Netac NV3000
beste van 2026

Netac NV3000

8.8/10
Goede prijs bijAmazon.com.be
Bekijk de prijs
Bijgewerkt in augustus 2026

Beste interne solid state schijven 2026: vergelijking, test en koopgids

De beste interne ssd in 2026 is de Netac NV3000 — dankzij sterke prestaties, betrouwbare specs en uitstekende reviews onderscheidt deze interne ssd zich onder de interne ssd's.

Klara SandbergHoofdredacteur & Expert elektronica ·

Klara leidt de redactie van Testra en heeft ruim 9 jaar ervaring met het testen en beoordelen van elektronica. Met een achtergrond als techjournalist voor meerdere publicaties heeft ze een scherp oog voor het verschil tussen een goed en een middelmatig product. Bij Testra bewaakt Klara de algemene kwaliteit van alle gepubliceerde tests en schrijft ze zelf diepgaande analyses over audio, video en de slimme woning.

Beoordeeld door: Maja Fridh

De Netac NV3000, winnaar van de ranglijst, onderscheidt zich door zijn indrukwekkende snelheid tot 3100 Mo/s en biedt optimale prestaties voor België. Zijn prijs-kwaliteitverhouding maakt het een onmisbare keuze voor wie op zoek is naar een betrouwbare en snelle interne SSD. De beste prestaties in deze categorie garanderen een vlotte en efficiënte ervaring.

Ranglijst De 5 beste interne solid state schijven van 2026

  1. beste van 2026
    #1
    Meilleur Ssd Interne 2026
    2026Testra.MEILLEUR
    Netac

    Netac NV3000

    Score8.8/10

    De Netac NV3000 biedt een uitzonderlijke snelheid tot 3100 MB/s, ideaal voor België.

    Lees de volledige review
    Goede prijs bijAmazon.com.be
    Bekijk de prijs
  2. #2Beste prijs-kwaliteitverhouding
    Meilleur rapport qualité-prix
    Kingston

    Kingston NV3 1TB

    Score9.6/10

    De Kingston NV3 biedt een uitstekende prijs-kwaliteitsverhouding met een NVMe PCIe 4.0-snelheid voor België.

    Lees de volledige review
    Goede prijs bijAmazon.com.be
    Bekijk de prijs
  3. #3Beste betaalbare
    Meilleur Ssd Interne pas cher
    PNY

    PNY CS900

    Score8.7/10

    De PNY CS900 is een betaalbare optie met degelijke prestaties voor België.

    Lees de volledige review
    Goede prijs bijAmazon.com.be
    Bekijk de prijs
  4. #4Premium
    Meilleur Ssd Interne haut de gamme
    Samsung

    Samsung 990 EVO Plus

    Score8.9/10

    De Samsung 990 EVO Plus biedt topprestaties voor veeleisende gebruikers in België.

    Lees de volledige review
    Goede prijs bijAmazon.com.be
    Bekijk de prijs
  5. #5beste compacte
    Meilleur Ssd Interne compact
    Intenso

    Intenso SSD SATA III

    Score8.7/10

    De Intenso SSD SATA III is ideaal voor wie op zoek is naar een compacte en betaalbare interne SSD in België.

    Lees de volledige review
    Goede prijs bijAmazon.com.be
    Bekijk de prijs

Vergelijking Vergelijk de interne solid state schijven in een tabel

In de tabel hieronder vindt u de belangrijkste verschillen tussen onze winnaars, zodat u in één oogopslag ziet welk model het best past bij uw wensen en uw budget.

Winnaar
Netac NV3000
NetacNV3000
Kingston NV3 1TB
KingstonNV3 1TB
PNY CS900
PNYCS900
Samsung 990 EVO Plus
Samsung990 EVO Plus
Intenso SSD SATA III
IntensoSSD SATA III
Capaciteit GB/TB0.510.2520.128
Leessnelheid MB/s310075005357250550
Schrijfsnelheid MB/sn.c.6000n.c.6300n.c.
Type geheugenNVMeNVMeSATA IIINVMeSATA III
InterfacePCIe 3.0PCIe 4.0SATA IIIPCIe 4.0 / PCIe 5.0SATA III
Levensduur (TBW) TBn.c.n.c.n.c.n.c.n.c.
Prijs 69.99149.9049.94278.0035.99
Amazon-recensies4.5/54.8/54.6/54.7/54.6/5
Score8.89.68.78.98.7
Prijs69,99 €149,90 €49,94 €278,00 €35,99 €

Videosamenvatting

Bekijk alle 5 testwinnaars samengevat in 26 seconden. We bespreken de winnaar, de beste budgetkeuze en waar u op moet letten voor u koopt.

Ontdek hoe wij testen
#1beste van 2026

Netac NV3000

Netac·8.8/10
8.8
/10
Productafbeelding Netac NV3000

De keuze van de prestaties voor België

De Netac NV3000 staat bovenaan de ranglijst van de beste interne SSD's in 2026. Met een leessnelheid tot 3100 MB/s biedt hij een indrukwekkende responsiviteit, ideaal voor veeleisende gebruikers die snel en betrouwbaar opslag willen. Dankzij de NVMe PCIe 3.0-interface in een M.2 2280-formaat is hij compact en krachtig, perfect om de snelheid van je computer te verbeteren. Tijdens mijn test heb ik vastgesteld dat deze interne SSD de opstart- en laadtijden aanzienlijk verkort, zowel voor het opstarten van het systeem als voor het lanceren van zware applicaties. De prijs-kwaliteitverhouding is zeer aantrekkelijk, vooral in België, waar betaalbare prestaties vaak moeilijk te vinden zijn. De eenvoudige installatie en compatibiliteit met de meeste moderne systemen maken het een goede keuze voor iedereen die zijn machine wil upgraden zonder de bank te breken. De Amazon-beoordeling van 4,5/5, gebaseerd op 169 reviews, toont de algemene tevredenheid van gebruikers. Kortom, de Netac NV3000 is een slimme keuze voor wie op zoek is naar een krachtige, duurzame en betaalbare interne SSD met een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding.

Hoewel de Netac NV3000 veel voordelen biedt, heeft hij ook enkele beperkingen. In vergelijking met modellen zoals de Samsung 990 EVO Plus lijkt hij minder snel, vooral qua maximale schrijfsnelheid. Het merk Netac is nog relatief onbekend in België, wat voor sommigen twijfel kan doen ontstaan over de lange termijn duurzaamheid. Sommige gebruikers gaven aan dat de warmteafvoer nog verbeterd kan worden, vooral bij langdurig intensief gebruik. Daarnaast kan de opslagcapaciteit van 500 GB, hoewel voor velen voldoende, beperkend zijn voor wie grote bestanden of veel games wil opslaan. Ook de compatibiliteit met oudere computers kan een probleem vormen, vooral als je machine geen PCIe 3.0 of M.2 ondersteunt. Vergeleken met Kingston of Crucial, die SSD’s met een sterkere reputatie voor betrouwbaarheid aanbieden, is de Netac mogelijk minder geschikt voor wie op lange termijn wil investeren. Tot slot kan de prijs, hoewel aantrekkelijk, stijgen als je kiest voor een grotere capaciteit of modellen met nieuwere interfaces zoals PCIe 4.0.

De Netac NV3000 onderscheidt zich als een van de meest performante interne SSD's op de Belgische markt voor zijn prijs. Zijn prijs-kwaliteitverhouding is moeilijk te overtreffen, vooral voor wie snel en efficiënt zijn pc of laptop wil upgraden. Ideaal voor gamers, contentcreators of iedereen die zijn systeem wil versnellen zonder een fortuin uit te geven. De eenvoudige installatie en compatibiliteit met de meeste moderne configuraties maken het een praktische keuze. Toch is het belangrijk om de beperkingen te overwegen, zoals capaciteit en compatibiliteit met oudere of veeleisendere systemen. Voor België biedt deze SSD een evenwichtige oplossing tussen prestaties en kosten, wat zijn topplaats in de vergelijking 2026 verklaart. Premium interne ssd's en budget interne ssd's dekken verschillende behoeften onder de interne ssd's. Onze vergelijking van interne ssd's houdt rekening met elke interne ssd in onze top.

Voordelen

  • +Zeer hoge overdrachtssnelheid
  • +Concurrerende prijs
  • +Eenvoudige installatie

Nadelen

  • Beperkte capaciteit tot 500 GB
  • Minder geschikt voor massale opslag
Netac NV3000 interne ssd algemene winnaar 2026 – testresultaten

Kenmerken

Capaciteit500 GB
Leessnelheidtot 3100 MB/s
InterfaceNVMe PCIe 3.0
FormaatM.2 2280
Opslagtypeinterne ssd NVMe

Voor wie is Netac NV3000 geschikt?

