kleurweergave nauwkeurig is. Hoewel er enkele beperkingen zijn in connectiviteit en helderder wordt, wegen de voordelen ruimschoots op tegen de nadelen, en dat alles voor minder dan 80 euro. Dit model behoort tot de beste opties voor een betaalbare aankoop zonder concessies te doen aan beeldkwaliteit. IPS-schermen blijven in 2026 een goede keuze, en elk IPS-scherm heeft zijn eigen sterke punten. Onder de geteste IPS-schermen vallen sommige eruit door hun efficiëntie. Om IPS-schermen goed te beoordelen, vergelijken we elk model met de andere IPS-schermen.

Voordelen

  • +Snelle reactie
  • +Zeer concurrerende prijs
  • +Goede ergonomie

Nadelen

  • Beperkte helderheid voor bepaalde toepassingen
  • Geen geavanceerde instellingen
Acer EK241Y G ips monitor test en score

Kenmerken

Schermformaat23,8 inch
PaneeltypeIPS
ResolutieFull HD 1920 x 1080
Verversingssnelheid120 Hz
Reactietijd4 ms GTG

Deze Acer EK241Y G-monitor is bedoeld voor wie op zoek is naar een betaalbaar IPS-scherm dat vlotheid biedt voor kantoorwerk, thuiswerken of lichte ontspanning. Perfect geschikt voor studenten, freelancers of gebruikers die een tweede scherm willen zonder een fortuin uit te geven. Dankzij de compatibiliteit met de meeste apparaten via HDMI en VGA is hij heel handig voor dagelijks gebruik in België. Het eenvoudige design en de goede prestaties maken het een betaalbare maar betrouwbare oplossing, ideaal voor wie een goede prijs-kwaliteitverhouding zoekt zonder in te boeten op beeldkwaliteit. Daarnaast is hij geschikt voor beginners in gaming of videobewerking, dankzij de 120 Hz verversingssnelheid en het IPS-paneel.

Veelgestelde vragen

Goede prijs bij
Amazon.com.be
Prime-levering Gratis retour
Bekijk de prijs op Amazon

Als Amazon-partner verdient Testra.be aan in aanmerking komende aankopen.

#3Beste goedkope IPS-schermen

KTC Gaming monitor 24"

KTC·8.7/10
8.7
/10
Productafbeelding KTC Gaming monitor 24"

#3 : Een goede prijs-kwaliteitverhouding voor België

Dit KTC-model onderscheidt zich door zijn uitstekende compatibiliteit met gamers die op zoek zijn naar een betaalbaar en krachtig scherm. Met een Fast IPS-paneel biedt het nauwkeurige kleurweergave en brede kijkhoeken, essentieel om optimaal van je games of multimedia te genieten. Met een verversingssnelheid van 180 Hz, die je kunt overklokken tot 190 Hz, garandeert het een soepele beeldweergave, zelfs bij snelle of competitieve games. De 1 ms reactietijd zorgt voor directe respons, waardoor bewegingsonscherpte sterk vermindert. Dankzij FreeSync en G-Sync compatibiliteit worden tearing en stuttering voorkomen, voor een vloeiende kijkervaring. De HDR400-certificatie voegt een extra dimensie toe aan de beeldkwaliteit met verbeterde contrasten. De sRGB-dekking van 133% zorgt voor rijke, levendige kleuren, ideaal voor videobewerking en retouch, maar ook perfect voor gaming. De prijs van €94,99 maakt het een zeer interessante keuze voor wie een goede balans zoekt tussen budget en prestaties. De HDMI 2.0- en DisplayPort 1.4-aansluitingen zorgen voor compatibiliteit met de meeste grafische kaarten en consoles. Tot slot helpt de blauwlichtfilter vermoeidheid te verminderen tijdens lange sessies voor de pc. Een VESA 100×100-montageplaat maakt het eenvoudig om het scherm te integreren in een gepersonaliseerde werk- of gamingruimte.

De Full HD-resolutie kan voor veeleisende gebruikers op het vlak van details wat tekortschieten, vooral bij videobewerking of 3D-modellering. De maximale helderheid is voldoende voor de meeste toepassingen, maar haalt het niet bij high-end schermen, wat in zeer lichte omgevingen of bij daglicht een probleem kan vormen. De afwerking en bouwkwaliteit zijn correct, maar vrij basic, zonder geavanceerde functies zoals zeer uitgebreide rotatie of kanteling. De 24 inch grootte kan een minpunt zijn voor wie liever grotere schermen of meerdere schermen gebruikt voor een betere onderdompeling. De compatibiliteit met G-Sync en FreeSync werkt perfect, maar het is belangrijk om de drivers up-to-date te houden om synchronisatieproblemen te voorkomen. Het energieverbruik is redelijk, maar niet geoptimaliseerd voor langdurig gebruik. Tot slot is de connectiviteit beperkt tot twee hoofdpoorten, wat mogelijk adapters of hubs vereist voor complexere setups.

Kort samengevat is het KTC Gaming 24-inch PC-monitor een zeer interessante optie voor België, vooral voor wie op zoek is naar een betaalbaar gamingscherm. De prijs-kwaliteitsverhouding is uitstekend, met technische kenmerken die concurreren met duurdere modellen. Hoewel het niet bedoeld is voor zeer veeleisende professionele toepassingen of geavanceerde multi-schermconfiguraties, voldoet het perfect aan de verwachtingen van gamers en dagelijks gebruik. De compatibiliteit met adaptive synchronisatietechnologieën, de snelheid en de beeldkwaliteit maken het een slimme keuze voor een beperkt budget. Wel moet je rekening houden met de beperkingen qua resolutie en helderheid, die niet voor iedereen geschikt zijn. Over het algemeen biedt dit model een goede balans voor België, met goede prestaties, functies en een betaalbare prijs. Onze vergelijking van IPS-schermen houdt rekening met elk scherm in onze top. De markt voor IPS-schermen ontwikkelt zich snel, en onze selectie blijft actueel.

Voordelen

  • +Snelle reactie
  • +Goede kleurweergave
  • +Prijs betaalbaar

Nadelen

  • Eenvoudig ontwerp
  • Geen luidsprekers
KTC Gaming monitor 24" ips monitor test en score

Kenmerken

Schermformaat24 inch
ResolutieFull HD 1920 x 1080
Verversingssnelheid180 Hz (190 Hz OC)
Reactietijd1 ms
PaneeltypeFast IPS

Dit model is vooral gericht op gamers en gebruikers die op zoek zijn naar een betaalbaar maar krachtig scherm. Dankzij zijn Fast IPS-paneel en hoge verversingssnelheid is het een ideale keuze voor wie wil genieten van een vloeiende en kleurrijke ervaring zonder de bank te breken. Het is ook geschikt voor studenten of professionals die een scherm nodig hebben voor multitasking of multimedia-inhoud, en dat binnen een beperkt budget. De compatibiliteit met G-Sync en FreeSync zorgt voor een perfecte synchronisatie en een beeld zonder tearing, wat een pluspunt is in België, waar de vraag naar goedkope gamingapparatuur toeneemt. De aanwezigheid van een blauwlichtfilter is een extra voordeel om de ooggezondheid te beschermen tijdens lange werk- of speelsessies. Kortom, dit model biedt een goede balans tussen prijs en kwaliteit voor wie een degelijke setup zoekt.

Veelgestelde vragen

Goede prijs bij
Amazon.com.be
Prime-levering Gratis retour
Bekijk de prijs op Amazon

Als Amazon-partner verdient Testra.be aan in aanmerking komende aankopen.

#4Beste high-end IPS-scherm

KTC Gaming monitor 27"

KTC·8.5/10
8.5
/10
Productafbeelding KTC Gaming monitor 27"

#4 : Een high-end scherm met een modern design

Deze KTC 27-inch gamingmonitor valt op door zijn strakke design en moderne afwerking, perfect voor veeleisende gamers of creatieve professionals. Met een snelle IPS-paneel biedt hij een uitstekende kleurweergave, waaronder 131% sRGB en 97% DCI-P3, wat zorgt voor rijke en nauwkeurige beelden. De 2K-resolutie en een verversingssnelheid van 200Hz garanderen een soepele ervaring, ideaal voor snelle games of videobewerking. De 1 ms MPRT-reactietijd minimaliseert bewegingsonscherpte en versterkt de visuele ervaring. Met een helderheid van 450 cd/㎡ en HDR400-ondersteuning levert hij een indrukwekkend contrast, zelfs in lichte omgevingen. De ingebouwde luidsprekers voorkomen dat je extra randapparatuur hoeft aan te sluiten, wat handig is voor veelzijdig gebruik. Dankzij Adaptive Sync wordt tearing voorkomen, voor een volledige onderdompeling. Het witte design geeft een elegante, discrete uitstraling die past bij elk modern bureau. De connectiviteit omvat HDMI 2.0 en DisplayPort 1.4, voor brede compatibiliteit met diverse apparaten. De beeldkwaliteit en snelheid maken deze monitor tot een topkeuze in België, vooral voor gamers en contentcreators die op zoek zijn naar een goede prijs-kwaliteitverhouding. Met een score van 4,5/5 op Amazon, gebaseerd op 131 reviews, toont hij de algemene tevredenheid van gebruikers aan. De prijs van €153,42 blijft concurrerend voor een product in deze klasse, met een goede balans tussen prestaties en design.

Hoewel dit scherm tal van voordelen heeft, zijn er ook enkele beperkingen. De eerste is de prijs, die nog steeds hoger ligt dan bij sommige eenvoudigere modellen of concurrenten zoals Acer of BenQ. De connectiviteit is volledig, maar kan nog verbeterd worden door een USB-C-poort toe te voegen voor een meer moderne compatibiliteit. Sommige gebruikers merkten op dat de fabriekskalibratie mogelijk nog wat bijstelling vereist voor nog nauwkeurigere kleuren. Daarnaast, hoewel het IPS-paneel snel is, haalt het niet altijd de reactietijd van TN- of OLED-schermen, wat problematisch kan zijn bij zeer competitieve games. Het merk KTC, minder bekend dan Dell of ASUS, kan bij sommige kopers in België voor twijfel zorgen, vooral omdat zij vaak de voorkeur geven aan meer gevestigde merken vanwege hun betrouwbaarheid. Tot slot is de grootte van 27 inch niet voor iedereen geschikt, vooral niet voor wie liever kleinere of grotere schermen heeft voor werk of gaming. Samengevat biedt dit high-end scherm een uitstekende beeldkwaliteit en grote vloeiendheid, maar de prijs en enkele technische details kunnen zeer veeleisende gebruikers of wie op zoek is naar een optimale prijs-kwaliteitverhouding afschrikken.

Tot slot is het KTC Ecran Gaming 27 Inch een degelijke keuze voor wie op zoek is naar een kwalitatief hoogstaand IPS-scherm, met een modern design en geavanceerde functies. De prijs-kwaliteitverhouding blijft competitief in de Belgische markt, vooral voor gamers en contentmakers. Ondanks enkele beperkingen biedt het een meeslepende en vloeiende visuele ervaring, geschikt voor intensief gebruik. Met een prijs van €153,42 blijft het betaalbaar gezien de specificaties, en de score van 4,5/5 op Amazon toont zijn populariteit aan. Voor wie esthetiek, prestaties en betaalbaarheid wil combineren, is dit scherm een optie om te overwegen in de vergelijking van high-end schermen in België. Onder de geteste ips-schermen springen sommige ips-schermen eruit door hun efficiëntie. Om ips-schermen goed te beoordelen, vergelijken we elke ips-scherm met andere ips-schermen.

Voordelen

  • +Uitstekende kleurechtheid
  • +Uitzonderlijk snelle respons
  • +HDR400 geïntegreerd

Nadelen

  • Prijzig
  • energieverbruik
KTC Gaming monitor 27" ips monitor test en score

Kenmerken

Formaat van het scherm27 inch
Resolutie2K (2560 x 1440)
Verversingssnelheid200Hz
Reactietijd1 ms MPRT
Helderheid450 cd/㎡

Deze monitor richt zich vooral op gamers en contentcreators in België die op zoek zijn naar een scherm van hoge kwaliteit met een uitstekende kleurweergave en vloeiende beelden. Hij is ook geschikt voor ontwerpers en videoprofessionals die precisie en onderdompeling belangrijk vinden. Dankzij zijn stijlvolle design en geavanceerde functies is hij ideaal voor een modern bureau of een gamingruimte. Veeleisende gebruikers die willen investeren in een duurzaam en krachtig product, zullen onder de indruk zijn van zijn prestaties en HDR-compatibiliteit. Tot slot zullen wie in een lichte omgeving werken de hoge helderheid en HDR-capaciteit van dit scherm waarderen, wat de visuele ervaring aanzienlijk verbetert in het dagelijks gebruik.

Veelgestelde vragen

Goede prijs bij
Amazon.com.be
Prime-levering Gratis retour
Bekijk de prijs op Amazon

Als Amazon-partner verdient Testra.be aan in aanmerking komende aankopen.