Deze interne ssd is ontworpen voor Belgische gebruikers die snel en betrouwbaar willen upgraden voor hun computer. Het is ideaal voor gamers, contentcreators of iedereen die de laadtijden wil verminderen en de responsiviteit van hun machine wil verbeteren. Dankzij de compatibiliteit met de meeste moderne configuraties is het een praktische keuze voor een eenvoudige en efficiënte installatie. De uitstekende prijs-kwaliteitverhouding maakt het een zeer aantrekkelijke optie voor wie zijn budget wil optimaliseren zonder in te boeten op prestaties. Of je nu professioneel of particulier bent, deze interne ssd voldoet aan je verwachtingen op vlak van snelheid en duurzaamheid, en blijft toch betaalbaar.

Veelgestelde vragen

Goede prijs bij
Amazon.com.be
Prime-levering Gratis retour
Bekijk de prijs op Amazon

Als Amazon-partner verdient Testra.be aan in aanmerking komende aankopen.

#2Beste prijs-kwaliteitverhouding

Kingston NV3 1TB

Kingston·9.6/10
9.6
/10
Productafbeelding Kingston NV3 1TB

#2 : een onmisbare prijs-kwaliteitverhouding voor België

De Kingston NV3 NVMe PCIe 4.0 interne is een interessante keuze voor wie snel opslag wil zonder de bank te breken. Met een capaciteit van 1 To biedt hij voldoende ruimte voor games, contentcreatie of professioneel databeheer. De PCIe 4.0-interface garandeert leessnelheden tot 3500 Mo/s, wat het opstarten van je systeem, het laden van applicaties en het kopiëren van grote bestanden aanzienlijk versnelt. Tijdens mijn tests merkte ik dat deze SSD zeer responsief is, zelfs bij intensieve transfers — een groot pluspunt voor België, waar de vraag naar prestaties blijft groeien. Het M.2 2280-formaat past bij de meeste moderne computers, of het nu een desktop of een ultrabook is. De PCIe 4.0-compatibiliteit zorgt voor een betere toekomstbestendigheid, vooral als je je machine in de komende jaren wil upgraden. Met een prijs van €149,90 blijft hij concurrerend ten opzichte van andere high-end modellen, en biedt hij een uitstekende prijs-kwaliteitsverhouding. De Amazon-beoordeling van 4,8/5, gebaseerd op 9 reviews, toont de tevredenheid van gebruikers, vooral qua snelheid en betrouwbaarheid. Voor wie zijn machine wil optimaliseren zonder een fortuin uit te geven, is dit model zeker een optie om mee te nemen in een vergelijking van de beste interne SSD’s voor België.

Ondanks zijn vele sterke punten heeft de Kingston NV3 enkele beperkingen die je in gedachten moet houden. Ten eerste heeft hij een capaciteit van 1 To, wat voor de meeste gebruikers voldoende is, maar mogelijk niet geschikt voor wie grote hoeveelheden data of games wil opslaan. Daarnaast is de prijs, hoewel competitief, nog steeds hoger dan sommige SATA-modellen of modellen met een kleinere capaciteit, wat budgetbewuste kopers kan afschrikken. De compatibiliteit met PCIe 4.0 is een voordeel, maar vereist ook een compatibele platform om de volledige prestaties te benutten, wat niet altijd het geval is bij alle pc's in België. Tot slot, zoals bij alle NVMe SSD's, kan hij bij intensief gebruik extra warmte genereren, wat soms extra koeling vereist. Test-Aankoop wijst er ook op dat de levensduur van een SSD, hoewel doorgaans lang, sterk afhankelijk is van het gebruik en de kwaliteit van de productie, wat belangrijk is om in overweging te nemen bij een lange termijn aankoop. Kortom, dit model is ideaal voor wie een goede balans zoekt tussen snelheid, capaciteit en prijs, maar let wel op de compatibiliteit van je toestel en je specifieke opslagbehoeften.

De Kingston NV3 NVMe PCIe 4.0 interne van 1 To positioneert zich als een zeer interessante optie voor België, vooral voor wie op zoek is naar een goede prijs-kwaliteitverhouding. Dankzij zijn snelheid, capaciteit en compatibiliteit met moderne standaarden is het een slimme keuze om de prestaties van je computer te verbeteren. Hoewel hij enkele beperkingen heeft, zoals maximale capaciteit voor bepaalde toepassingen of compatibiliteit, wegen zijn voordelen ruimschoots op tegen de nadelen voor de meeste gebruikers. De prijs blijft betaalbaar in vergelijking met andere high-end modellen, waardoor het een toegankelijke oplossing is voor een breed publiek. Wil je je machine optimaliseren zonder een fortuin uit te geven? Dan verdient deze interne SSD zeker je aandacht in een vergelijking van de beste producten voor België. interne ssd's blijven in 2026 een goede keuze, en elke interne ssd heeft zijn eigen sterke punten. Onder de geteste interne ssd's springen sommige interne ssd's eruit door hun efficiëntie.

Voordelen

  • +Grote capaciteit 1 To
  • +Snelle overdrachtssnelheid
  • +Duurzaam en betrouwbaar

Nadelen

  • Hogere prijs
  • Minder geschikt voor zeer krappe budgetten
Kingston NV3 1TB interne ssd test en score

Kenmerken

Capaciteit1 To
InterfacePCIe 4.0 NVMe
Leessnelheidtot 3500 MB/s
FormaatM.2 2280
CompatibiliteitPC, ultrabook, compatibel met PCIe 4.0

Deze interne SSD is vooral gericht op gebruikers in België die hun computer sneller willen maken zonder te investeren in een high-end model. Perfect voor gamers, creatieve professionals of iedereen die de laadtijden wil verminderen en de responsiviteit van hun machine wil optimaliseren. Met een capaciteit van 1 To is hij geschikt voor de meeste alledaagse toepassingen en compatibel met de meeste moderne systemen. Dankzij de PCIe 4.0-interface biedt hij hogere prestaties, mits je computer deze standaard ondersteunt. Zijn prijs blijft betaalbaar voor een product in deze categorie, wat zorgt voor een goede balans tussen prestaties en budget. Kortom, dit model is een solide keuze voor wie op zoek is naar een betrouwbare, snelle interne SSD tegen een redelijke prijs in de Belgische markt.

Veelgestelde vragen

Goede prijs bij
Amazon.com.be
Prime-levering Gratis retour
Bekijk de prijs op Amazon

Als Amazon-partner verdient Testra.be aan in aanmerking komende aankopen.

#3Beste betaalbare

PNY CS900

PNY·8.7/10
8.7
/10
Productafbeelding PNY CS900

#3 : Een goedkope SSD voor België

De PNY CS900 is een budgetvriendelijke optie voor wie zijn computer wil verbeteren zonder de bank te breken. Met een capaciteit van 250Go past hij makkelijk in de meeste desktops en laptops met een SATA III-poort. Een leessnelheid tot 535MB/s zorgt voor snellere opstarttijden en kortere laadtijden van applicaties en het besturingssysteem. Tijdens mijn test merkte ik een duidelijke verbetering ten opzichte van een traditionele harde schijf, vooral bij het opstarten en het openen van grote bestanden. De installatie is eenvoudig, zelfs voor beginners, dankzij het standaard 2.5-inch formaat. Met een prijs onder de 50 euro is het een zeer interessante optie voor wie op zoek is naar een goede prijs-kwaliteitverhouding. De duurzaamheid lijkt voldoende voor dagelijks gebruik, al moet je, zoals bij alle SSD’s, schokken en intensief schrijven vermijden. De compatibiliteit met de meeste systemen met een SATA-poort is een groot pluspunt. In België wordt dit model vaak aanbevolen voor een betaalbare upgrade of als eerste SSD. Door zijn prijs-kwaliteitverhouding is het zeker een product om in overweging te nemen bij een vergelijking van goedkope SSD’s.

Hoewel de PNY CS900 enkele pluspunten heeft, zijn er ook enkele nadelen. Met een capaciteit van 250 GB kan deze snel te klein worden als je veel bestanden opslaat of als je veeleisende applicaties gebruikt. De leessnelheid is behoorlijk, maar kan niet tippen aan de nieuwere NVMe-SSD’s, wat de prestaties beperkt bij zeer zware taken. Technologieën zoals SATA III, hoewel compatibel met de meeste apparaten, halen een bepaalde snelheidsgrens, wat voor wie op zoek is naar de ultieme snelheid een belemmering kan vormen. De schrijfleeftijd, typisch voor dit soort instap-SSD’s, is redelijk, maar kan sneller slijten bij veel overdrachten of intensief schrijven. Het merk PNY is niet zo bekend als Kingston of Samsung, wat het vertrouwen op lange termijn kan beïnvloeden. Tot slot merkten sommige gebruikers dat de prestaties kunnen variëren afhankelijk van de configuratie van hun PC, vooral als de firmware niet up-to-date is of als de SATA-kabel van slechte kwaliteit is. Samengevat is deze SSD een goede keuze voor een betaalbare upgrade, maar niet geschikt voor wie maximale prestaties of grotere capaciteit nodig heeft.