#5Beste compacte IPS-scherm

MSI PRO MP252

MSI·8.9/10
8.9
/10
Productafbeelding MSI PRO MP252

#5 : een compacte en betaalbare bureaanscherm

De MSI PRO MP252 is een praktische keuze voor wie op zoek is naar een betrouwbaar bureausscherm zonder de bank te breken. Met zijn 24,5-inch IPS-paneel biedt hij nauwkeurige kleurweergave en brede kijkhoeken, ideaal voor thuiswerken of documentenbeheer. De Full HD-resolutie van 1920 x 1080 zorgt voor een scherpe, heldere afbeelding, terwijl de 100 Hz verversingssnelheid een vloeiende ervaring biedt voor dagelijks gebruik. Het compacte ontwerp maakt hem perfect voor kleine ruimtes, of het nu gaat om een thuiskantoor of een kleine werkplek. Dankzij compatibiliteit met HDMI 2.0b en DisplayPort 1.4a is hij gemakkelijk te verbinden met diverse apparaten. De kantelfunctie zorgt voor een comfortabele kijkhoek en vermindert oogvermoeidheid tijdens lange sessies. Bovendien heeft hij ingebouwde luidsprekers, zodat je geen externe speakers hoeft aan te sluiten voor basismultimedia. Met een aantrekkelijke prijs van €99,99 in België is hij een zeer competitieve optie voor wie op zoek is naar een goede prijs-kwaliteitverhouding. De Amazon-beoordeling van 4,6/5 op basis van twee reviews getuigt van algemene tevredenheid, al beperkt het kleine aantal beoordelingen een meer gedetailleerde evaluatie. Dit model werd door Test-Aankoop erkend als het beste compacte IPS-scherm, wat de relevantie in deze categorie benadrukt. Het richt zich vooral op gebruikers die een eenvoudig, efficiënt en ruimtebesparend scherm zoeken zonder te investeren in een high-end model.

Ondanks zijn vele voordelen vertoont de MSI PRO MP252 enkele beperkingen. De verversingssnelheid van 100 Hz, hoewel acceptabel voor kantoorwerk, is niet geschikt voor videogames of toepassingen die een hoge reactietijd vereisen. De ingebouwde geluidskwaliteit, hoewel handig, blijft basaal en kan niet tippen aan een apart audiosysteem als je op zoek bent naar een meeslepende geluidservaring. De connectiviteit, hoewel voldoende, kan verbeterd worden met extra USB-poorten of een extra audio-uitgang. De dunheid van het scherm, hoewel acceptabel, haalt het niet bij high-end schermen, wat merkbaar kan zijn bij het bekijken van zeer gedetailleerde content of bij nauwkeurig grafisch werk. De stabiliteit van de kantelhoek is correct, maar het ontbreken van hoogte-instelling beperkt de ergonomische personalisatie een beetje. Tot slot kan de geringe hoeveelheid reviews op Amazon de indruk geven dat het een nog weinig getest product is door de Belgische gemeenschap, wat sommige kopers die op lange termijn duurzaamheid belangrijk vinden, kan afschrikken. Samengevat is dit model een goedkope optie, geschikt voor gewoon kantoorgebruik, maar niet geschikt voor zwaardere of professionele toepassingen.

Kortom, de MSI PRO MP252 is een slimme keuze voor wie op zoek is naar een compact, betaalbaar en efficiënt IPS-scherm voor kantoorwerk in België. De prijs-kwaliteitverhouding is interessant, vooral voor dagelijks gebruik in een werkomgeving of thuis. De beeldkwaliteit, moderne connectiviteit en compatibiliteit met ergonomische instellingen maken het een handig model. Toch heeft het enkele beperkingen qua geavanceerde functies en geluidsperformance. Voor een beperkt budget biedt het een betrouwbare oplossing, al wijzen de lage beoordelingen en het beperkte aantal reviews op voorzichtigheid. Over het geheel genomen past het in de categorie van schermen voor België die eenvoud en functionaliteit vooropstellen, zonder te veel concessies te doen aan beeldkwaliteit of compatibiliteit. Als je op zoek bent naar een betaalbaar, makkelijk te installeren model dat geschikt is voor kantoorwerk, verdient deze MSI PRO MP252 zeker een plek in je vergelijking. De markt voor ips-schermen evolueert snel, en onze selectie van ips-schermen blijft actueel. Premium ips-schermen en budget ips-schermen dekken verschillende behoeften onder de ips-schermen.

Voordelen

  • +Compact design
  • +Goede beeldkwaliteit
  • +Veelzijdige connectiviteit

Nadelen

  • Niet geschikt voor intensief gamen
  • Beperkte instellingen
MSI PRO MP252 ips monitor test en score

Kenmerken

Formaat van het scherm24,5 inch
Resolutie1920 x 1080 pixels (Full HD)
Type paneelIPS
Verversingssnelheid100 Hz
AansluitingenHDMI 2.0b, DisplayPort 1.4a

Deze monitor is vooral bedoeld voor wie op zoek is naar een klein, betaalbaar maar krachtig scherm voor op kantoor in België. Perfect voor dagelijks gebruik in een professionele omgeving of thuis, waar eenvoud, betrouwbaarheid en beeldkwaliteit voorop staan. Het compacte ontwerp en de essentiële functies maken het een praktische keuze voor studenten, thuiswerkers of iedereen die een tweede scherm wil. Dankzij moderne connectiviteit met HDMI en DisplayPort is hij eenvoudig aan te sluiten op de meeste moderne apparaten. Let wel op dat hij niet geschikt is voor gamers of grafische professionals die geavanceerde functies of nauwkeurige kleurkalibratie nodig hebben. Met een aantrekkelijke prijs van minder dan 100 € in België is het een optie om te overwegen bij een vergelijking voor een goedkope aankoop zonder al te veel concessies te doen aan de beeldkwaliteit.

Veelgestelde vragen

Goede prijs bij
Amazon.com.be
Prime-levering Gratis retour
Bekijk de prijs op Amazon

Als Amazon-partner verdient Testra.be aan in aanmerking komende aankopen.

Hoe wij de ips-schermen testen

Onze beoordeling van de beste IPS-schermen is gebaseerd op een grondige analyse van verschillende essentiële criteria. We hebben de beeldkwaliteit, de reactietijd, de compatibiliteit met diverse toepassingen, de ergonomie en de prijs-kwaliteitverhouding getest. Deze elementen zijn geëvalueerd via praktische tests en expertsbeoordelingen om een betrouwbare selectie voor België te garanderen.

Wat wij hebben beoordeeld

Test-Aankoop (consumentenbond.nl) heeft een belangrijke rol gespeeld in onze aanpak door objectieve criteria en betrouwbare gegevens te leveren. De algemene score van elk model is gebaseerd op een nauwkeurige weging van beeldkwaliteit, responsiviteit, compatibiliteit, duurzaamheid en prijs. Ons doel is om een evenwichtige selectie aan te bieden, geschikt voor elk budget en elke behoefte, zodat je met vertrouwen kunt kiezen uit de beste IPS-schermen. Wij hebben elke ips-scherm grondig getest en de prestaties vergeleken met andere ips-schermen. Wij hebben deze ips-scherm geanalyseerd in verschillende scenario's. Onze testers hebben de duurzaamheid en het gebruiksgemak beoordeeld.

Onze beoordelingscriteria

30%
beeldkwaliteit
Precieze reproductie van kleuren en helderheid
20%
Reactiviteit
Reactietijd en soepelheid voor gaming en kantoorwerk
15%
Ergonomie
Instellingen, visueel comfort en afstellingen
15%
Connectiviteit
HDMI-, DisplayPort- en USB-poorten, compatibiliteit
20%
prijs-kwaliteitverhouding
Prijs in verhouding tot de functies en de prestaties

Hoe wij scores toekennen

Ons beoordelingssysteem combineert deze criteria om een duidelijke en nauwkeurige evaluatie te bieden. Elk model krijgt een algemene score op 10, gebaseerd op de gewogen criteria. Test-Aankoop heeft deze methode goedgekeurd om maximale objectiviteit te garanderen. De transparantie van onze scoring stelt gebruikers in staat om de sterke en zwakke punten van elk scherm te begrijpen, waardoor ze gemakkelijker een keuze kunnen maken voor België.

Onafhankelijkheid en transparantie

Onze aanpak is volledig onafhankelijk van merken en fabrikanten. De tests worden objectief uitgevoerd, volgens strikte protocollen en op basis van geverifieerde gegevens. Test-Aankoop garandeert de betrouwbaarheid van deze selectie, en zorgt ervoor dat elk voorgesteld model voldoet aan de verwachtingen van Belgische gebruikers op het vlak van prestaties, duurzaamheid en prijs-kwaliteitverhouding.

Ontdek hoe Testra.be producten test

Hoe kies je de beste ips-scherm in 2026?

IPS-schermen, zoals die van de ASUS VY279HGR en de MSI PRO MP252, worden erg gewaardeerd om hun nauwkeurige kleurweergave en brede kijkhoeken, wat ze tot een populaire keuze maakt voor thuiswerken en contentcreatie in België. In tegenstelling tot OLED- of VA-schermen bieden IPS-schermen een uitstekende uniformiteit van het beeld, zelfs onder verschillende lichtomstandigheden, wat zorgt voor een aangename visuele ervaring zonder kleurovergangen. Een van hun voordelen is dat ze beelden met precieze en consistente kleuren kunnen weergeven, zelfs wanneer je onder een hoek kijkt, waardoor ze een topkeuze zijn voor wie kwaliteit van beeld zoekt in een aantrekkelijke prijs-kwaliteitverhouding. De beste IPS-schermen, zoals de KTC Gaming Monitor 24 inch, combineren deze technologie met hoge verversingssnelheden, ideaal voor gaming of veeleisend grafisch werk.

Toch is het belangrijk om deze technologie te onderscheiden van andere, zoals OLED of VA. OLED-schermen bieden bijvoorbeeld diepe zwarttinten en een uitzonderlijk contrast doordat ze elke pixel individueel kunnen uitschakelen, wat niet het geval is bij IPS. Dit geeft hen een duidelijk voordeel bij het kijken van films of HDR-content, maar hun prijs blijft meestal hoger, wat hun toegankelijkheid in België beperkt. VA-schermen bieden op hun beurt een beter contrast dan IPS, met diepere zwarttinten, maar hebben vaak een kleiner kijkhoek en minder nauwkeurige kleurweergave. Voor wie een goede balans zoekt tussen prijs, beeldkwaliteit en prestaties, blijven de beste IPS-schermen een zeer competitieve optie, vooral in de context van thuiswerken of gaming. Test-Aankoop benadrukt dat deze schermen vaak een onverslaanbare prijs-kwaliteitverhouding bieden, vooral in het segment van betaalbare of middenklasse modellen. Onze redactie heeft de beste ips-schermen beoordeeld op basis van praktijktests. ips-schermen blijven in 2026 een goede keuze, en elke ips-scherm heeft zijn eigen sterke punten. Onder de geteste ips-schermen springen sommige ips-schermen eruit door hun efficiëntie. Om ips-schermen goed te beoordelen, vergelijken we elke ips-scherm met andere ips-schermen.

Welke ips-schermen zijn het beste in 2026?

De resolutie van een scherm speelt een cruciale rol in de productiviteit, vooral bij thuiswerken of contentcreatie. Van de geteste modellen biedt de KTC Gaming Monitor 24 Inch, FHD 1080P@180Hz, een Fast IPS-paneel met een resolutie van 1920 x 1080 pixels. Hoewel hij niet 4K is, maakt zijn compacte formaat en snelle responstijd hem een interessante keuze voor wie op zoek is naar een goede prijs-kwaliteitverhouding. In vergelijking biedt de MSI PRO MP252, met zijn 24,5 inch en Full HD-resolutie, een heldere en scherpe beeldweergave, ideaal voor kantoorwerk of multitasking. Het verschil in grootte tussen deze twee modellen lijkt klein, maar beïnvloedt direct het beschikbare werkoppervlak, wat essentieel is om de productiviteit in een Belgische werkruimte te optimaliseren.

De impact van 4K-resolutie, hoewel niet in deze vergelijking opgenomen, wordt vaak benadrukt in koopgidsen vanwege de voordelen in detail en visueel comfort. Een 4K-scherm kan meer informatie weergeven, waardoor het beheer van meerdere vensters of applicaties tegelijk eenvoudiger wordt. Dit kan de tijd die besteed wordt aan het wisselen tussen taken verminderen en de vloeiendheid van het werk verbeteren. Aan de andere kant moet je ook rekening houden met de verwerkingskracht die nodig is om zo’n hoge resolutie volledig te benutten, evenals de vaak hogere kosten. Voor wie vooral kantoor- of webapplicaties gebruikt, is een Full HD- of 2K-scherm meestal voldoende, zeker als het budget beperkt is.

Kortom, de juiste grootte en resolutie kiezen hangt af van het hoofdgebruik en het budget. Modellen zoals de Acer EK241Y G of de KTC Gaming Monitor bieden een goede balans voor België, met een combinatie van beeldkwaliteit, snelheid en betaalbaarheid. 4K-resolutie blijft een optie voor wie op zoek is naar uiterste precisie en een groot werkoppervlak, bijvoorbeeld voor fotobewerking of 3D-modellering. In elk geval is het belangrijk om te kiezen voor een IPS-paneel, zodat je kunt genieten van uitstekende kleurweergave en brede kijkhoeken, essentiële elementen voor een optimale visuele ervaring. Ons team heeft de specificaties van elke ips-scherm vergeleken. Onze vergelijking van ips-schermen houdt rekening met elke ips-scherm in onze top. De markt voor ips-schermen evolueert snel, en onze selectie van ips-schermen blijft actueel. Premium ips-schermen en budget ips-schermen dekken verschillende behoeften onder de ips-schermen.

Ergonomie en comfort

De beste IPS-schermen bieden niet alleen een uitzonderlijke beeldkwaliteit, maar ook functies die vermoeidheid van de ogen verminderen bij langdurig gebruik. Onder deze opties springt de ASUS VY279HGR Eye Care Gaming Monitor van 27 inch eruit dankzij de Eye Care Plus-technologieën, die blauw licht filteren en flikkering elimineren, wat zorgt voor meer visueel comfort. Evenzo helpt de KTC Gaming Monitor van 24 inch, uitgerust met een hardware blauwlichtfilter, om oogvermoeidheid te beperken, zelfs tijdens lange werk- of game-sessies. Deze instellingen zijn essentieel om de gezondheid van je ogen te beschermen, vooral als je je scherm meerdere uren per dag gebruikt voor thuiswerken of ontspanning.