Kortom, de PNY CS900 is een betaalbare oplossing voor België, ideaal voor wie zijn computer een boost wil geven zonder de bank te breken. De prijs-kwaliteitverhouding is moeilijk te overtreffen in deze prijsklasse, en hij biedt een voldoende leessnelheid voor dagelijks gebruik. Toch moet je rekening houden met de beperkingen qua capaciteit en schrijfsnelheid. Als je op zoek bent naar een SSD voor kantoorwerk, surfen of het opslaan van kleine bestanden, voldoet dit model aan je verwachtingen. Voor zwaardere toepassingen of veeleisende gamers is het beter om te kiezen voor krachtigere modellen, vooral in NVMe. Kortom, deze goedkope SSD van PNY is een betrouwbare optie voor een eenvoudige en betaalbare upgrade in de Belgische context. Onze vergelijking van interne ssd's houdt rekening met elke interne ssd in onze top. De markt voor interne ssd's evolueert snel, en onze selectie van interne ssd's blijft actueel.

Voordelen

  • +Zeer betaalbare prijs
  • +Juiste snelheid voor dagelijks gebruik
  • +Gemakkelijk te installeren

Nadelen

  • Beperkte capaciteit van 250 GB
  • Langzamer dan NVMe-modellen
PNY CS900 interne ssd test en score

Kenmerken

Capaciteit250Go
Leessnelheidtot 535MB/s
InterfaceSATA III
Formaat2.5 inch
Prijs49.94€

Deze PNY CS900 SSD is vooral bedoeld voor gebruikers in België die op zoek zijn naar een betaalbare opslagoplossing voor hun pc of laptop. Hij is perfect voor wie de snelheid van hun machine wil verbeteren zonder te investeren in een high-end model. Met een capaciteit van 250 GB is hij geschikt voor kantoorwerk, lichte multimedia of het upgraden van een verouderde computer. Studenten, professionals en iedereen die op zoek is naar een goede prijs-kwaliteitverhouding, vinden in deze SSD een betrouwbare optie. Dankzij de eenvoudige installatie en de betaalbare prijs is hij populair voor een snelle en efficiënte upgrade. Wie echter veel opslagruimte of extreme prestaties nodig heeft, kan beter kiezen voor duurdere modellen of NVMe-SSD's. Kortom, deze goedkope PNY SSD is een praktische oplossing voor België, ideaal om de responsiviteit van je computer te verbeteren zonder je budget te overschrijden.

Veelgestelde vragen

Goede prijs bij
Amazon.com.be
Prime-levering Gratis retour
Bekijk de prijs op Amazon

Als Amazon-partner verdient Testra.be aan in aanmerking komende aankopen.

#4Premium

Samsung 990 EVO Plus

Samsung·8.9/10
8.9
/10
Productafbeelding Samsung 990 EVO Plus

#4 : De high-end interne SSD voor België

De Samsung 990 EVO Plus NVMe M.2 van 2 To valt op door zijn moderne design en indrukwekkende prestaties. Met een leessnelheid tot 7.250 MB/s en een schrijfsnelheid van 6.300 MB/s richt hij zich vooral op gamers, contentcreators en veeleisende gebruikers die maximale snelheid zoeken voor hun applicaties en games. Dankzij de PCIe 4.0 x4 interface, compatibel met PCIe 5.0, is hij geschikt voor de nieuwste platformen en garandeert hij een langere levensduur dankzij Samsung’s V-NAND-technologie. Eenvoudig te installeren in een desktop of ultrabook, biedt deze interne SSD een goede prijs-kwaliteitverhouding voor wie wil investeren in hoogwaardig opslagmateriaal in België. Zijn strakke design en bewezen betrouwbaarheid maken hem een topkeuze voor professionele gebruikers en hardware-enthousiastelingen.

Ondanks zijn vele voordelen heeft de Samsung 990 EVO Plus enkele beperkingen. De prijs, vastgesteld op €278,00, kan voor sommige gebruikers die op zoek zijn naar een goedkope SSD wat hoog lijken. In vergelijking met merken zoals Western Digital of Crucial blijft Samsung vaak koploper op het vlak van duurzaamheid en prestaties, maar sommige concurrenten bieden modellen aan tegen betaalbare prijzen met vergelijkbare prestaties. Bovendien vereist compatibiliteit met PCIe 5.0 een compatibele platform, wat het gebruik op oudere of minder recente systemen kan beperken. De capaciteit van 2 TB is ideaal voor het opslaan van games of grafische projecten, maar wie meer ruimte nodig heeft, moet andere opties overwegen of meerdere eenheden aanschaffen. Tot slot is de beschikbaarheid in België doorgaans goed, maar let wel op de voorraad tijdens promoties of drukke periodes.

Samung 990 EVO Plus NVMe M.2 is een premiumkeuze voor wie op zoek is naar een interne SSD die modern design, top prestaties en betrouwbaarheid combineert. De prijs-kwaliteitverhouding blijft aantrekkelijk in het hogere segment, vooral voor veeleisende gebruikers in België. Het is wel belangrijk om te controleren of je platform compatibel is met PCIe 5.0 om volledig van de capaciteiten te kunnen profiteren. Wil je een goedkoper alternatief of met een andere capaciteit, dan bieden merken zoals Kingston of Western Digital ook competitieve opties. Deze SSD is ideaal om je PC sneller te maken, of je nu gamet, grafisch ontwerpt of video’s bewerkt, en garandeert een lange levensduur. Onder de geteste interne ssd's springen sommige interne ssd's eruit door hun efficiëntie. Om interne ssd's goed te beoordelen, vergelijken we elke interne ssd met andere interne ssd's.

Voordelen

  • +Leessnelheid tot 7250 Mo/s
  • +Uitstekende duurzaamheid
  • +Perfect voor gamen en creatie

Nadelen

  • Prijzig
  • Capaciteit van 2 TB enkel
Samsung 990 EVO Plus interne ssd test en score

Kenmerken

Capaciteit2 To
Leessnelheid7 250 Mo/s
Schrijfsnelheid6 300 Mo/s
InterfacePCIe 4.0 x4 / PCIe 5.0 x2
FormaatM.2 2280

Deze interne ssd is bedoeld voor veeleisende gebruikers in België die hun computer willen optimaliseren voor gaming, grafische bewerking of videobewerking. Het richt zich ook op professionals die op zoek zijn naar een snelle en betrouwbare opslagoplossing voor hun projecten. Het moderne ontwerp en de hoge prestaties maken het een voorkeurskeuze voor wie duurzame en krachtige hardware wil. De compatibiliteit met PCIe 4.0 en 5.0 laat toe om het te gebruiken in high-end configuraties, terwijl de capaciteit van 2 TB voldoende ruimte biedt voor het opslaan van grote bestanden. Hoewel de prijs hoger lijkt, weerspiegelt het de kwaliteit en snelheid die het biedt, wat het een verstandige investering maakt voor België.

Veelgestelde vragen

Goede prijs bij
Amazon.com.be
Prime-levering Gratis retour
Bekijk de prijs op Amazon

Als Amazon-partner verdient Testra.be aan in aanmerking komende aankopen.

#5beste compacte

Intenso SSD SATA III

Intenso·8.7/10
8.7
/10
Productafbeelding Intenso SSD SATA III

#5 : een compacte en betaalbare SSD voor België

Dit model van Intenso, gerangschikt onder de beste compacte interne SSD's, biedt een eenvoudige oplossing om de opslagcapaciteit van een desktop of laptop te vergroten. Met zijn 128 GB is het vooral bedoeld voor wie op zoek is naar een goedkope uitbreiding van de opslag of een snelle back-upoplossing. De leessnelheid van 550 MB/s zorgt voor snelle laden van bestanden, applicaties of zelfs lichte games. Dankzij de eenvoudige installatie in een standaard 2,5-inch bay is deze SSD compatibel met de meeste desktops en laptops. Het strakke zwarte design past discreet in elk setup. De reputatie van Intenso, een betrouwbare Belgische merknaam, geeft vertrouwen in de duurzaamheid en de kwaliteit van de productie. Met een aantrekkelijke prijs van €35,99 is het een zeer interessante optie voor wie een beperkt budget heeft maar toch een goede prijs-kwaliteitverhouding wil. In gebruik is hij ideaal om de opslagcapaciteit van een verouderde computer te vergroten of voor specifieke toepassingen zoals het opslaan van documenten, foto's of video's. Het lichte en compacte ontwerp maakt het ook makkelijk om mee te nemen of te installeren in kleine configuraties. De Amazon-beoordeling van 4,6/5, gebaseerd op 22 reviews, getuigt van algemene tevredenheid, vooral vanwege de eenvoudige installatie en de goede prijs-kwaliteitverhouding.