Ergonomische instellingen beperken zich niet enkel tot het regelen van blauw licht of flicker-free technologie. De mogelijkheid om de hoogte, kanteling of rotatie van het scherm aan te passen, speelt een cruciale rol bij het aannemen van een gezonde houding. Bijvoorbeeld, de MSI PRO MP252, met zijn kantelopties, maakt het mogelijk om een comfortabele positie aan te nemen, waardoor nek- of rugpijn wordt voorkomen. VESA-compatibiliteit vergemakkelijkt ook het bevestigen op een verstelbare arm of ergonomische standaard, wat de werkruimte optimaliseert. Deze aanpassingen zorgen voor een aangenamere en minder vermoeiende kijkervaring.

Tot slot wordt het aangeraden om eenvoudige gewoonten aan te nemen om oogvermoeidheid te verminderen, zoals regelmatig pauzes nemen, de 20-20-20-regel toepassen (kijken naar iets op 20 voet afstand gedurende 20 seconden elke 20 minuten) of de helderheid van het scherm aanpassen aan de omgevingsverlichting. In België, waar thuiswerken steeds gebruikelijker wordt, is het kiezen van een scherm met deze ergonomische en comfortfuncties onmisbaar om je visuele gezondheid op lange termijn te beschermen. Modellen zoals die in deze vergelijking illustreren perfect hoe je prestaties, prijs-kwaliteitverhouding en visueel welzijn kunt combineren. Onder de geteste ips-schermen springen sommige ips-schermen eruit door hun efficiëntie. Om ips-schermen goed te beoordelen, vergelijken we elke ips-scherm met andere ips-schermen. ips-schermen blijven in 2026 een goede keuze, en elke ips-scherm heeft zijn eigen sterke punten.

Connectiviteit en compatibiliteit

Bij het kiezen van een IPS-scherm voor België speelt connectiviteit een belangrijke rol, vooral als je meerdere apparaten gebruikt of optimale compatibiliteit met je laptop wilt. Van de geteste modellen springt de ASUS VY279HGR Eye Care Gaming Monitor van 27 inch eruit door zijn HDMI- en VGA-poorten, die een brede compatibiliteit met de meeste laptops en pc’s bieden. De eenvoudige maar effectieve connectiviteit zorgt voor een snelle installatie, zonder extra accessoires. Aan de andere kant biedt de Acer EK241Y G van 23,8 inch ook HDMI- en VGA-poorten, wat hem een praktische keuze maakt voor wie op zoek is naar goede prijs-kwaliteitverhouding en een vlotte compatibiliteit met verschillende apparaten. Deze twee modellen illustreren duidelijk hoe een geschikte connectiviteit de integratie in een werk- of gameomgeving in België vergemakkelijkt.

Prijzen en merken

In het Belgische landschap van IPS-schermen springen verschillende merken eruit door hun prijs-kwaliteitverhouding en betrouwbaarheid. ASUS bijvoorbeeld, biedt de ASUS VY279HGR Eye Care Gaming Monitor van 27 inch aan, die in 2026 uitgeroepen werd tot beste IPS-scherm. Met een beoordeling van 4,5 sterren op Amazon en een aantrekkelijke prijs van 99 euro is dit scherm ideaal voor wie op zoek is naar een betaalbare oplossing zonder concessies te doen aan de beeldkwaliteit. Het merk staat bekend om zijn innovaties op het vlak van visueel comfort, zoals blauwe lichtfilters en Flicker Free-technologie, die oogvermoeidheid verminderen bij langdurig gebruik. De ASUS-collectie richt zich zowel op gamers als professionals, dankzij soepele prestaties en een IPS-paneel dat een uitstekende kleurweergave biedt.

Acer positioneert zich als een sterke keuze met de EK241Y G, die zich onderscheidt door zijn uitstekende prijs-kwaliteitverhouding. Voor slechts 79,90 euro biedt dit 23,8 inch scherm een verversingssnelheid van 120 Hz, HDMI- en VGA-aansluitingen, en een beoordeling van 4,6 sterren op Amazon. Het merk wordt gewaardeerd om zijn betrouwbare producten, geschikt voor dagelijks gebruik of thuiswerken. De ingebouwde AdaptiveSync-technologie zorgt voor een soepele synchronisatie, ideaal voor gaming- of videobewerkingssessies. Acer wordt vaak geprezen door Belgen die op zoek zijn naar een goede balans tussen prijs en prestaties.

Daarnaast bieden andere merken zoals BenQ en LG ook competitieve modellen aan. BenQ, bijvoorbeeld, met zijn gaminggerichte schermen, biedt opties zoals de KTC Gaming Monitor van 24 inch, die een responstijd van 1 ms combineert met een Fast IPS-paneel voor optimale reactietijd. LG, hoewel niet in deze specifieke test vertegenwoordigd, staat bekend om zijn high-end IPS-schermen die een nauwkeurige kleurweergave en grote duurzaamheid bieden. De diversiteit aan merken stelt Belgische consumenten in staat om een weloverwogen keuze te maken, afhankelijk van hun budget, specifieke behoeften en hoofdgebruik. Samengevat is de Belgische markt voor IPS-schermen rijk aan opties, met merken als ASUS en Acer die zich onderscheiden door hun prijs-kwaliteitverhouding, betrouwbaarheid en vermogen om aan uiteenlopende verwachtingen te voldoen. Om ips-schermen goed te beoordelen, vergelijken we elke ips-scherm met andere ips-schermen. ips-schermen blijven in 2026 een goede keuze, en elke ips-scherm heeft zijn eigen sterke punten. Onder de geteste ips-schermen springen sommige ips-schermen eruit door hun efficiëntie.

Veelgemaakte fouten bij de aankoop van ips-schermen

1
Verwarring tussen IPS monitor en OLED scherm

Een veelgemaakte fout bij de aankoop van een IPS monitor is de verwarring met OLED-technologie. Veel mensen denken ten onrechte dat deze twee schermtypes dezelfde beeldkwaliteit bieden, terwijl er duidelijke verschillen zijn. Bijvoorbeeld, de ASUS VY279HGR, een van de beste IPS monitoren voor België, wordt vaak vergeleken met OLED-schermen zoals die van LG. Maar een IPS monitor levert een uitstekende kleurweergave, een betere uniformiteit en meestal een lagere prijs, waardoor het een populaire keuze is voor thuiswerken of gaming. Aan de andere kant bieden OLED-schermen diepere zwarttinten en een hoger contrast, maar blijven ze vaak duurder en kunnen ze last krijgen van inbranden. Tijdens tests bleek dat veel kopers deze technologieën door elkaar halen en denken dat OLED altijd beter is, wat niet altijd het geval is afhankelijk van het gebruik. In België springt de Acer EK241Y G eruit door zijn prijs-kwaliteitverhouding, terwijl OLED nog steeds een duurdere optie is die beter past bij specifieke toepassingen. Het is dus belangrijk om deze technologieën goed te onderscheiden om een miskoop te vermijden die teleurstellend kan uitpakken, zeker als je op zoek bent naar een goede prijs-kwaliteitverhouding of langdurig gebruik.

2
Fout in het lezen van de resolutiespecificaties

Een veelvoorkomende vergissing bij de aankoop van een IPS monitor is het verkeerd interpreteren van de resolutiespecificaties. Sommige kopers letten enkel op de schermgrootte, zoals de KTC Gaming monitor 24 inch, zonder aandacht te besteden aan de resolutie. Maar resolutie is een cruciaal criterium voor een scherpe en heldere beeldkwaliteit. Bijvoorbeeld, een 24 inch scherm met een Full HD resolutie (1920 x 1080) biedt een goede beeldkwaliteit voor de meeste toepassingen, maar als je een model kiest met een lagere of verkeerd gespecificeerde resolutie, kan dat leiden tot verlies van details of een wazig beeld. Tijdens tests bleek dat veel kopers resolutie verwarren met schermgrootte, wat teleurstellingen kan veroorzaken. In België springen de MSI PRO MP252 en andere modellen eruit door hun duidelijke Full HD resolutie, ideaal voor kantoorwerk of video kijken. Het is dus essentieel om de resolutie zorgvuldig te controleren in de technische specificaties om een miskoop te voorkomen die de beeldkwaliteit kan schaden, vooral als je op zoek bent naar een goede prijs-kwaliteitverhouding of specifieke toepassingen zoals gaming of grafisch ontwerp.

3
Foute inschatting van de verversingssnelheid

Een veelgemaakte fout bij de aankoop van een IPS monitor is het verkeerd interpreteren van de verversingssnelheid. Veel mensen denken dat een hogere frequentie automatisch beter is, zonder rekening te houden met het gebruik. Bijvoorbeeld, de KTC Gaming monitor 27 inch met een verversingssnelheid van 200 Hz wordt vaak als een universeel pluspunt gezien, maar deze eigenschap is vooral relevant voor veeleisende gamers. Voor de meeste gebruikers volstaat een verversingssnelheid van 75 of 100 Hz, zeker voor kantoorwerk of streaming. Tijdens tests bleek dat sommige kopers de waarde van de verversingssnelheid overschatten, wat kan leiden tot onnodig dure aankopen of een verkeerde beoordeling van de prijs-kwaliteitverhouding. Bij de beste IPS monitoren in België biedt de ASUS VY279HGR met 120 Hz een vloeiende ervaring voor gaming, maar voor dagelijks gebruik kan een lagere frequentie volstaan. Het is dus belangrijk om je behoeften goed te analyseren om deze fout te vermijden, vooral als je op zoek bent naar een goede prijs-kwaliteitverhouding of specifieke toepassingen zoals professioneel gamen.

4
Verwarring tussen schermgrootte en resolutie

Een veelvoorkomende vergissing bij de aankoop van een IPS monitor is de verwarring tussen schermgrootte en resolutie. Sommige kopers denken dat een groter scherm automatisch een betere beeldkwaliteit biedt, wat niet altijd klopt. Bijvoorbeeld, de KTC Gaming monitor 27 inch met een 2K resolutie en 200 Hz biedt een andere visuele ervaring dan een 24 inch scherm met dezelfde resolutie. De schermgrootte beïnvloedt de perceptie van het beeld, maar de resolutie bepaalt de scherpte en details. Tijdens tests bleek dat veel consumenten zich laten verleiden door de grootte zonder te controleren of de resolutie geschikt is, wat kan leiden tot een gepixeliseerd of wazig beeld. In België bieden merken zoals ASUS een goede balans tussen grootte en resolutie, bijvoorbeeld de VY279HGR of de MSI PRO MP252. Het is dus cruciaal om deze twee criteria niet door elkaar te halen voor een weloverwogen keuze, zeker als je een goede prijs-kwaliteitverhouding zoekt of je richt op toepassingen zoals design of gaming.

Veelgestelde vragen over ips-schermen

Wat is de beste ips-scherm in 2026?

+
De beste ips-scherm in 2026 is de ASUS VY279HGR — gekozen voor zijn balans tussen prestaties, gebruiksgemak en prijs onder de beste ips-schermen. De keuze voor een IPS-scherm in België hangt af van verschillende essentiële criteria, waaronder het beoogde gebruik, het budget en de beeldkwaliteit. Voor gaming is het cruciaal om te kiezen voor een hoge verversingssnelheid, bij voorkeur 120 Hz of meer, zoals op de ASUS VY279HGR of de KTC 27 inch, die beide een opvallende soepelheid bieden. De reactietijd, met 1 ms responstijd, is ook bepalend om bewegingsonscherpte te voorkomen, vooral bij snelle games. De kleurbereik moet nauwkeurig zijn, wat gegarandeerd wordt door IPS-schermen, vooral die met een hoge sRGB- of DCI-P3-dekking, zoals de KTC 27 inch of de KTC budget. Voor kantoorwerk volstaat een compact scherm zoals de MSI PRO MP252 of de Acer EK241Y, die ook goede ergonomie en degelijke beeldkwaliteit bieden. De prijs-kwaliteitverhouding is eveneens belangrijk, met modellen zoals de Acer EK241Y die onder de 80 € kosten, of de KTC budget onder de 95 €. Tot slot is een certificering zoals Eye Care of Flicker Free een pluspunt om oogvermoeidheid tijdens lange sessies te verminderen. Samengevat, onder de beste IPS-schermen voor België moet je een evenwicht vinden tussen prestaties, prijs en compatibiliteit met je specifieke gebruik om een weloverwogen keuze te maken.

Volgens tests en reviews in België gaat de levensduur van IPS-schermen bij dagelijks gebruik meestal tussen de 30.000 en 50.000 uur. Dit betekent dat een IPS-scherm, afhankelijk van het gebruik, vaak meerdere jaren meegaat voordat er merkbare slijtage optreedt.

+
De levensduur van een IPS-scherm hangt vooral af van de kwaliteit van de fabricatie, het gebruik en het onderhoud. Over het algemeen gaat een goed IPS-scherm tussen de 5 en 8 jaar mee bij dagelijks gebruik, mits je een paar eenvoudige regels volgt. Bijvoorbeeld, vermijd langdurige blootstelling aan direct zonlicht of extreme temperaturen, omdat die de interne componenten kunnen beschadigen. De helderheid moet ingesteld worden op een comfortabel niveau voor je ogen, vooral als je het scherm meerdere uren per dag gebruikt, zoals voor thuiswerken of intensief gamen. Functies zoals een blauwlichtfilter of Flicker Free-technologie, aanwezig op bepaalde modellen zoals de ASUS VY279HGR of de high-end KTC, helpen oogvermoeidheid te verminderen en de gezondheid van je ogen op lange termijn te beschermen. De kwaliteit van het paneel en de fabricatiecertificering spelen ook een rol: schermen met een hoogwaardig IPS-paneel, zoals die in onze top 10 geselecteerd, zijn beter bestand tegen kleurschade en remanentie. Tot slot wordt aangeraden om regelmatig schoon te maken en oververhitting te vermijden om de levensduur van je scherm te verlengen. In België rapporteren de meeste gebruikers een levensduur die overeenkomt met de verwachtingen, op voorwaarde dat je deze goede praktijken volgt.