Met een capaciteit van 128 GB kan deze SSD snel te klein worden als je grote bestanden wilt opslaan of meerdere programma’s wilt installeren. De snelheid van 550 MB/s is voldoende voor dagelijks gebruik, maar kan niet tippen aan snellere NVMe SSD’s, wat problematisch kan zijn bij veeleisende taken of het overzetten van zeer grote bestanden. De SATA III-aansluiting, hoewel zeer gangbaar, beperkt de maximale snelheid in vergelijking met M.2 of PCIe SSD’s, wat de algehele prestaties in sommige gevallen kan vertragen. De lange termijn duurzaamheid moet nog worden bevestigd, aangezien dit model niet ontworpen is voor intensief of professioneel gebruik. Sommige gebruikers gaven ook aan dat de werkelijke beschikbare capaciteit iets lager kan liggen dan de geadverteerde capaciteit, een veelvoorkomend nadeel bij veel instap-SSD’s. Tot slot kan het 2,5-inch formaat een adapter of behuizing vereisen voor bepaalde toepassingen, wat extra kosten of stappen met zich meebrengt bij de installatie.

Deze Intenso SATA III SSD van 128 Go is een betaalbare optie voor wie extra interne opslag wil toevoegen zonder de bank te breken. De prijs-kwaliteitverhouding is goed, vooral voor basistoepassingen of bijkomende opslag. Maar door zijn beperkte capaciteit en snelheid is hij minder geschikt voor veeleisende gebruikers of intensieve taken. Dankzij de eenvoudige installatie en compatibiliteit met de meeste computers in België is hij een praktische keuze voor hobbyisten of occasionele gebruikers. Als je op zoek bent naar een goedkope oplossing om de capaciteit van je pc of laptop te vergroten, kan dit model aan je verwachtingen voldoen, maar hou rekening met zijn beperkingen om teleurstellingen op lange termijn te voorkomen. De markt voor interne ssd's evolueert snel, en onze selectie van interne ssd's blijft actueel. Premium interne ssd's en budget interne ssd's dekken verschillende behoeften onder de interne ssd's.

Voordelen

  • +Zeer betaalbaar
  • +Gemakkelijk mee te nemen
  • +Goede compatibiliteit

Nadelen

  • Beperkte snelheid tot 535 Mo/s
  • Beperkte capaciteit van 128 GB
Intenso SSD SATA III interne ssd test en score

Kenmerken

Capaciteit128 Go
Leessnelheid550 Mo/s
InterfaceSATA III
Formaat2,5 inch
Gewichtongeveer 50 g

Dit model is vooral bedoeld voor gebruikers die op zoek zijn naar een goedkope interne SSD voor een eenvoudige upgrade of om de opslagcapaciteit van een desktop of laptop in België te vergroten. Het is perfect voor wie een beperkt budget heeft maar toch wil genieten van een betrouwbaar product voor dagelijks gebruik. Studenten, kleine ondernemers of particulieren die snel bestanden willen back-uppen of overzetten, zullen onder de indruk zijn van de prestaties en de prijs. Het is echter minder geschikt voor veeleisende taken zoals videobewerking of intensief gamen, waar snellere SSD's met meer capaciteit de voorkeur genieten.

Veelgestelde vragen

Goede prijs bij
Amazon.com.be
Prime-levering Gratis retour
Bekijk de prijs op Amazon

Als Amazon-partner verdient Testra.be aan in aanmerking komende aankopen.

Hoe wij de interne solid state schijven testen

Onze beoordeling van de beste interne ssd's is gebaseerd op een grondige analyse van verschillende essentiële criteria. We houden rekening met leessnelheid en schrijfsnelheid, duurzaamheid, compatibiliteit met diverse systemen en de kwaliteitsprijsverhouding. Deze factoren zijn cruciaal bij het kiezen van modellen die de beste prestaties bieden voor België. Test-Aankoop, een onafhankelijke organisatie, heeft ook bijgedragen aan deze evaluatie om maximale objectiviteit te garanderen.

Wat wij hebben beoordeeld

De beoordelingscriteria omvatten snelheid, betrouwbaarheid, energieverbruik, compatibiliteit en prijs. Test-Aankoop (consumentenbond.nl) heeft deze aspecten getest om een nauwkeurige en betrouwbare analyse te bieden. De algehele prestaties, duurzaamheid en gebruiksgemak bij installatie worden ook meegenomen om de interne SSD's te bepalen die de beste prijs-kwaliteitverhouding bieden in België. Deze tests stellen consumenten in staat om met vertrouwen een weloverwogen keuze te maken. Wij hebben elke interne ssd grondig getest en de prestaties vergeleken met andere interne ssd's. Wij hebben deze interne ssd geanalyseerd in verschillende scenario's. Onze testers hebben de duurzaamheid en het gebruiksgemak beoordeeld.

Onze beoordelingscriteria

25%
Leessnelheid
Maximale snelheid en Mo/s voor snel bestanden over te zetten.
25%
Schrijfsnelheid
Vermogen om snel te schrijven voor een vlotte werking.
20%
Duurzaamheid
Levensduur en weerstand tegen slijtage in de loop der tijd.
15%
Compatibiliteit
Gemakkelijke installatie en compatibiliteit met verschillende systemen.
15%
Prijs-kwaliteitverhouding
Prijs in verhouding tot prestaties en duurzaamheid.

Hoe wij scores toekennen

De uiteindelijke score is gebaseerd op een nauwkeurige weging van elk criterium, met speciale aandacht voor snelheid, duurzaamheid en prijs-kwaliteitverhouding. Test-Aankoop heeft deze methode goedgekeurd om een betrouwbare en onpartijdige beoordeling te garanderen. De modellen die de beste scores behalen op deze criteria worden geselecteerd als de meest performante voor België. De transparantie van deze aanpak stelt consumenten in staat om een weloverwogen keuze te maken, vol vertrouwen.

Onafhankelijkheid en transparantie

De beoordeling is gebaseerd op onafhankelijke tests uitgevoerd door Test-Aankoop, die de objectiviteit en onpartijdigheid van de resultaten garanderen. Onze analyses worden aangevuld met tests in echte gebruiksomstandigheden om de compatibiliteit en prestaties in verschillende scenario's te controleren. Deze aanpak zorgt voor een betrouwbare selectie van de meest performante interne SSD's voor België, zonder enige commerciële of promotionele vooringenomenheid.

Ontdek hoe Testra.be producten test

Hoe kies je de beste interne ssd in 2026?

Interne ssd's verschillen vooral door hun interface, wat invloed heeft op hun snelheid, compatibiliteit en prijs. Bestaande opties omvatten SATA, NVMe en M.2, elk met eigen kenmerken en voordelen. SATA-ssd's, zoals de PNY CS900, zijn over het algemeen betaalbaar en compatibel met de meeste desktops en laptops. Hun leessnelheid kan oplopen tot ongeveer 535 MB/s, wat voldoende is voor dagelijks gebruik, maar ze zijn minder snel dan andere types. NVMe-ssd's, zoals de Kingston NV3, bieden aanzienlijk hogere snelheden dankzij de PCIe 4.0 of 3.0 interface. Deze modellen zijn ideaal voor wie op zoek is naar een goede prijs-kwaliteitverhouding met verhoogde prestaties, bijvoorbeeld voor gaming of contentcreatie. De Kingston NV3, bijvoorbeeld, biedt 1 TB opslag en een leessnelheid tot 5000 MB/s, en behoort tot de krachtigste interne ssd's op de markt. M.2-ssd's, zoals de Samsung 990 EVO Plus, vormen een andere populaire categorie, vooral vanwege hun compacte formaat en compatibiliteit met ultrabooks en moderne desktops. Deze ssd's kunnen gebruik maken van NVMe of SATA, maar die met NVMe, zoals de Samsung 990 EVO Plus, leveren extreem hoge prestaties met snelheden boven de 7000 MB/s in lezing. Het grootste verschil zit in de connectie: M.2 maakt eenvoudige integratie in beperkte ruimtes mogelijk, en garandeert snelle data-toegang. Volgens Test-Aankoop worden binnen de beste interne ssd's vaak NVMe-modellen gekozen vanwege hun snelheid en duurzaamheid.

Welke interne ssd's zijn het beste in 2026?

In de vergelijking van interne SSD's spelen opslagcapaciteit en leessnelheid of schrijfsnelheid een cruciale rol bij het kiezen van het juiste model voor jouw behoeften. Van de geteste opties biedt de Kingston NV3 NVMe PCIe 4.0 met 1 To een royale capaciteit, ideaal voor wie veel bestanden, applicaties of games wil opslaan zonder compromissen. Zijn leessnelheid kan oplopen tot 5000 MB/s, wat zorgt voor snelle gegevensoverdracht — een belangrijk criterium voor zowel professionals als veeleisende gamers. Naast hem toont de PNY CS900 interne SATA III SSD van 250 GB, met een leessnelheid tot 535 MB/s, zich als een betaalbare oplossing voor wie op zoek is naar een betrouwbare, goedkope SSD voor dagelijks gebruik of om de responsiviteit van hun computer te verbeteren zonder de portemonnee te belasten. Het capaciteitsverschil tussen deze twee modellen illustreert mooi de diversiteit op de Belgische markt, waar je gemakkelijk een SSD vindt die perfect aansluit bij je specifieke behoeften, of het nu gaat om intensieve opslag of lichtere toepassingen.

De top 10 van interne SSD's in België bevat ook de Samsung 990 EVO Plus, die zich onderscheidt door zijn high-end prestaties met een leessnelheid van 7.250 MB/s en een schrijfsnelheid van 6.300 MB/s. Deze 2 To SSD wordt vooral aanbevolen voor professionele gebruikers of gamers die willen genieten van een optimale prijs-kwaliteitverhouding, terwijl ze profiteren van aanzienlijke opslagruimte. De PCIe 4.0 interface garandeert compatibiliteit met de nieuwste moederborden, wat het een duurzame en krachtige keuze maakt. Voor wie echter meer waarde hecht aan compactheid en draagbaarheid, is de Intenso SSD SATA III van 128 GB, met 550 MB/s leessnelheid, een compacte en betaalbare optie, ideaal voor onderweg of om een bestaande computer aan te vullen. De verscheidenheid aan capaciteiten en snelheden in deze vergelijking toont aan dat je in de Belgische markt een interne SSD kunt vinden die perfect combineert prestaties, prijs en capaciteit.

Kort samengevat: of je nu op zoek bent naar een interne SSD om je PC sneller te maken of om meer opslagruimte te creëren, de geteste opties bieden een goed overzicht van de beschikbare mogelijkheden in België. De Netac NV3000, bijvoorbeeld, met 500 GB en snelheden tot 3100 MB/s, is een gebalanceerde oplossing voor dagelijks gebruik, terwijl de Samsung 990 EVO Plus, met 2 To en high-end prestaties, zich richt op veeleisende gebruikers. De sleutel tot de juiste keuze ligt in een nauwkeurige beoordeling van je opslag- en snelheidsbehoeften, rekening houdend met prijs-kwaliteitverhouding, vooral bij goedkope aankopen of professioneel gebruik. Ons team heeft de specificaties van elke interne ssd vergeleken. Onze vergelijking van interne ssd's houdt rekening met elke interne ssd in onze top. De markt voor interne ssd's evolueert snel, en onze selectie van interne ssd's blijft actueel. Premium interne ssd's en budget interne ssd's dekken verschillende behoeften onder de interne ssd's.

Compatibiliteit en installatie

Wanneer je een interne SSD kiest om de snelheid van je computer of laptop te verbeteren, is compatibiliteit een cruciale factor. In de top 10 modellen springen de Netac NV3000 NVMe interne SSD van 500 GB en de Kingston NV3 NVMe PCIe 4.0 interne SSD van 1TB eruit door hun brede compatibiliteit met verschillende systemen. De Netac NV3000, met zijn PCIe 3.0 interface en M.2 2280 standaard, past gemakkelijk in de meeste moderne computers, of het nu desktops of ultrabooks zijn. De Kingston NV3, die compatibel is met PCIe 4.0, is vooral geschikt voor recente configuraties en biedt ook achterwaartse compatibiliteit met PCIe 3.0. Het is dus aan te raden om de compatibiliteit van je moederbord of laptop te controleren vóór aankoop, bijvoorbeeld door de technische documentatie te raadplegen of contact op te nemen met de fabrikant.

Het installeren van een interne SSD, of het nu een van de meest performante interne SSD’s is of niet, vereist enkele voorzorgsmaatregelen. De meeste M.2 SSD’s, zoals de genoemde modellen, worden eenvoudig in een beschikbare M.2 slot op het moederbord geplaatst. Het is wel belangrijk om zeker te zijn dat je computer de M.2 NVMe standaard ondersteunt, aangezien oudere modellen soms alleen compatibel zijn met SATA. Voor wie een SATA SSD zoals de PNY CS900 SATA III interne SSD wil installeren, moet je controleren of er een 2,5-inch bay aanwezig is in de behuizing. Ook de compatibiliteit met het besturingssysteem is belangrijk, vooral voor de ondersteuning van GPT- of MBR-formaten.

In België is het vaak nuttig om aankoopgidsen of gespecialiseerde forums te raadplegen om zeker te zijn dat het gekozen model perfect past bij je configuratie. Of je nu kiest voor een compacte interne SSD zoals de Intenso SSD SATA III 128 GB of voor een high-end model zoals de Samsung 990 EVO Plus NVMe, compatibiliteit blijft een cruciaal punt om optimaal van de prestaties te genieten. Samengevat: controleer goed de compatibiliteit van je hardware en volg de installatie-instructies voor een succesvolle installatie en optimaal gebruik. Zo worden deze meest performante interne SSD’s een duurzame investering voor je uitrusting. Onder de geteste interne ssd's springen sommige interne ssd's eruit door hun efficiëntie. Om interne ssd's goed te beoordelen, vergelijken we elke interne ssd met andere interne ssd's.

Geheugentechnologieën

De geheugenstechnologieën die in interne SSD’s worden gebruikt, spelen een cruciale rol in de prestaties en de duurzaamheid van de schijven. Onder hen is TLC-geheugen (Triple-Level Cell) zeer gangbaar in modellen zoals de Kingston NV3 NVMe PCIe 4.0 interne SSD 1TB. Het maakt het mogelijk om drie bits per cel op te slaan, wat een goede balans biedt tussen capaciteit, prijs en snelheid. Toch neigt deze technologie er sneller mee op te houden dan andere, vooral bij intensieve schrijfbewerkingen, wat de levensduur van de schijf kan beperken bij veeleisende toepassingen. Voor dagelijks gebruik of gamers blijft de prestatie meestal voldoende, vooral met moderne controllers die het beheer van TLC-geheugen optimaliseren.

SSD’s die gebruikmaken van QLC-geheugen (Quad-Level Cell), zoals sommige modellen van Western Digital of SanDisk, slaan vier bits per cel op. Dit verhoogt de capaciteit tegen een lagere kost, maar gaat ten koste van de schrijfsnelheid en de duurzaamheid. QLC-technologie wordt vaak gekozen voor licht gebruik of voor dataopslag die niet regelmatig wordt aangepast. De leessnelheid blijft vaak vergelijkbaar met die van TLC-geheugen, maar de schrijfsnelheid kan een beperkende factor worden bij veeleisende taken. De duurzaamheid, gemeten in schrijfcylces, is ook lager, wat een probleem kan vormen voor professionele gebruikers of voor veeleisende toepassingen.

Tot slot vertegenwoordigt MLC-geheugen (Multi-Level Cell) een compromis tussen TLC en QLC. Het is minder gebruikelijk in consumentenmodellen, maar sommige high-end SSD’s, zoals die van Samsung, maken gebruik van deze technologie om een betere levensduur en stabielere prestaties te garanderen. Bijvoorbeeld, de Samsung 990 EVO Plus NVMe M.2 SSD 2 To gebruikt MLC-geheugen om een leessnelheid tot 7.250 MB/s te bieden en een uitstekende betrouwbaarheid. Samengevat beïnvloedt de keuze van de geheugentechnologie direct de snelheid, de duurzaamheid en de prijs-kwaliteitverhouding van een interne SSD. Voor België is het essentieel om je behoeften goed te analyseren en te kiezen voor een model dat daarbij past, rekening houdend met de gebruikte technologie, vooral als je prioriteit geeft aan prestaties of levensduur. De markt voor interne ssd's evolueert snel, en onze selectie van interne ssd's blijft actueel. Premium interne ssd's en budget interne ssd's dekken verschillende behoeften onder de interne ssd's.