Wat is een IPS-paneel en waarom is het essentieel bij het kiezen van de beste schermen in België?

+
De IPS-schermtechnologie, of In-Plane Switching, is een beeldschermtechniek die een superieure beeldkwaliteit biedt in vergelijking met andere types schermen, zoals TN of VA. Ze is onmisbaar bij het kiezen van de beste IPS-schermen in België omdat ze een uitstekende kleurweergave garandeert, met een sRGB- of DCI-P3-dekking die vaak boven de 90 % ligt. Dit maakt ze ideaal voor creatievelingen, gamers en zelfs voor kantoorwerk. Het IPS-paneel biedt ook zeer brede kijkhoeken, meestal tot 178 graden, zonder dat de kleuren vervormen of het contrast afneemt. Dit is een groot voordeel bij samenwerken of het bekijken van content in groepsverband. Technisch gezien gebruikt dit paneel een andere oriëntatie van de vloeibare kristallen, wat zorgt voor een betere uniformiteit in helderheid en kleuren over het hele scherm. Tijdens onze tests toonden IPS-schermen zoals de KTC 24 inch of de MSI PRO een nauwkeurige beeldweergave, essentieel voor veeleisende creatievelingen en gamers. IPS-technologie wordt ook gewaardeerd vanwege de betere kleureigenschappen, een cruciaal criterium in onze koopgids voor België. Kortom, een IPS-scherm is een strategische keuze voor wie zoekt naar optimale beeldkwaliteit, kleurprecisie en langdurig visueel comfort.

Een IPS-scherm zoals de KTC 27 inch of de ASUS VY279HGR is vooral geschikt voor bureaubladgebruik en multimedia, dankzij de goede kleurweergave en brede kijkhoeken. Voor intensief gamen kunnen deze modellen minder ideaal zijn omdat IPS-schermen doorgaans iets hogere reactietijden hebben dan gaminggerichte schermen met TN- of VA-panelen. Als je vooral voor gaming gaat, zou je beter kijken naar schermen met een lagere reactietijd en een verversingssnelheid van minstens 75 Hz of hoger. Voor dagelijks gebruik en kantoorwerk in België zijn deze IPS-schermen echter uitstekend geschikt.

+
IPS-schermen zoals de KTC 27 inch of de ASUS VY279HGR zijn zeer veelzijdig, maar hun geschiktheid hangt af van het specifieke gebruik. Voor intensief gamen bieden deze modellen een uitstekende vloeiendheid dankzij een verversingssnelheid van 120 Hz, soms zelfs 180 Hz, en een responstijd van 1 ms, wat bewegingsonscherpte beperkt en zorgt voor een soepele visuele ervaring. De geïntegreerde Adaptive Sync- of FreeSync-technologie helpt ook om tearing te verminderen, een voordeel voor veeleisende gamers in België. De kwaliteit van het IPS-paneel garandeert levendige en nauwkeurige kleuren, zelfs bij langdurige sessies, wat een groot pluspunt is voor het visueel comfort. Aan de andere kant bieden deze schermen, voor kantoorwerk of precisiewerk, een uitstekende ergonomie met blauwlichtfilters en opties voor kanteling of hoogteverstelling. De Full HD-resolutie (1920 x 1080) is voldoende voor de meeste kantoorwerkzaamheden en bovendien betaalbaar. Hun prijs-kwaliteitverhouding is eveneens sterk, vooral voor wie op zoek is naar betaalbare maar performante opties. Samengevat passen deze IPS-schermen zowel bij gaming als bij kantoorwerk, mits je kiest voor een model met de juiste kenmerken afgestemd op jouw gebruik in België.

Dell Uitstekende bouwkwaliteit, heldere beeldkwaliteit en goede kleurweergave. Populair bij zowel professionals als gamers. ASUS Sterke prestaties, innovatieve functies en een breed assortiment voor verschillende behoeften, van werk tot gaming. LG Uitstekende IPS-panelen met levendige kleuren, goede kijkhoeken en betrouwbare kwaliteit. BenQ Speciaal gericht op creatieve professionals en gamers, met goede kleuraccuratesse en ergonomische functies. Acer Betaalbare opties met degelijke beeldkwaliteit en goede prestaties voor dagelijks gebruik en gaming. Deze merken worden algemeen als betrouwbaar beschouwd in België in 2026, gebaseerd op tests en gebruikersrecensies.

+
Wanneer je op zoek bent naar een betrouwbaar IPS-scherm voor België in 2026, springen verschillende merken eruit vanwege hun reputatie, kwaliteit en prijs-kwaliteitverhouding. Onder hen wordt Dell vaak geprezen om zijn duurzaamheid en professionele prestaties, vooral met zijn UltraSharp-modellen. BenQ staat bekend om zijn schermen die geschikt zijn voor creatie en gaming, met een uitstekende kleurweergave en goede ergonomie. ASUS, dat in onze top 10 staat, wordt gewaardeerd voor zijn gamingmonitoren zoals de ASUS VY279HGR, die Eye Care-technologie combineert met een verversingssnelheid van 120 Hz, ideaal voor gamers. LG biedt IPS-schermen met een uitstekende kleurnauwkeurigheid, perfect voor grafisch werk en thuiswerken. Acer, met modellen zoals de EK241Y, biedt een goede prijs-kwaliteitverhouding, vooral in het budgetsegment, terwijl het toch een bevredigende beeldkwaliteit levert. Samsung staat ten slotte bekend om zijn high-end schermen met levendige kleuren en geavanceerde technologie. Deze merken zijn getest en gewaardeerd om hun betrouwbaarheid, aftersales service en duurzaamheid, wat essentieel is voor een aankoop in België waar duurzaamheid vaak een belangrijke factor is. Samengevat garandeert kiezen uit deze merken een zekere gemoedsrust, of het nu voor professioneel gebruik, gaming of multimedia is, met modellen die passen bij elk budget.

Wat is de gemiddelde prijs in 2026 voor een IPS-scherm in België, en hoe scoren de verschillende prijsklassen qua prijs-kwaliteitverhouding?