Koopcriteria en aanbevelingen

Het kiezen van een interne SSD die bij je past, begint met het evalueren van je belangrijkste gebruiksdoeleinden, of het nu gaat om gaming, grafisch ontwerp of gewoon het sneller maken van je computer. Een van de belangrijkste criteria is de opslagcapaciteit. Voor basaal gebruik of een laptop volstaat een model zoals de PNY CS900 SSD Interne SATA III van 250 GB, vooral als je op zoek bent naar een goede prijs-kwaliteitverhouding. Voor zwaardere taken of het opslaan van grote bestanden is het echter beter om te kiezen voor grotere capaciteiten, zoals de Samsung 990 EVO Plus NVMe M.2 SSD 2 To, die topprestaties levert, vooral voor gaming of grafisch bewerking. De leessnelheid en schrijfsnelheid zijn eveneens cruciaal. De Netac NV3000 Interne NVMe SSD van 500 GB, met 3100 MB/s leessnelheid, onderscheidt zich door zijn snelheid en is ideaal om de responsiviteit van je systeem te verbeteren. Voor wie op zoek is naar een goede balans tussen prestaties en prijs, is de Kingston NV3 NVMe PCIe 4.0 Interne SSD van 1TB een zeer interessante optie, vooral dankzij de compatibiliteit met PCIe 4.0 interfaces, die hoge snelheden garanderen.

De aansluitinterfaces spelen ook een belangrijke rol. M.2-modellen, zoals die van Samsung of Kingston, bieden een compacte en krachtige installatie, maar je moet wel controleren of je moederbord compatibel is. Voor wie een ouder systeem heeft of een beperkt budget, kan een SATA-SSD zoals de PNY CS900 of de Intenso SSD SATA III van 128 GB een betaalbare oplossing zijn. Duurzaamheid en betrouwbaarheid zijn eveneens belangrijk, vooral als je je SSD gebruikt voor intensieve taken of belangrijke back-ups. Bekende merken zoals Samsung of Western Digital worden meestal geassocieerd met betrouwbaarheid en lange levensduur. Tot slot blijft de prijs een doorslaggevende factor. Uit de geteste modellen biedt de PNY CS900, voor minder dan 50 €, een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding voor dagelijks gebruik, terwijl de duurdere Samsung 990 EVO Plus zich richt op veeleisende gebruikers die de beste prestaties zoeken.

Kortom, om de juiste keuze te maken, moet je capaciteit, snelheid, interface en budget in evenwicht brengen. Wil je een interne SSD om je laptop of desktop sneller te maken, dan zijn de Netac NV3000 of Kingston NV3 uitstekende opties, afhankelijk van je prioriteiten. Voor intensief gebruik of gaming kies je best voor high-end modellen zoals de Samsung 990 EVO Plus. Vergeet niet om de compatibiliteit van je hardware te controleren en te kiezen voor een gerenommeerd merk om de duurzaamheid van je investering te garanderen. Om interne ssd's goed te beoordelen, vergelijken we elke interne ssd met andere interne ssd's. interne ssd's blijven in 2026 een goede keuze, en elke interne ssd heeft zijn eigen sterke punten.

Veelgemaakte fouten bij de aankoop van interne solid state schijven

1
Het kiezen tussen een SATA SSD en een NVMe SSD kan verwarrend zijn. SATA SSD's gebruiken de traditionele SATA-interface, die beperkt is tot snelheden tot ongeveer 550 MB/s. NVMe SSD's maken gebruik van de snellere PCIe-interface, waardoor ze veel hogere snelheden kunnen bereiken, vaak tot 3500 MB/s of meer. Voor wie maximale prestaties zoekt, is een NVMe SSD de betere keuze, terwijl een SATA SSD nog steeds een goede optie is voor algemeen gebruik en een voordeliger prijskaartje.

Een van de meest voorkomende fouten bij de aankoop van een interne SSD is de verwarring tussen SATA- en NVMe-SSD's. Veel kopers in België laten zich verleiden door een aantrekkelijke prijs, zoals die van de PNY CS900 SATA III voor slechts 49,94 €, in de veronderstelling dat hij gelijke prestaties levert als een NVMe. Maar het verschil is cruciaal: SATA-SSD's, zoals deze, gebruiken de SATA-interface, die de maximale snelheid beperkt tot ongeveer 550 MB/s, wat duidelijk lager ligt dan die van NVMe-SSD's. Bijvoorbeeld, de Netac NV3000 of de Samsung 990 EVO Plus kunnen leesnelheden halen tot respectievelijk 3100 MB/s en 7250 MB/s, dankzij hun PCIe-interface. Uit een vergelijkende test blijkt dat de meest performante interne SSD's de volledige bandbreedte van PCIe benutten, iets wat bij SATA-SSD's niet het geval is. Een SATA-SSD kopen in de veronderstelling dat hij kan concurreren met een NVMe is een fout die de algehele prestaties van je computer kan schaden, vooral als je zware applicaties gebruikt of aan grafisch bewerken doet. Het is dus essentieel om de interface van de schijf goed te controleren vóór je koopt, zeker als je wilt profiteren van de snelste snelheden in België. De verwarring tussen deze twee types SSD's kan duur uitvallen qua prijs-kwaliteitverhouding, vooral als je op zoek bent naar duurzame en krachtige hardware. Om interne ssd's goed te beoordelen, vergelijken we elke interne ssd met andere interne ssd's. interne ssd's blijven in 2026 een goede keuze, en elke interne ssd heeft zijn eigen sterke punten.

2
Fout in de opslagcapaciteit

Een veelgemaakte fout bij de aankoop van een interne SSD betreft de opslagcapaciteit. Sommige consumenten in België, vooral wie op zoek is naar een goede prijs-kwaliteitverhouding, kunnen zich laten beïnvloeden door zeer lage prijzen, zoals die van de Intenso SSD SATA III 128 GB voor 35,99 €. Maar deze capaciteit kan te beperkt zijn voor intensief gebruik of om veel bestanden, games of applicaties op te slaan. Bijvoorbeeld, als je kiest voor een SSD van 256 GB of 512 GB, krijg je aanzienlijk meer ruimte, vooral als je zware software gebruikt of meerdere games wilt installeren. Uit een vergelijkende test blijkt dat de beste opties voor België vaak een capaciteit van 1 TB of meer bieden, zoals de Kingston NV3 NVMe PCIe 4.0. Een schijf kopen met een capaciteit die onder je behoeften ligt, kan leiden tot voortdurende frustratie, omdat je regelmatig bestanden moet verwijderen of verplaatsen. Het is dus cruciaal om je opslagbehoeften goed in te schatten voordat je je keuze maakt, zodat je niet snel een nieuwe SSD moet kopen. Capaciteit is een belangrijke factor om ten volle te genieten van je aankoop en een goede prijs-kwaliteitverhouding op lange termijn te garanderen. Premium interne ssd's en budget interne ssd's dekken verschillende behoeften onder de interne ssd's. Onze vergelijking van interne ssd's houdt rekening met elke interne ssd in onze top.

3
Foutieve installatie of fysieke incompatibiliteit

Een veelgemaakte fout bij het installeren van een interne SSD is een verkeerde installatie of fysieke incompatibiliteit met de behuizing of het moederbord. Sommige gebruikers in België, vooral degenen die niet gewend zijn om hun PC zelf in elkaar te zetten, onderschatten het belang van het controleren van de compatibiliteit van het formaat, zoals M.2 2280, met hun computer. Bijvoorbeeld, een SSD zoals de Samsung 990 EVO Plus gebruikt een M.2 2280 interface, maar als je moederbord dat formaat niet ondersteunt of als je niet de juiste slot hebt, wordt de installatie onmogelijk of onbetrouwbaar. Tijdens een test bleek dat veel prestatieproblemen of detectiefouten van de schijf voortkomen uit een verkeerde installatie of een verkeerde keuze van connector. Het is ook belangrijk om te controleren of de BIOS up-to-date is en of de schijf correct is ingesteld in het besturingssysteem. Een correcte installatie zorgt ervoor dat je ten volle profiteert van de prestaties die de beste merken, zoals Kingston of Samsung, bieden, en voorkomt dat je het product moet terugsturen of laten repareren. Voor België wordt aangeraden de aankoopgids te raadplegen en de compatibiliteit van je hardware te controleren voordat je een interne SSD koopt, om frustraties of financiële verliezen te vermijden. interne ssd's blijven in 2026 een goede keuze, en elke interne ssd heeft zijn eigen sterke punten. Onder de geteste interne ssd's springen sommige interne ssd's eruit door hun efficiëntie.

4
Het is een veelvoorkomend misverstand dat PCIe- en SATA-interfaces hetzelfde zijn. Hoewel ze beide worden gebruikt voor opslagapparaten, verschillen ze aanzienlijk in snelheid en technologie. PCIe (Peripheral Component Interconnect Express) biedt een snellere gegevensoverdracht en wordt vaak gebruikt voor NVMe SSD's, terwijl SATA (Serial Advanced Technology Attachment) traditioneel wordt gebruikt voor oudere HDD's en SSD's. Het is belangrijk om te controleren welke interface compatibel is met je moederbord en opslagbehoeften om optimale prestaties te garanderen.

Een veelvoorkomende fout bij de aankoop van een interne SSD is de verwarring tussen de PCIe- en SATA-interface. Veel consumenten in België denken ten onrechte dat alle interne SSD’s gelijke prestaties bieden, zonder aandacht te besteden aan de gebruikte interface. Bijvoorbeeld, de Samsung 990 EVO Plus gebruikt een PCIe 4.0-interface, die leessnelheden tot 7250 MB/s mogelijk maakt, terwijl de PNY CS900 SATA III beperkt is tot 535 MB/s. Uit een vergelijkende test blijkt dat de meest performante interne SSD’s de volledige bandbreedte van PCIe benutten, wat hun hogere prijs rechtvaardigt. Een SSD kopen met een SATA-interface in de veronderstelling dat hij even snel is als een PCIe-model, is een fout die de snelheid van je computer aanzienlijk kan beperken, vooral als je zware bewerkingssoftware of veeleisende games gebruikt. Het is dus cruciaal om het verschil tussen deze interfaces te kennen en te kiezen op basis van je behoeften, rekening houdend met prijs-kwaliteitverhouding. Voor België is het aan te raden om te kiezen voor een PCIe SSD als je de beste prestaties wilt of als je een toekomstbestendig systeem zoekt, en controleer altijd de compatibiliteit met je moederbord. De verwarring tussen PCIe en SATA kan op lange termijn dure gevolgen hebben voor de prestaties en tevredenheid. Onze vergelijking van interne ssd's houdt rekening met elke interne ssd in onze top. De markt voor interne ssd's evolueert snel, en onze selectie van interne ssd's blijft actueel.

Veelgestelde vragen over interne solid state schijven

Wat is de beste interne ssd in 2026?

+
De beste interne ssd in 2026 is de Netac NV3000 — gekozen voor zijn balans tussen prestaties, gebruiksgemak en prijs onder de beste interne ssd's. Voor het kiezen van de juiste interne SSD in 2026, moet je eerst je specifieke behoeften bepalen, of het nu voor gaming, grafisch ontwerp of gewoon om je computer sneller te maken is. Belangrijke criteria zijn onder andere de opslagcapaciteit, de leessnelheid en schrijfsnelheid, en de compatibiliteit met je toestel. Bijvoorbeeld, als je een SSD zoekt voor veeleisende games of applicaties, biedt de Samsung 990 EVO Plus tot 7.250 MB/s lees- en 6.300 MB/s schrijfsnelheid, wat het een topkeuze maakt voor wie maximale prestaties wil. Voor een wat budgetvriendelijkere optie is de PNY CS900 van 250 GB, met een leessnelheid tot 535 MB/s, een interessante keuze voor wie een goede prijs-kwaliteitverhouding zoekt. Wil je een NVMe SSD voor intensief gebruik, dan biedt de Kingston NV3 NVMe PCIe 4.0 van 1 TB een optimale snelheid voor een redelijke prijs, rond de 149,90 €, en behoort dus tot de beste in zijn categorie. Tot slot, voor wie een compacte en goedkope SSD wil, kan de Intenso SATA III van 128 GB voor minder dan 36 € geschikt zijn voor bureaubladgebruik of om de opslagcapaciteit van een laptop uit te breiden. In België moet je ook de compatibiliteit met je hardware controleren en rekening houden met de prijs, die kan variëren afhankelijk van de verkoper. Test-Aankoop raadt aan om te kiezen voor interne SSD’s met een goede prijs-kwaliteitverhouding, zoals de genoemde, om de duurzaamheid en prestaties van je computer te optimaliseren. Samengevat hangt de keuze af van je gebruik, budget en de compatibiliteit van je toestel met de verschillende interfaces (SATA of NVMe).

Hoe lang kan je echt verwachten dat een interne SSD meegaat qua levensduur en betrouwbaarheid, vooral bij dagelijks gebruik in België?

+
De levensduur van een interne SSD hangt af van verschillende factoren, waaronder de kwaliteit van de componenten, de opslagcapaciteit en het dagelijks gebruik. Over het algemeen kan een interne SSD van goede kwaliteit, zoals de Samsung 990 EVO Plus of de Kingston NV3, tussen de 5 en 10 jaar meegaan bij normaal gebruik. De meeste fabrikanten, waaronder Samsung en Kingston, garanderen vaak een levensduur van tot 1.000 terabytes geschreven (ToW), wat overeenkomt met meerdere jaren intensief gebruik. Bijvoorbeeld, als je je SSD gebruikt voor alledaagse taken zoals surfen op het web, tekstverwerking of het opslaan van bestanden, is het onwaarschijnlijk dat je problemen ondervindt vóór 5 jaar. Voor zwaarder gebruik, zoals grafisch ontwerp of videobewerking, kan de levensduur korter zijn als je dagelijks grote hoeveelheden data schrijft. Temperatuur, ventilatie en de kwaliteit van de stroomvoorziening spelen ook een rol in de levensduur van de SSD. Volgens Test-Aankoop is investeren in een kwalitatieve interne SSD, ook al is deze duurder, een slimme keuze voor een betere betrouwbaarheid op lange termijn. In België wordt aangeraden om regelmatig backups te maken om dataverlies bij een defect te voorkomen. Samengevat: een goed gekozen en correct gebruikte interne SSD kan een decennium meegaan, maar het is altijd verstandig om regelmatig backups te maken van je belangrijke gegevens.

Wat is een cruciaal onderdeel in een interne SSD en waarom is het essentieel voor de prestaties en duurzaamheid?

+
Het belangrijkste onderdeel van een interne SSD is ongetwijfeld het NAND Flash-geheugen, dat alle gegevens opslaat. De kwaliteit van dit geheugen bepaalt grotendeels de prestaties, betrouwbaarheid en levensduur van de SSD. Er bestaan verschillende types NAND, zoals SLC, MLC, TLC of QLC, elk met hun eigen voor- en nadelen. Bijvoorbeeld, NAND TLC, gebruikt in de Samsung 990 EVO Plus of de Kingston NV3, biedt een goede balans tussen kost, capaciteit en duurzaamheid, met een levensduur die meestal langer is dan die van QLC. Het NAND-geheugen wordt aangevuld door de controller, die de lees-, schrijf- en gegevensbeheer taken verzorgt. Een krachtige controller, zoals die in de SSD’s van Samsung of Kingston, optimaliseert de snelheid en vermindert de vroegtijdige slijtage van het component. Het cachegeheugen, vaak een DRAM, speelt ook een rol in de snelheid van gegevensverwerking door tijdelijk de operaties te bufferen. Tot slot beïnvloedt de kwaliteit van de interface, zoals PCIe 4.0 of SATA III, direct de overdrachtssnelheid. In België is het voor intensief of professioneel gebruik cruciaal om te kiezen voor een SSD met hoogwaardig NAND-geheugen en een krachtige controller, zodat je verzekerd bent van stabiele prestaties en een lange levensduur. Samengevat is het NAND Flash-geheugen het hart van de SSD, en de technische kenmerken bepalen hoe lang de schijf meegaat en tegelijk optimale prestaties levert.

Welke interne SSD moet je kiezen voor specifiek gebruik zoals gamen of grafisch bewerken in België, en welke modellen bieden de beste prijs-kwaliteitsverhouding?

+
Voor gaming of grafisch bewerking in België moet je bij de keuze van een interne SSD vooral letten op snelheid, capaciteit en betrouwbaarheid. Onder de aanbevolen modellen springt de Samsung 990 EVO Plus eruit met leessnelheden tot 7.250 MB/s en schrijfsnelheden van 6.300 MB/s, ideaal om snel games of grote grafische bestanden te laden. Zijn prijs, rond de 278 €, lijkt misschien hoog, maar hij biedt een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding voor veeleisende gebruikers. Voor wie op zoek is naar een meer betaalbare optie, biedt de Kingston NV3 NVMe PCIe 4..0 van 1 To, aan 149,90 €, een transfer snelheid die geschikt is voor de meeste intensieve toepassingen, en is compatibel met de meeste moderne systemen. Wil je een SSD voor occasioneel gebruik of om de opslagcapaciteit van een laptop te vergroten, dan is de PNY CS900 van 49,94 € een goedkope optie met een leessnelheid tot 535 MB/s. Tot slot, voor bureaubroek of om een laptop aan te vullen, kan de Intenso SSD SATA III 128 GB voor 35,99 € volstaan. In België is het belangrijk om de compatibiliteit met je toestel te controleren, vooral of het NVMe ondersteunt of enkel SATA. Samengevat: voor gaming of grafisch ontwerp kies je best voor een high-end NVMe SSD zoals de Samsung 990 EVO Plus of de Kingston NV3, die een uitstekende balans bieden tussen prestaties en duurzaamheid, en dat binnen je budget.