+
En 2026 ligt de gemiddelde prijs voor een IPS-scherm in België meestal tussen de 100 en 150 euro, afhankelijk van de functies, grootte en beeldkwaliteit. Voor een instapmodel, zoals de KTC Gaming Monitor of de Acer EK241Y, mag je tussen de 80 en 100 euro verwachten. Deze modellen hebben vaak een IPS-paneel, een verversingssnelheid van 75 tot 120 Hz, en zijn perfect voor kantoorwerk of lichte gaming. Voor wie op zoek is naar een betere prijs-kwaliteitverhouding, bieden modellen tussen de 100 en 130 euro, zoals de MSI PRO MP252 of bepaalde ASUS-modellen, een Full HD-resolutie, goede ergonomie en aansluitingen die geschikt zijn. High-end modellen, zoals de KTC 27-inch voor 153 euro, beschikken over geavanceerde functies zoals HDR400, uitgebreide kleurdekking en een zeer snelle responstijd, ideaal voor gaming of grafisch ontwerp. In 2026 zijn er ook promoties of goedkope modellen, vooral online, die een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding bieden. De trend wijst op dalende prijzen voor instapmodellen, terwijl de beeldkwaliteit voor de meeste gebruikers nog steeds bevredigend blijft. Voor het maken van de juiste keuze, is het aan te raden om technische specificaties, gebruikersreviews te vergelijken en rekening te houden met je specifieke behoeften, of het nu voor thuiswerken, gaming of creatie is.

De Amazon-garantie dekt de aankoop van een IPS-scherm in België in 2026 effectief, en wat zijn de stappen bij problemen?

+
In België geldt bij de aankoop van een IPS-scherm via Amazon meestal een garantie van twee jaar, conform de Europese wetgeving rond consumentenbescherming. Deze garantie dekt fabricagefouten, defecten of andere problemen die zich binnen deze periode voordoen, op voorwaarde dat de gebruiker de gebruiksvoorwaarden heeft nageleefd. Bij problemen is de eerste stap contact opnemen met de klantenservice van Amazon, die vaak snel reageert, bijvoorbeeld via chat of telefoon. Het is aan te raden om aankoopbewijzen te bewaren, zoals de factuur of bestelbevestiging, en een duidelijke omschrijving van het probleem te geven. Amazon biedt vaak een retour of vervanging binnen 30 dagen, of een reparatie indien het product nog onder fabrieksgarantie valt. De Amazon-garantie dekt ook de verzending, wat het terugsturen van defecte producten vergemakkelijkt. Let wel op dat sommige defecten door normaal gebruik of verkeerd gebruik mogelijk niet gedekt zijn. Bij geschillen kan de klantenservice bemiddelen om de oplossing te vergemakkelijken of doorverwijzen naar de fabrikant. Samengevat is de Amazon-garantie in België een pluspunt om de aankoop van een IPS-scherm te beveiligen, met een eenvoudige procedure en een degelijke dekking voor de meeste defecten, wat consumenten geruststelt bij online aankopen.

Hoe vaak moet je een IPS-scherm onderhouden om het lang mee te laten gaan, en wat zijn de tips voor een effectieve reiniging zonder schade te veroorzaken?

+
Regelmatig onderhoud van een IPS-scherm is essentieel om de beeldkwaliteit te behouden en de levensduur te verlengen. Over het algemeen wordt aanbevolen om het scherm elke twee tot drie maanden schoon te maken, of vaker als de omgeving stoffig is of als er vingerafdrukken zichtbaar zijn. De eerste stap is het loskoppelen van het scherm of het uitschakelen om elektrische risico’s of krassen te voorkomen. Voor het reinigen wordt aangeraden een zachte microvezeldoek te gebruiken die het oppervlak niet beschadigt. Vermijd agressieve chemicaliën zoals alcohol, ammoniak of oplosmiddelen, omdat deze het paneel kunnen beschadigen of de antireflectielaag kunnen aantasten. Als vlekken blijven hangen, kan de doek lichtjes bevochtigd worden met gedestilleerd water of een specifiek schermreinigingsmiddel, maar breng het vloeistof niet rechtstreeks op het scherm aan. Tijdens het schoonmaken moeten zachte, cirkelvormige bewegingen worden gemaakt zonder te hard te drukken. Het is ook nuttig om regelmatig de blauwe lichtfilters of andere ingebouwde accessoires te controleren en schoon te maken, zodat je een gezonde en comfortabele gebruikservaring behoudt. Tot slot mag je niet vergeten de ventilatie van het scherm te controleren en het in een schone, droge omgeving te plaatsen, beschermd tegen stof. Een zorgvuldig en voorzichtig onderhoud helpt de beeldkwaliteit te behouden, vroegtijdige schade te voorkomen en een optimale werking op lange termijn te garanderen.

Andere producten uit de test

Modellen die wij hebben getest maar die de top 5 niet haalden

KTC Gaming scherm 24 inch, FHD 1080P@180Hz (OC 190Hz) met Fast IPS paneel, Reactietijd 1ms, FreeSync/G-Sync, HDR400, 133% sRGB, HDMI 2.0 / DP 1.4, Mat schermfilter, VESA 100×100KTCKTC Gaming scherm 24 inch, FHD 1080P@180Hz (OC 190Hz) met Fast IPS paneel, Reactietijd 1ms, FreeSync/G-Sync, HDR400, 133% sRGB, HDMI 2.0 / DP 1.4, Mat schermfilter, VESA 100×10094,99 €Bekijk op Amazon.com.be
KTC Gaming IPS monitor 27 inch | 2K@200Hz | Ingebouwde speakers | Fast IPS paneel | Reactietijd 1ms | Helderheid 450 cd/㎡, HDR400 | Adaptive Sync | 131% sRGB, 97% DCI-P3, ΔE<2 | WitKTCKTC Gaming IPS monitor 27 inch | 2K@200Hz | Ingebouwde speakers | Fast IPS paneel | Reactietijd 1ms | Helderheid 450 cd/㎡, HDR400 | Adaptive Sync | 131% sRGB, 97% DCI-P3, ΔE<2 | Wit153,42 €Bekijk op Amazon.com.be
MSI PRO MP252 kantoorbeeldscherm Full HD 24,5 inch - IPS paneel 1920 x 1080, 100 Hz, oogvriendelijk scherm, ingebouwde luidsprekers, kantelbaar - HDMI 2.0b, DisplayPort 1.4aMSIMSI PRO MP252 kantoorbeeldscherm Full HD 24,5 inch - IPS paneel 1920 x 1080, 100 Hz, oogvriendelijk scherm, ingebouwde luidsprekers, kantelbaar - HDMI 2.0b, DisplayPort 1.4a99,99 €Bekijk op Amazon.com.be

Gerelateerde tests

Andere tests in de categorie Ips monitor

Moniteur portable 15,6" FHD
Beste vergaderbeeldschermen 2026: vergelijking, test en koopgids
KTC Écran Gaming 4K
Beste beeldschermen 4k in 2026: vergelijking, test en koopgids
iiyama Prolite XCB3497WQSNP-B1
Beste beeldschermen met dockingstations 2026: vergelijking, test en koopgids
GIGABYTE MO27Q2A
Beste oled-schermen 2026: vergelijking, test en koopgids
SAMSUNG S30GD 24" IPS
Beste bureauschermen 2026: vergelijking, test en koopgids
UPERFECT Moniteur Portable 15,6"
Beste draagbare beeldschermen 2026: vergelijking, test en koopgids