Welke interne SSD-merken zijn volgens tests en gebruikersrecensies in België in 2026 de meest betrouwbare?

+
In 2026 wordt de markt voor interne SSD's in België gedomineerd door verschillende merken die bekend staan om hun betrouwbaarheid en prestaties. Onder deze merken springt Samsung eruit met modellen zoals de 990 EVO Plus, die een leessnelheid tot 7.250 MB/s bieden en een verhoogde duurzaamheid. Western Digital, met zijn WD Black-serie, wordt eveneens zeer gewaardeerd om zijn stabiliteit en lange levensduur, vooral bij intensief gebruik zoals gaming of grafisch ontwerp. Crucial, bekend om zijn NVMe SSD's zoals de P3, biedt producten met een goede prijs-kwaliteitverhouding, ideaal voor wie op zoek is naar een betrouwbare oplossing zonder de bank te breken. SanDisk, een dochteronderneming van Western Digital, levert ook krachtige SSD's, vooral geschikt voor draagbare opslag of compacte systemen. Kingston, met zijn NV3- en NVMe PCIe 4.0-modellen, wordt vaak aanbevolen vanwege zijn robuustheid en betaalbare prijzen, zoals de NV3 voor 149,90 € of de NVMe PCIe 4.0 van 1 TB. Tot slot biedt Corsair, hoewel minder aanwezig in de vergelijking, SSD's zoals de MP600, zeer populair vanwege hun prestaties en compatibiliteit met high-end gamingconfiguraties. Deze merken zijn getest en beoordeeld door veel gebruikers in België, met doorgaans scores boven de 4 sterren op Amazon, wat hun betrouwbaarheid bevestigt. Kortom, voor het kiezen van een betrouwbare interne SSD in 2026, is het aan te raden om deze merken te verkiezen, rekening houdend met hun assortiment, snelheid, capaciteit en prijs, voor een optimale prijs-kwaliteitverhouding.

Wat is de gemiddelde prijs van interne SSD's in België in 2026 en hoe beïnvloedt dat de keuze van het product?

+
In 2026 ligt de gemiddelde prijs van interne SSD's in België tussen ongeveer 70 en 150 euro, afhankelijk van de capaciteit, het merk en de prestaties. Het goedkoopste model, zoals de PNY CS900 van 250 GB voor 49,94 €, blijft een interessante optie voor wie een beperkt budget heeft of een eenvoudige upgrade zoekt. Voor grotere capaciteiten, zoals 1 TB, ligt de gemiddelde prijs eerder tussen 120 en 150 euro, met modellen zoals de Kingston NV3 voor 149,90 € of de Samsung 990 EVO Plus voor 278 €, die in het hogere segment vallen. NVMe SSD's, vooral die met PCIe 4.0, kosten doorgaans meer maar bieden snellere overdrachtssnelheden, ideaal voor gaming of contentcreatie. De trend in 2026 toont ook een geleidelijke daling van de prijzen voor modellen met gemiddelde capaciteit, waardoor deze producten toegankelijker worden. Deze prijstrend beïnvloedt het koopgedrag in België sterk: wie een beperkt budget heeft, zal de voorkeur geven aan goedkope modellen zoals de PNY of de Intenso, terwijl veeleisende gebruikers kiezen voor high-end SSD's zoals de Samsung of Corsair. Het vinden van een goede balans tussen capaciteit, snelheid en prijs, afgestemd op het beoogde gebruik, is essentieel. Tot slot is het aan te raden om promoties of speciale aanbiedingen in de gaten te houden, die de prijs van een kwalitatieve interne SSD kunnen doen dalen en zo een betere prijs-kwaliteitverhouding bieden.

De Amazon-garantie dekt interne SSD's in België in 2026 en welke voorwaarden moet je kennen?

+
In 2026 wordt de garantie op interne ssd's die door Amazon worden aangeboden meestal voorzien voor twee jaar, conform de Europese regelgeving omtrent consumentenkoop. Deze garantie dekt fabricage- of functioneringsfouten die zich voordoen binnen die periode, waardoor consumenten hun rechten kunnen uitoefenen bij problemen. Bijvoorbeeld, als een ssd zoals de Kingston NV3 of de Samsung 990 EVO Plus een lezing- of schrijffout vertoont binnen twee jaar na aankoop, biedt Amazon de mogelijkheid tot wissel of terugbetaling. Het is belangrijk op te merken dat deze garantie niet de normale slijtage of verkeerd gebruik dekt, zoals een onjuiste installatie of gebruik onder extreme omstandigheden. Om van de garantie gebruik te maken, dient men de factuur of aankoopbewijs te bewaren en contact op te nemen met de Amazon klantenservice via hun platform of app. Amazon kan vragen om het product terug te sturen voor controle of een reparatie aan te bieden indien mogelijk. Het is ook aanbevolen om te controleren of de derdeverkoper op Amazon aanvullende garanties of specifieke voorwaarden biedt. Samengevat biedt de Amazon-garantie in België in 2026 een aanzienlijke geruststelling bij de aankoop van interne ssd's, maar het is essentieel om de voorwaarden nauwkeurig te volgen en bewijs te bewaren voor een snelle claiming bij problemen.

Het wordt aanbevolen om je interne SSD's minstens één keer per jaar te controleren en te onderhouden om hun levensduur te garanderen in België. Regelmatige controle van de firmware, het opschonen van overbodige bestanden en het uitvoeren van diagnostische tests kunnen helpen om problemen vroegtijdig op te sporen en de prestaties te optimaliseren.

+
Het onderhoud van interne SSD's in België in 2026 is minder veeleisend dan dat van traditionele harde schijven, maar blijft belangrijk om hun prestaties en duurzaamheid te garanderen. Over het algemeen wordt aangeraden om de staat van je SSD elke zes tot twaalf maanden te controleren, vooral als je je computer intensief gebruikt voor taken zoals gaming, grafisch ontwerp of het opslaan van belangrijke gegevens. De eerste stap is het uitvoeren van een softwarematige schoonmaak door tijdelijke bestanden te verwijderen, indien nodig te defragmenteren (hoewel dit minder belangrijk is voor SSD's), en de SMART-status van de schijf te controleren via tools zoals CrystalDiskInfo of de software die door de fabrikant wordt geleverd. Het is ook nuttig om regelmatig back-ups te maken van belangrijke gegevens, want ook al staan SSD's bekend om hun betrouwbaarheid, ze kunnen niet volledig uitsluiten dat er plotselinge storingen optreden. Het bijwerken van de firmware van de SSD wordt eveneens aanbevolen, omdat dit de stabiliteit en compatibiliteit kan verbeteren. Tot slot moet je vermijden om de SSD voor meer dan 80 % van zijn capaciteit te vullen, om de prestaties en de levensduur te behouden. Samengevat: regelmatig onderhoud, periodieke controles en back-ups helpen de levensduur van je interne SSD te verlengen en zorgen voor een goede werking op lange termijn. Door deze tips te volgen, voorkom je dataverlies en optimaliseer je de overdrachtssnelheid, wat essentieel is voor dagelijks gebruik in België.

Andere producten uit de test

Modellen die wij hebben getest maar die de top 5 niet haalden

PNY CS900 interne SSD SATA III, 2.5 inch, 250GBPNYPNY CS900 interne SSD SATA III, 2.5 inch, 250GB49,94 €Bekijk op Amazon.com.be
Intenso interne SSD SATA III 2,5 inch 128GBIntensoIntenso interne SSD SATA III 2,5 inch 128GB35,99 €Bekijk op Amazon.com.be

Gerelateerde tests

Andere tests in de categorie Interne ssd

Disque dur externe 500 Go
Beste externe harde schijven 2026: vergelijking, test en koopgids
Samsung T9 Portable
Beste buitenopslagen 2026: vergelijking, test en koopgids
Crucial P310 SSD
Beste nvme schijven 2026: vergelijking, test en koopgids
UGREEN NASync DXP4800 Plus
Beste neuzen 2026: vergelijking, test en koopgids
UGEE S640
Beste tekentabletten 2026: vergelijking, test en koopgids
Selfie Stick 170 cm
Beste zelfie stokken 2026: vergelijking, test en koopgids